REKLAMA

Polski akcent na MWC 2019. Odwiedziliśmy stoiska myPhone i 3mk w poszukiwaniu nowości

28.02.2019 15.51
myphone mwc 2019 7
REKLAMA

Na targi MWC 2019 swoje stoiska przygotowały firmy z całego świata. Nie zabrakło marek z Polski, takich jak myPhone i 3mk. Sprawdziliśmy, czym przedsiębiorstwa oferujące tanie smartfony oraz szkła i folie ochronne chwaliły się w Barcelonie.

REKLAMA

Organizowane co roku Mobile World Congress to szansa dla wszystkich firm związanych z branżą mobilną na zaistnienie w świadomości odbiorców. Z tego powodu w Barcelonie wystawiają się w zasadzie wszyscy - od największych firm produkujących smartfony po firmy zajmujące się szczoteczkami do zębów z modułem Bluetooth.

Na targach MWC 2019 nie zabrakło firm z Polski, w tym myPhone’a.

Polska firma sprzedająca smartfony cechujące się naprawdę niską ceną jest obecna na naszym rynku już od kilku lat. Tegoroczne targi były dla niej okazją, by zaprezentować trzy zupełnie nowe produkty, które uzupełniają dotychczasowe portfolio niedrogich smartfonów.

myphone mwc 2019 1 class="wp-image-896153"

Podstawowym modelem z nowej kolekcji jest myPhone Prime 3. To ogromny, 6,18-calowy smartfon. Jego wyświetlacz LCD IPS 2,5D ma rozdzielczość zaledwie 996 na 480 pikseli, ale wyposażony został w notcha i wygląda dzięki temu nowocześnie. Urządzenie ma wymiary 157,8 x 77,6 x 9,3 mm i waży 183 gram.

myPhone Prime 3 - co jeszcze warto wiedzieć?

W urządzeniu znalazł się podwójny aparat główny z obiektywami 13 Mpix i 0,3 Mpix oraz dodatkowy, 8-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie. Urządzenie napędzają procesor MTK6739 WA (4 x 1,5 GHz) oraz 3 GB RAM. Do tego dochodzi 32 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. W obudowie nie zabrakło oczywiście modułu LTE.

Tymi podzespołami zarządza Android 8.1 Oreo. Oczywiście nie należy się spodziewać, że myPhone Prime 3 będzie demonem wydajności. Nie będzie robił też świetnych zdjęć. Jego największą zaletą jest jednak cena. Ta wyniesie na polskim rynku 499 zł. To całkiem nieźle jak za telefon tej klasy z modułem NFC i czytnikiem linii papilarnych.

myphone mwc 2019 2 class="wp-image-896156"

Dla osób szukających tańszego telefonu firma przygotowała model myPhone Prime 3 Lite.

Za nieco mniejsze pieniądze, czyli dokładnie 399 zł, można kupić telefon myPhone Prime 3 Lite. Znalazł się w nim wyświetlacz o tych samych parametrach, a obudowa tańszego telefonu ma identyczne wymiary jak myPhone Prime 3. W obu wykorzystane zostały nawet te same procesory.

Tańszy model ma również moduł LTE i czytnik linii papilarnych wyposażony został natomiast w mniej pamięci od swojego droższego kuzyna - zaledwie 1 GB RAM i 16 GB przestrzeni na system i dane. Trafił do niego też gorszy aparat, zabrakło NFC, a całością zarządza system operacyjny Android 8.1 GO Edition.

Uzupełnieniem kolekcji jest jeszcze tańszy myPhone Fun 8.

5-calowy ekran bez notcha o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, ogniwo o pojemności 2000 mAh, aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości i moduł LTE raczej nie zrobią w 2019 roku na nikim wrażenia. Warto jednak pamiętać, że wcale nie muszą.

myphone mwc 2019 3 class="wp-image-896159"

A to z tego względu, że ten telefon mierzący 143 x 71,8 x 8,8 mm i ważący 130 gram będzie można kupić już za 289 zł, co sprawia, że naprawdę wiele braków można mu wybaczyć. Dobrą wiadomością jest też to, że kontroluje go Android 8.1 Go Edition.

Zaraz obok stoiska firmy myPhone ulokowali się także przedstawiciele 3mk.

Popularny w kraju nad Wisłą producent folii i szkieł na smartfony przywiózł swoje produkty na targi w Barcelonie. Na ekspozycji można było na własną rękę zobaczyć, jak produkty 3mk sprawują się w praktyce. Pracownik firmy wbijał bowiem smartfonem z założonym szkłem swojej firmy… gwoździe.

Na miejscu nie dało się jednak zobaczyć na żywo folii i szkieł na zaprezentowane dopiero kilka dni wcześniej topowe smartfony. Zapewniono mnie jednak, że firma zdaje sobie sprawę z faktu, jak kluczowe jest dostarczenie akcesoriów w takim terminie, by były dostępne na premierę telefonu.

3mk mwc 2019 2 class="wp-image-896174"

Galaxy S10 ma doczekać się folii, szkła na ekran oraz tzw. invisible case’a w dniu rynkowego debiutu urządzenia.

Niestety mam dla osób zainteresowanych zakupem szkła chroniącego ekran w smartfonie Galaxy S10 złą wiadomość. Po jego założeniu nie będzie można korzystać z ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych w nowym telefonie Samsunga. Będzie to możliwe wyłącznie po założeniu folii.

REKLAMA

3mk planuje również wspierać swoimi produktami smartfony z rodziny Huawei P30. Przedstawiciel firmy produkującej szkła, folie i case’y obecny na targach MWC 2019 w Barcelonie potwierdził też, że planują stworzyć folie ochronne dla składanych smartfonów takich jak Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA