REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kupujemy Samsunga Galaxy S9 na abonament - przegląd najlepszych ofert w sieciach Play, Plus, T-Mobile i Orange

Już lada moment zadebiutuje Galaxy S10. Nie każdy potrzebuje jednak najnowszego i bardzo drogiego smartfona od razu w dniu premiery. Sprawdziliśmy, za ile można teraz kupić zeszłorocznego topowy model Samsunga, czyli Galaxy S9, z abonamentem w sieciach Play, Plus, T-Mobile i Orange.

14.02.2019
18:28
samsung galaxy s9 abonament play plus t-mobile orange cena gdzie kupić
REKLAMA
REKLAMA

Co roku na wiosnę Samsung prezentuje nowy telefon z rodziny Galaxy S. Co do zasady są to modele, do których trafiają najnowsze rozwiązania opracowane przez koreańską firmę. Kolejni przedstawiciele tej linii wyznaczają trendy w całej branży na nadchodzący rok. Nie inaczej będzie tym razem, gdy Galaxy S10 z wycięciem w ekranie zamiast notcha już trafi na sklepowe półki.

Topowe smartfony marki Samsung nie bez powodu są od lat obiektem westchnień fanów nowych technologii.

samsung galaxy s9 play plus t-mobile orange abonament cena gdzie kupić class="wp-image-886504"
Samsung Galaxy S9 kupisz na abonament w Play, Plus, T-Mobile i Orange

Mało kto może sobie jednak na nie pozwolić. Najnowsze rozwiązania techniczne przekładają się na wysokie kwoty, które trzeba zostawić przy kasie. Na szczęście nadal dostępny jest zeszłoroczny flagowiec. Galaxy S9 trafił do sprzedaży niemal rok temu. Trzeba było za niego zapłacić wtedy 3599 zł.

Na szczęście dzisiaj można kupić go już znacznie taniej. Urządzenie pojawia się teraz na aukcjach na Allegro oraz w porównywarce Ceneo w cenie zbliżonej do 2 tys. zł. Sprawdziliśmy też, ile dokładnie Galaxy S9 kosztuje w abonamencie - i poza nim - u operatorów telefonii komórkowej.

Na poczet obliczeń zakładam, że w ofercie bez telefonu klient płaciłby miesięcznie 25 zł za brak limitów na rozmowy, wiadomości i porządną paczkę internetu mobilnego. Przekłada się to na 600 zł w okresie 2 lat.

Samsung Galaxy S9 na abonament w Play

Operator proponuje klientom indywidualnym taryfę Play Solo M. W jej ramach można liczyć na nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y i 10 GB transferu danych. W ramach bonusu operator dorzuca dostęp do usługi telewizyjnej Play Now.

Za telefon Galaxy S9 w tej ofercie trzeba byłoby zapłacić na start 499 zł. Abonament miesięczny w umowie na dwa lata wynosi natomiast 200 zł. Przekłada się to na całkowity koszt kontraktu w wysokości 5299 zł. Sam telefon kosztuje w tym układzie aż 4699 zł.

Inna opcja to wykupienie tego telefonu w tym samym abonamencie, ale przy zobowiązaniu 60 zł miesięcznie. Wtedy za urządzenie na start trzeba zapłacić 2739 zł. Całość umowy to wtedy 4179 zł. Oznacza to, że za Galaxy S9 w Play płaci się wtedy 3579 zł.

Dostępne są też warianty pośrednie. Co do zasady im wyższa wpłata na start, a mniejsza rata, tym telefon w ogólnym rozrachunku będzie tańszy. Galaxy S9 można kupić w Play też bez abonamentu. Cenę na poziomie 3199 zł trudno uznać za atrakcyjną.

Samsung Galaxy S9 na abonament w sieci Plus

Zeszłoroczny topowy smartfon marki Samsung można znaleźć również w ofercie sieci Plus. Operator proponuje abonament w cenie 50 zł na 24 miesiące oraz rozłożenie płatności za telefon na 36 rat po 78 zł każda. W takim układzie za telefon trzeba zapłacić na start 198,99 zł.

W ramach abonamentu klienci mogą liczyć na nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz 12 GB transferu danych z pełną prędkością - to ciut więcej niż u konkurencji. Pełny koszt umowy za telefon i usługi telekomunikacyjne to 4206,99 zł. Sam telefon kosztuje 3606,99 zł.

Za smartfon Galaxy S9 poza abonamentem w sieci Plus trzeba zapłacić 3030 zł. Nieco lepiej niż w Play, ale to nadal więcej o ponad połowę od tego, ile kosztują te urządzenia w wolnej sprzedaży. Dużo korzystniej jest kupić telefon na raty. U operatora warto zdecydować się wtedy wyłącznie na kartę SIM.

Samsung Galaxy S9 na abonament w T-Mobile

samsung galaxy s9 play plus t-mobile orange abonament cena gdzie kupić class="wp-image-886501"
Samsung Galaxy S9 w T-Mobile

W przypadku sieci T-Mobile telefon Samsung Galaxy S9 można nabyć za 1509 zł na start przy zobowiązaniu w wysokości 120 zł miesięcznie w umowie na 24 miesiące. W jej ramach można liczyć na rozmowy bez limitu, wiadomości SMS oraz MMS bez limitu i paczkę danych o wielkości 10 GB.

Całość takiego kontraktu kosztuje w T-Mobile równo 4389 zł. Oznacza to, że za sam telefon płaci się w tym wariancie 3789 zł. Inna opcja zakłada opłatę na start wysokości 1969 zł przy opłacie miesięcznej 90 zł, co przekłada się na cenę telefonu na poziomie 3529 zł.

Ostatnia i najkorzystniejsza opcja to wykupienie Galaxy S9 w abonamencie 70 zł miesięcznie przy cenie telefonu na start w wysokości 2339 zł. Urządzenie to w takim układzie koszt na poziomie 3419 zł. T-Mobile nie oferuje za to smartfona bez abonamentu w ogóle.

Samsung Galaxy S9 na abonament w Orange

REKLAMA

W Orange Galaxy S9 kosztuje 399 zł na start. Do tego trzeba doliczyć abonament miesięczny za 49,99 zł (rozmowy bez limitu, wiadomości SMS oraz MMS bez limitu i 10 GB internetu mobilnego) oraz 24 raty za telefon w wysokości 96 zł.

Kontrakt kosztuje 3902,76 zł, a za sam telefon trzeba zapłacić 3302,76 zł, czyli mniej niż u konkurencji. Orange ma również najkorzystniejszą ofertę wśród telekomów na Galaxy S9 bez abonamentu. Za telefon trzeba zapłacić 2799 zł, ale i w tym przypadku inni sprzedawcy mają dużo korzystniejsze oferty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA