Wybieramy klawiaturę do gier. 4 modele w promocyjnej cenie z okazji IEM 2019

Lokowanie produktu

Już lada moment rozpocznie się coroczne święto graczy, czyli mistrzostwa IEM w Katowicach. To bardzo dobry moment na odświeżenie swojego stanowiska i zakup nowej klawiatury.

21.02.2019 10.55
klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja

Chociaż wielu graczy decyduje się na pady, to rasowi pecetowcy nie wejdą na serwery bez myszy i klawiatury pod ręką. Zbliżający się IEM 2019 będzie właśnie ich świętem. Gracze pecetowi będą mogli na przełomie lutego i marca przez internet lub na miejscu w Katowicach, obserwować swoich idoli podczas zmagań o najwyższe stawki.

Klawiatura do gier - dlaczego warto ją mieć?

Przed i po mistrzostwach miłośnicy gier wideo z pewnością będą chcieli spróbować w ulubionych tytułach multiplayer swoich sił. I tak jak wiedzą to profesjonalni zawodnicy, tak ich fani również: podczas pojedynków online to umiejętności są kluczowe, ale dobre akcesoria mogą dać dwóm świetnym graczom przewagę w newralgicznym momencie.

Warto wyposażyć się w sprzęt, który podczas intensywnego meczu online będzie graczowi pomagał dzięki dobremu wykonaniu, a nie przeszkadzał topornością. Jednym z akcesoriów, o jakim nie należy zapominać, jest klawiatura. Tylko jaki model wybrać? Mam kilka propozycji. Z okazji zbliżającego się IEM 2019 można teraz kupić je teraz w dodatku taniej niż zwykle.

Trust GXT 865 Asta w promocji za 149,99 zł.

Trust GXT 865 Asta class="wp-image-889498"

Przewodowa klawiatura o wysokim profilu dla graczy o nazwie Trust GXT 865 Asta to porządny sprzęt. Podstawa ma wymiary 444 mm szerokości na 133 mm wysokości. Akcesorium ma przy tym 33 mm szerokości i waży 1152 g. Kabel zasilający ma 1,8 metra długości.

Klawiatura ma wszystkie niezbędne przyciski z przełącznikami mechanicznymi GXT-RED. Nie zabrakło tutaj oczywiście miejsca na sekcję numeryczną. Klawiatura nie ma dedykowanych przycisków funkcyjnych, ale znalazł się na niej przycisk Fn, który jest w stanie wywołać akcje multimedialne w połączeniu z F1-F12.

Trust GXT 865 Asta jest podświetlany na 6 różnych kolorów i przypomina tęczę. Każdy rząd przycisków ma przypisaną domyślnie inną barwę. Są to kolejno od góry biały, czerwony, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy. Można regulować ich jasność oraz wybrać jeden z kilku trybów podświetlenia.

Klawiatura kosztue normalnie 199,99 zł. Obecnie dzięki zniżce z okazji IEM 2019 klawiaturę Trust GXT 865 Asta można nabyć za 149,99 zł. Trzeba jednak się spieszyć - promocja potrwa do 3 marca.

HyperX Alloy Core RGB w promocji za 199,99 zł.

HyperX Alloy Core RGB klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888484"

Niezłą klawiaturę w dobrej cenie można znaleźć również w ofercie marki HyperX. Alloy Core RGB to akcesorium podłączane do komputera za pośrednictwem mocowanego na stałe kabla USB o długości 1,8 metra. Wymiary zewnętrzne to 443 mm długości, 175 mm szerokości i 36 mm głębokości przy wadze 1121 g.

W urządzeniu znalazły się przyciski membranowe. Obudowa została wykonana ze wzmocnionego plastiku. Za dynamiczne podświetlenie RGB w 5 strefach odpowiadają LED-y. Dodany został też specjalny pasek HyperX nad przyciskami.

Klawiatura jest odporna na zachlapanie - producent gwarantuje jej dalsze działanie po przyjęciu do 120 ml płynu. W urządzeniu nie zabrakło sekcji numerycznej oraz dedykowanych klawiszy multimedialnych. HyperX Alloy Core RGB obsługuje oczywiście funkcję Anti-Ghosting.

Producent wycenił swój model na 59,99 euro. Klawiatura normalnie sprzedawana jest w cenie 259 zł, ale w związku z nadchodzącym Intel Extreme Masters model o nazwie HyperX Alloy Core RGB został przeceniony na 199,99 zł. Promocyjna cena obowiązuje jednak tylko do 3 marca.

Logitech G413 Carbon / Silver w promocji za 329 zł.

Logitech G413 Carbon klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888493"

Osoby poszukujące klawiatury dla graczy z wyższej półki mogą przyjrzeć się modelowi Logitech G413 Carbon. Akcesorium podłączane jest do komputera za pośrednictwem kabla USB o długości 1,8 metra. W aluminiowej obudowie znalazł się dodatkowy port USB typu passthrough.

Logitech G413 Carbon to model z mechanicznymi przełącznikami Romer-G (wytrzymałość - 70 mln naciśnięć klawiszy) podświetlanymi na czerwono. Można wybrać jeden z pięciu stałych poziomów jasności. W urządzeniu nie zabrakło sekcji numerycznej. Jego wymiary zewnętrzne to 132 mm wysokości, 445 mm szerokości i 34 mm wysokości. Akcesorium waży 1105 g.

Logitech G413 Carbon można teraz kupić za 329 zł, chociaż producent wycenia ten model na 439 zł, a normalnie można go kupić za 369 zł. Klawiatura dostępna jest również w srebrnej wersji kolorystycznej z białym, a nie czerwonym podświetleniem w tej samej cenie co wariant Carbon, czyli za 329 zł. Promocja z okazji tegorocznego Intel Extreme Masters potrwa do 3 marca.

HyperX Alloy FPS RGB Kailh Silver Speed klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888499"

Czwartą propozycją jest HyperX Alloy FPS RGB . To kompaktowa pełnowymiarowa klawiatura z przełącznikami mechanicznymi Kailh Silver Speed (trwałość do 70 mln naciśnięć) z podświetleniem LED RGB poszczególnych klawiszy. Można wybrać jeden z 3 predefiniowanych profili podświetlenia i jeden 5 poziomów jasności.

Kabel w oplocie można wypiąć z urządzenia, co ułatwia transport. Całość waży 1100 g. W obudowie mierzącej 442 mm x 130 mm x 36 mm znalazł się też dodatkowy port USB, który pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych.

Normalnie ten model sprzedawany jest za aż 469 zł. Promocja z okazji tegorocznych finałów Intel Extreme Masters pozwala go jednak nabyć znacznie taniej. HyperX Alloy FPS RGB Kailh Silver Speed do 3 marca 2019 roku kosztuje tylko 309 zł.

*Tekst powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Lokowanie produktu
Najnowsze