REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi 9 na pierwszych zdjęciach prezentuje się zjawiskowo

Xiaomi szykuje się do premiery swojego nowego topowego telefonu. Do sieci trafiły już zdjęcia, na których widać Xiaomi Mi 9 w niebieskiej wersji kolorystycznej. Producent szykuje też ciekawe etui.

14.02.2019
14:11
Xiaomi Mi 9 na pierwszych zdjęciach prezentuje się zjawiskowo
REKLAMA
REKLAMA

Chińska firma pochwaliła się już, kiedy pokaże światu swojego nowego flagowca. Xiaomi Mi 9 zadebiutuje w Chinach już za niecały tydzień. Oficjalna premiera odbędzie się 20 lutego, czyli tego samego dnia, na który Samsung zaplanował debiut Galaxy S10.

xiaomi mi 9 1 class="wp-image-886810"

Xiaomi zaczyna już teraz podgrzewać atmosferę.

Co prawda do sieci nie wyciekły filmy wideo, na których widać telefon w pełnej krasie, ale mamy już dostęp do grafik, które przedstawiają Xiaomi Mi 9 w niebieskiej wersji kolorystycznej. Urządzenie prezentuje się na nich naprawdę zjawiskowo.

Producent chwali się wykorzystaniem podczas produkcji laserowego grawerunku w oparciu o technologię holograficzną. Na obudowę nałożona została podwójna warstwa wierzchnia, która odpowiada za błyszczący się kolor.

xiaomi mi 9 1 class="wp-image-886804"

Xiaomi Mi 9 będzie miał w dodatku aparat główny składający się z trzech obiektywów.

Firma nie podaje co prawda żadnych szczegółów na ich temat, ale można rozsądnie założyć, że będą się one różnić kątem widzenia i jasnością. Oprócz zwykłego obiektywu pojawią się tutaj zapewnie obiektyw telefoto oraz obiektyw szerokokątny.

Wszystkie trzy obiektywy umieszczono w rogu urządzenia w pionowym układzie. Najwyższy z nich ma srebrną obwódkę, a pozostałe dwa są jej pozbawione. Dioda doświetlająca zdjęcia znalazła swoje miejsce zaraz pod obiektywami.

xiaomi mi 9 1 class="wp-image-886807"

Specyfikacja smartfona Xiaomi Mi 9 nie jest jeszcze znana.

Nie wiemy na razie nawet, jaką długość będzie mieć przekątna ekranu w nowym telefonie Xiaomi. Tajemnicą pozostaje też notch - czy będzie to klasyczna łezka, dziura w ekranie jak w najnowszym Samsungu, czy też urządzenie będzie pozbawione go w ogóle.

Na ten moment możemy podziwiać obudowę w kolorze niebieskim przechodzącym w zieleń i fiolet oraz jej dolną krawędź. To na niej umieszczono port USB-C. Złącze ładowania trafiło pomiędzy dwoma symetryczne grille skrywające dolne głośniki. Minijacka oczywiście brakuje.

REKLAMA
xiaomi mi 9 1 class="wp-image-886813"

Na materiałach promocyjnych widać również zielony case do Xiaomi Mi 9. Jest on idealnie dopasowany do wystającego obiektywu aparatu. Wzbogaca on urządzenie o… pasek. Ma to ułatwić obsługę telefonu jedną ręką, a tym samym zminimalizować ryzyko jego upuszczenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA