REKLAMA

Wylądował iOS 12.1.4. Apple naprawia rozmowy grupowe w FaceTime

Zgodnie z oczekiwaniami zadebiutował dzisiaj iOS 12.1.4. Nowa wersja oprogramowania do iPhone’ów i iPadów naprawia żenujący błąd związany z rozmowami grupowymi w aplikacji FaceTime.

07.02.2019 18.20
facetime iOS 12.1.4 iphone ipad apple
REKLAMA
REKLAMA

Apple musiał ostatnio przełknąć gorzką pigułkę. Firma popełniła karygodny błąd podczas pracy nad funkcją rozmów grupowych w ramach aplikacji FaceTime. Luka pozwalała podsłuchać dowolnego posiadacza iPhone’ów, który miał aktywne rozmowy wideo od Apple’a.

Problem z grupowymi rozmowami w FaceTime - o co chodzi?

Problem okazał się poważny. Do wykorzystania luki nie były potrzebne nawet jakieś specjalne techniczne zdolności. Dzwoniąc do kogoś poprzez FaceTime, wystarczyło dodać do rozmowy… jeszcze siebie samego. To wystarczyło, by sprzęt odbiorcy zaczął wysyłać sygnał audio. I to jeszcze zanim jego posiadacz odebrał połączenie.

Apple zareagował bardzo szybko, wyłączając opcję rozmów grupowych po stronie serwera. W ubiegłym tygodniu firma poinformowała, że wyeliminowała błąd i obiecała, że łatka, która przywróci rozmowy grupowe w aplikacji FaceTime, pojawi się na dniach. Firma obietnicy dotrzymała.

iOS 12.1.4 to system łatający błędy, który przede wszystkim przywraca grupowe rozmowy wideo.

Dzisiaj z oczekiwaniami - zwykle Apple udostępnia nowe wersje systemów we wtorki o 19:00 polskiego czasu - uaktualnienie się pojawiło. Nowa wersja systemu do iPhone’ów i iPadów trafiła właśnie na serwery firmy z Cupertino.

Uaktualnienie mogą pobrać już wszyscy chętni. Aktualizację oprogramowania można wgrać na smartfony i tablety w ramach uaktualnienia OTA poprzez pobranie danych bezpośrednio na sprzęt użytkownika.

 class="wp-image-883222"

Alternatywą jest podłączenie urządzenia do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem iTunes.

Osoby, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z metody OTA, mogą pobrać uaktualnienie najpierw na komputer, a dopiero potem wgrać na urządzenie mobilne. W obu przypadkach przed przystąpieniem do aktualizacji warto wykonać kopię zapasową danych. Tak na wszelki wypadek.

Warto też pamiętać, że wydany naprędce iOS 12.1.4 nie wprowadza nowości, a jedynie łata błędy. Najważniejszym jest oczywiście usterka związana z FaceTime. Na nowe funkcje musimy jeszcze poczekać, aż Apple udostępni testowany właśnie iOS 12.2

REKLAMA

Razem z iOS 12.1.4 pojawiła się nowa wersja systemu do komputerów Mac. Ich posiadacze mogą już pobrać macOS 10.14.3 przywracający rozmowy grupowe FaceTime również i na tej platformie

 class="wp-image-883216"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA