1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Gry
  4. Sprzęt

Wybieramy klawiaturę do gier. 4 modele w promocyjnej cenie z okazji IEM 2019

Już lada moment rozpocznie się coroczne święto graczy, czyli mistrzostwa IEM w Katowicach. To bardzo dobry moment na odświeżenie swojego stanowiska i zakup nowej klawiatury.

klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja
337 interakcji
dołącz do dyskusji

Chociaż wielu graczy decyduje się na pady, to rasowi pecetowcy nie wejdą na serwery bez myszy i klawiatury pod ręką. Zbliżający się IEM 2019 będzie właśnie ich świętem. Gracze pecetowi będą mogli na przełomie lutego i marca przez internet lub na miejscu w Katowicach, obserwować swoich idoli podczas zmagań o najwyższe stawki.

Klawiatura do gier - dlaczego warto ją mieć?

Przed i po mistrzostwach miłośnicy gier wideo z pewnością będą chcieli spróbować w ulubionych tytułach multiplayer swoich sił. I tak jak wiedzą to profesjonalni zawodnicy, tak ich fani również: podczas pojedynków online to umiejętności są kluczowe, ale dobre akcesoria mogą dać dwóm świetnym graczom przewagę w newralgicznym momencie.

Warto wyposażyć się w sprzęt, który podczas intensywnego meczu online będzie graczowi pomagał dzięki dobremu wykonaniu, a nie przeszkadzał topornością. Jednym z akcesoriów, o jakim nie należy zapominać, jest klawiatura. Tylko jaki model wybrać? Mam kilka propozycji. Z okazji zbliżającego się IEM 2019 można teraz kupić je teraz w dodatku taniej niż zwykle.

Trust GXT 865 Asta w promocji za 149,99 zł.

Trust GXT 865 Asta class="wp-image-889498"

Przewodowa klawiatura o wysokim profilu dla graczy o nazwie Trust GXT 865 Asta to porządny sprzęt. Podstawa ma wymiary 444 mm szerokości na 133 mm wysokości. Akcesorium ma przy tym 33 mm szerokości i waży 1152 g. Kabel zasilający ma 1,8 metra długości.

Klawiatura ma wszystkie niezbędne przyciski z przełącznikami mechanicznymi GXT-RED. Nie zabrakło tutaj oczywiście miejsca na sekcję numeryczną. Klawiatura nie ma dedykowanych przycisków funkcyjnych, ale znalazł się na niej przycisk Fn, który jest w stanie wywołać akcje multimedialne w połączeniu z F1-F12.

Trust GXT 865 Asta jest podświetlany na 6 różnych kolorów i przypomina tęczę. Każdy rząd przycisków ma przypisaną domyślnie inną barwę. Są to kolejno od góry biały, czerwony, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy. Można regulować ich jasność oraz wybrać jeden z kilku trybów podświetlenia.

Klawiatura kosztue normalnie 199,99 zł. Obecnie dzięki zniżce z okazji IEM 2019 klawiaturę Trust GXT 865 Asta można nabyć za 149,99 zł. Trzeba jednak się spieszyć - promocja potrwa do 3 marca.

HyperX Alloy Core RGB w promocji za 199,99 zł.

HyperX Alloy Core RGB klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888484"

Niezłą klawiaturę w dobrej cenie można znaleźć również w ofercie marki HyperX. Alloy Core RGB to akcesorium podłączane do komputera za pośrednictwem mocowanego na stałe kabla USB o długości 1,8 metra. Wymiary zewnętrzne to 443 mm długości, 175 mm szerokości i 36 mm głębokości przy wadze 1121 g.

W urządzeniu znalazły się przyciski membranowe. Obudowa została wykonana ze wzmocnionego plastiku. Za dynamiczne podświetlenie RGB w 5 strefach odpowiadają LED-y. Dodany został też specjalny pasek HyperX nad przyciskami.

Klawiatura jest odporna na zachlapanie - producent gwarantuje jej dalsze działanie po przyjęciu do 120 ml płynu. W urządzeniu nie zabrakło sekcji numerycznej oraz dedykowanych klawiszy multimedialnych. HyperX Alloy Core RGB obsługuje oczywiście funkcję Anti-Ghosting.

Producent wycenił swój model na 59,99 euro. Klawiatura normalnie sprzedawana jest w cenie 259 zł, ale w związku z nadchodzącym Intel Extreme Masters model o nazwie HyperX Alloy Core RGB został przeceniony na 199,99 zł. Promocyjna cena obowiązuje jednak tylko do 3 marca.

Logitech G413 Carbon / Silver w promocji za 329 zł.

Logitech G413 Carbon klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888493"

Osoby poszukujące klawiatury dla graczy z wyższej półki mogą przyjrzeć się modelowi Logitech G413 Carbon. Akcesorium podłączane jest do komputera za pośrednictwem kabla USB o długości 1,8 metra. W aluminiowej obudowie znalazł się dodatkowy port USB typu passthrough.

Logitech G413 Carbon to model z mechanicznymi przełącznikami Romer-G (wytrzymałość - 70 mln naciśnięć klawiszy) podświetlanymi na czerwono. Można wybrać jeden z pięciu stałych poziomów jasności. W urządzeniu nie zabrakło sekcji numerycznej. Jego wymiary zewnętrzne to 132 mm wysokości, 445 mm szerokości i 34 mm wysokości. Akcesorium waży 1105 g.

Logitech G413 Carbon można teraz kupić za 329 zł, chociaż producent wycenia ten model na 439 zł, a normalnie można go kupić za 369 zł. Klawiatura dostępna jest również w srebrnej wersji kolorystycznej z białym, a nie czerwonym podświetleniem w tej samej cenie co wariant Carbon, czyli za 329 zł. Promocja z okazji tegorocznego Intel Extreme Masters potrwa do 3 marca.

HyperX Alloy FPS RGB Kailh Silver Speed klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888499"

Czwartą propozycją jest HyperX Alloy FPS RGB . To kompaktowa pełnowymiarowa klawiatura z przełącznikami mechanicznymi Kailh Silver Speed (trwałość do 70 mln naciśnięć) z podświetleniem LED RGB poszczególnych klawiszy. Można wybrać jeden z 3 predefiniowanych profili podświetlenia i jeden 5 poziomów jasności.

Kabel w oplocie można wypiąć z urządzenia, co ułatwia transport. Całość waży 1100 g. W obudowie mierzącej 442 mm x 130 mm x 36 mm znalazł się też dodatkowy port USB, który pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych.

Normalnie ten model sprzedawany jest za aż 469 zł. Promocja z okazji tegorocznych finałów Intel Extreme Masters pozwala go jednak nabyć znacznie taniej. HyperX Alloy FPS RGB Kailh Silver Speed do 3 marca 2019 roku kosztuje tylko 309 zł.

*Tekst powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu