REKLAMA

Szukasz taniego iPada Pro? Taki tablet pokazał Samsung

Samsung Galaxy Tab S5e to nowy tablet, który pod kątem wzornictwa bardzo przypomina nowe iPady Pro. Różni się jednak od nich w kwestii ceny.

15.02.2019 18.24
samsung galaxy tab s5e
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli szukasz tabletu, prawdopodobnie rozglądasz się za iPadem. Wybór odpowiedniego modelu jest dość skomplikowany, bo w ofercie Apple powstało rozwarstwienie. Nowe iPady Pro mają świetne wzornictwo i jeszcze lepsze podzespoły, ale kosztują od 3,5 do 11 tys. zł. Z drugiej strony mamy taniego iPada za 1500 zł, który wygląda przy wersji Pro jak antyczny zabytek.

W tym miejscu pojawia się… Samsung

samsung galaxy tab s5e class="wp-image-887935"

Samsung Galaxy Tab S5e to nowy tablet, który swoim wzornictwem bardzo przypomina nowe iPady Pro, ale pod względem ceny zdecydowanie bliżej mu do taniego iPada. Czy to dobry konkurent dla tabletów Apple? Wygląda na to, że tak, o ile tylko jesteś w stanie przełknąć Androida na tablecie.

Galaxy Tab S5e jest wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 10,5 cala i rozdzielczości 2560x1600 pikseli, co przekłada się na proporcje boków 16:10. Gdyby nie proporcje, nowego Samsunga trudno byłoby odróżnić od wspomnianych iPadów Pro. Ramki są węższe niż w Galaxy Tab S4, a do tego Samsung wprowadził ekran z zaokrąglonymi rogami.

samsung galaxy tab s5e class="wp-image-887905"

Tablet Samsunga waży 400 gramów, a jego grubość to zaledwie 5,5 mm.

Pod względem parametrów mamy do czynienia ze średnią półką.

Tablet jest napędzany przez procesor Snapdragon 670 i jest dostępny w dwóch wariantach: 4/64 GB lub 6/128 GB. W obu przypadkach możemy rozszerzyć pamięć o karty microSD.

samsung galaxy tab s5e class="wp-image-887920"

Galaxy Tab S5e naładujemy przez złącze USB-C 3.1, a akumulator ma pojemność 7040 mAh. Tablet według zapewnień Samsunga działa do 14,5 godz. na włączonym ekranie. Urządzenie odblokujemy czytnikiem linii papilarnych znajdującym się na bocznej ściance, albo poprzez rozpoznawanie twarzy.

Samsung Galaxy Tab S5e ma być też nastawiony na multimedia. Dźwięk popłynie z czterech głośników zestrojonych przez AKG, wspierających Dolby Atmos. Jeśli chodzi o łączność, mamy Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, a do tego możemy kupić tablet w wariancie z LTE. Główny aparat ma rozdzielczość 13 MP i światło f/2.0, a przedmia kamerka ma analogicznie 8 MP i f/2.2.

samsung galaxy tab s5e class="wp-image-887911"

Tablet działa pod kontrolą Androida 9.0 z nakładką One UI.

Największa zaleta? Dex. Największa wada? Brak obsługi rysika.

samsung galaxy tab s5e class="wp-image-887962"

Samsung Galaxy Tab S5e ma wbudowanego DeX-a, czyli technologii pozwalającej pracować na mobilnym urządzeniu tak, jak na komputerze stacjonarnym. Do tabletu można podłączyć klawiaturę, mysz i opcjonalnie monitor, by przełączyć się w desktopowy tryb interfejsu.

Wielka szkoda, że Tab S5e nie wspiera rysików. Wydaje się to być największym brakiem w specyfikacji.

Samsung Galaxy Tab S5e został wyceniony na 399 dol., czyli ok. 1550 zł według bezpośredniego przelicznika.

samsung galaxy tab s5e class="wp-image-887908"
REKLAMA

Oficjalna polska cena nie jest jeszcze znana. Pod kątem designu i podzespołów, Galaxy Tab S5e bardzo zgrabnie zagospodarowuje lukę, która pojawiła się w ofercie Apple. Mamy dość tani tablet, który jednocześnie wygląda bardzo nowocześnie.

Szkoda, że zabrakło obsługi S Pena, ale dopisek „e” sugeruje rozwiązanie budżetowe, podobnie jak będzie to miało miejsce w przypadku nadchodzącego Samsunga Galaxy S10e. Można też ponarzekać na procesor ze średniej półki, ale trudno oceniać wydajność urządzenia bez wzięcia go do ręki. Propozycja Samsunga to ciekawe odświeżenie linii tabletów. Szkoda jedynie, ze sam Android będzie tu sporym ograniczeniem, którego nie będzie w stanie zaakceptować duża część osób szukających tabletu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA