REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Fani Resident Evil 2 doczekali się najbardziej pożądanego i najbardziej absurdalnego moda na PC

Resident Evil 2 jest niezwykle trudną produkcją do modyfikowania. Mimo tego w zaledwie kilkanaście dni od premiery horroru fani stworzyli najbardziej pożądaną, a jednocześnie najbardziej niedorzeczną modyfikację do gry.

07.02.2019
21:33
Fani Resident Evil 2 doczekali się pożądanego moda. X Gon' Give It To Ya!
REKLAMA
REKLAMA

Modyfikacja do Resident Evil 2 jest tak nietypowa, że aby cokolwiek o niej napisać, najpierw trzeba dotrzeć do genezy jej powstania. Tylko w ten sposób czytelnik zrozumie, dlaczego fanom survival horroru zamarzył się dziwaczny mod muzyczny z udziałem amerykańskiego rapera DMX-a.

Przeciwnik, którego nie da się pokonać

 class="wp-image-883027"

Najtrudniejszym przeciwnikiem Resident Evil 2 jest tajemniczy Mr. X. To Tyrant - broń biologiczna wojskowej kategorii - powstały na bazie wirusa mutującego niewinnych ludzi w zombie. Mr. X jest jednak znacznie potężniejszy od przeciętnego żywego trupa. Jego twarda powłoka sprawia, że istota jest w zasadzie niezniszczalna. Broń palna odbija się od Tyranta jak od torsu Supermana i nawet granaty nie stanowią dla niego zagrożenia.

Gracz nie jest w stanie pokonać istoty w płaszczu i kapeluszu. Może go co najwyżej spowolnić, marnując przy tym cenną amunicję. Jedynym sposobem na przeżycie konfrontacji z Tyrantem jest więc ucieczka. Mr. X jest jednak skutecznym łowcą, który regularnie podąża za graczem i ściga go pośród korytarzy posterunku Raccoon City. Potwór może zajrzeć w niemal każde miejsce na mapie, przez co gracz nigdy nie czuje się do końca pewnie.

Mr. X został bohaterem filmów i memów

 class="wp-image-883042"
 class="wp-image-883039"

Humanoidalna broń biologiczna jest przedstawiana jako niepowstrzymana siła, która powoduje u graczy strach, panikę oraz palpitacje serca. Mr. X wyrósł na dominujący temat rozmów społeczności Resident Evil na Reddicie i Discordzie. Gracze wymieniali się opowieściami o przygodach z Tyrantem. Pokazywali sobie nagrania wideo, a także tworzyli memy oraz kompilacje.

Mr. X wyrósł na najważniejszą postać Resident Evil 2. Potwór, który marszowym krokiem podąża za graczem, został twarzą całej gry. Trudno się temu dziwić. Capcom wykonał kawał dobrej roboty, wprowadzając tę postać do rozgrywki. Obecność Tyranta stawiała ostrożny, zachowawczy styl gry na głowie. Bestia zmuszała do szalonych ucieczek przez korytarze pełne głodnych zombie. Odgłos ciężkich butów Tyranta sprawiał, że żaden gracz nie mógł czuć się komfortowo i stuprocentowo bezpiecznie.

X Gon' Give It To Ya!

Biorąc pod uwagę wielką popularność tej postaci, skojarzenie Mr. X’a z tytułem piosenki X Gon' Give It To Ya w wykonaniu popularnego rapera DMX-a było wyłącznie kwestią czasu. Zwłaszcza, że Mr. X faktycznie Gon' Give It To Players, masakrując graczy potężnymi uderzeniami zaciśniętych pięści. Zaczęły powstawać kompilacje wideo z udziałem Tyranta, z tytułem dokładnie takim samym jak utwór amerykańskiego rapera. Mr. X Gon' Give It To Ya stało się jednym z ulubionych hasełek społeczności Resident Evil.

W końcu ktoś rzucił pomysłem: to by było zabawne, gdyby zamiast kroków nadchodzącego Tyranta gracz słyszał kawałek DMX-a. Coraz głośniejszy i głośniejszy, wraz z przybliżającym się potworem. Społeczność błyskawicznie podchwyciła temat, prezentując ten pomysł na rozmaitych filmach wideo. Gracze zaczęli dopominać się o modyfikację gry na PC, która działałaby w dokładnie ten sam sposób.

No i się doczekali.

 class="wp-image-883045"

X Gon' Give It To Ya Mod to długo oczekiwana amatorska modyfikacja, która wprowadza do Resident Evil 2 popularny kawałek DMX-a. Ten rozbrzmiewa w głośnikach za każdym razem, gdy Mr. X znajduje się w pobliżu. Co świetne, głośność utworu jest stopniowana. Im bliżej postaci gracza jest wielki przeciwnik, tym mocniej słychać rapera. Kompletnie niszczy to gęsty klimat survival horroru, ale społeczność skupiona wokół gry i tak jest zachwycona.

X Gon' Give It To Ya Mod trafił już na platformę Steam. Instalacja modyfikacji jest bajecznie prosta, wymagając od gracza przekopiowania danych oraz uruchomienia pliku exe. Co ważne, z pomocą tego samego pliku posiadacz RE2 przywraca warstwę audio do stanu początkowego. Nie musimy się więc martwić, że na skutek podmiany plików doprowadzimy do błędów w działaniu programu.

Autor modyfikacji - internauta DJPop - tłumaczy, że stworzenie X Gon' Give It To Ya Mod wcale nie było tak proste, jak może się wydawać. Resident Evil 2 okazuje się tytułem bardzo niewdzięcznym na modyfikacje z zewnątrz. Obfite w techniczne detale szczegóły dotyczące tworzenia moda można znaleźć w wątku założonym przez DJPopa na platformie Reddit.

REKLAMA

To pierwszy raz, kiedy żałuję, że kupiłem kolekcjonerkę na PS4.

PS Dokładnie w dniu premiery gry Resident Evil 2 raper DMX wyszedł z więzienia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA