REKLAMA

Pół redakcji Spider’s Web na to czeka - Apple stworzy własną kartę kredytową

Najbardziej oddani fani Apple zapewne czekają na potwierdzenie tej wiadomości. Już wkrótce firma z Cupertino dołączy do swojego portfolio nowy produkt. Kartę kredytową Apple.

21.02.2019 16.46
karta kredytowa apple
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się już rok temu. Część z nich została potwierdzona w tym tygodniu przez redakcję Wall Street Journal, która powołuje się na swoje dobrze poinformowane źródła.

Karta kredytowa Apple - co o niej wiemy?

Niewiele, oprócz tego, że Apple stworzy swój płatniczy plastik przy współpracy z Goldman Sachs Group. Bank inwestycyjny zajmie się stworzeniem potrzebnego zaplecza w postaci infrastruktury, pomocy technicznej itd. Według źródeł WSJ, Goldman chce zainwestować w ten projekt ok 200 mln dol. Nie jest to jednak najważniejszy aspekt tej informacji. O wiele ważniejszy jest tutaj udział firmy Apple, która zajmie się tym, co potrafi najlepiej, czyli stworzeniem zupełnie nowego doświadczenia dla swoich użytkowników.

Żeby to osiągnąć, nowa karta kredytowa ma być ściśle zintegrowana z elektronicznym portfelem Apple Wallet i oferować nowe usługi związane z zarządzaniem swoim kredytowym budżetem. Do tego dojdzie najprawdopodobniej 2 proc. cashback i zniżki w oficjalnych sklepach Apple. No i prestiż związany z płaceniem kawałkiem plastiku z wytłoczonym logiem nadgryzionego jabłka. Kilka osób z naszej redakcji zapewne ma już wystarczający powód wyrobienia nowej karty kredytowej, jeżeli ta byłaby dostępna w Polsce.

Póki co nie wiadomo, czy karta Apple będzie dostępna w Europie.

Kwestia ta na razie pozostaje tajemnicą. Goldman i Apple chcą zacząć na razie od wewnętrznych testów nowej usługi - z kart z logiem Apple w fazie testów będą mogli na razie skorzystać pracownicy obu firm i nikt inny.

REKLAMA

W dalszej perspektywie, nowa karta płatnicza na pewno pojawi się w Stanach - pytanie co z resztą świata pozostaje na razie bez odpowiedzi. Chociaż biorąc pod uwagę to, że karta kredytowa Apple ma bazować na sieci Mastercard, teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pojawiła się w Europie.

Taki ruch ze strony Apple może niektórych zdziwić, chociaż tak na prawdę nic dziwnego w tym nie ma. Samsung - największy, mobilny rywal Apple też ma swoją własną kartę kredytową. Samsung Card Co jest zresztą największym podmiotem na koreańskim rynku kart kredytowym i funkcjonuje tam od 1988 r. Jest to więc historyczna chwila, w której... to Apple kopiuje coś od Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA