REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dwie wersje składanego smartfona Samsunga? Najnowsze grafiki sugerują taką możliwość

Możliwe, że już za tydzień zobaczymy finalną wersję składanego smartfona Samsunga. Czy na pewno będzie wyglądał tak, jak sądziliśmy? Możliwe, że Samsung szykuje coś zupełnie innego.

13.02.2019
19:19
składany samsung galaxy
REKLAMA
REKLAMA

Wydarzenie Galaxy Unpacked 2019 odbędzie się już 20 lutego. Nie ma wątpliwości, że właśnie tego dnia poznamy rodzinę smartfonów Samsung Galaxy S10, o której pisaliśmy już wielokrotnie. W oficjalnych materiałach Samsunga pojawia się wielka cyfra „10”, co nie zostawia żadnych wątpliwości.

Pojawiają się jednak wyraźne sugestie, że na Unpacked zobaczymy też składanego smartfona. Już samo hasło przewodnie „The Future Unflods” jest zgrabną grą słów nawiązującą do zginania, a raczej rozginania. Czy chodzi o ekran?

Kolejną wskazówką jest najnowszy klip promujący wydarzenie Unpacked.

Widzimy tu rozwijające się napisy. Całość jest zachowana w identycznej stylistyce, co tymczasowe logo Samsunga pokazane przed konferencją SDC, na której pierwszy raz zobaczyliśmy składanego smartfona w zakamuflowanej wersji.

Na filmie widzimy też dwa zakrzywione ekrany znajdując się obok siebie. Można sądzić, że to wizualizacja dwóch Samsungów Galaxy S10 leżących jeden obok drugiego. Serwis Let’s Go Digital dotarł jednak do patentu Samsunga, który rzuca na ten układ zupełnie nowe światło.

Nowy składany smartfon Samsunga, o którym nic nie wiemy?

składany samsung galaxy class="wp-image-886198"

Wspomniany patent pokazuje rozkładane urządzenie składające się z dwóch części wyposażonych w ekrany Infinity z zakrzywionymi krawędziami. Miejsce łączenia ekranów wygląda dokładnie tak, jak na zwiastunie Samsunga.

Urządzenie ma trzy ekrany: jeden na zewnątrz i dwa wewnątrz. Po rozłożeniu smartfona między dwoma wewnętrznymi ekranami widać wyraźną linię, co wygląda gorzej od zaprezentowanego prototypu, w którym nie widać było żadnego miejsca łączenia.

Czy to możliwe, że Samsung pokaże tańszą wersję składanego smartfona?

Smartfon na renderach wydaje się być prostszy w produkcji, ponieważ nie ma w nim zginanego, elastycznego ekranu. Czy tak wygląda tańsza wersja rozkładanego smartfona?

Na to pytanie nie poznamy odpowiedzi jeszcze przynajmniej przez tydzień. Rendery bazują na patencie złożonym w 2017 r., więc możliwe, że obrazują pierwszy koncept składanego smartfona, który wyewoluował do formy pokazanej w ubiegłym roku na SDC. Z drugiej strony, nowa filmowa zapowiedź Samsunga sugeruje, że możemy zobaczyć podobne urządzenie na Unpacked 2019.

REKLAMA

Osobiście jestem zdania, że całość jest albo dziełem przypadku, albo bardzo zgrabnym trollingiem Samsunga. Nie sądzę, byśmy zobaczyli dwa warianty składanego smartfona. Z reguły jeśli producent pokazuje nową technologię, stara się ją sprzedać w topowej wersji, a dopiero po pewnym czasie pojawiają się tańsze warianty urządzeń przeznaczone dla szerszego grona odbiorców.

O wszystkim przekonamy się już w przyszłą środę. Bądźcie z nami, gdyż na Spider’s Web na pewno nie zabraknie materiałów z premiery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA