REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najlepsza nowość na IEM 2019? Dla mnie zdecydowanie wielka strefa Fortnite. Wygląda kapitalnie

Fortnite zawitał do katowickiego Spodka. Turniej w najpopularniejszą na świecie sieciową strzelaninę jest częścią atrakcji w ramach ESL One Katowice 2019 oraz IEM Katowice 2019. Epic Games odwiedza Polskę w wielkim stylu, tworząc rewelacyjną strefę dla profesjonalnych graczy, gości oraz fanów.

22.02.2019
19:05
Najlepsza nowość na IEM 2019? Zdecydowanie strefa Fortnite
REKLAMA
REKLAMA

ESL Katowice Royale to unikalna inicjatywa na światową skalę. Twórcy Fortnite tylko kilkukrotnie wcześniej organizowali wielkie imprezy przed aktywną publicznością. Teraz najpopularniejsza gra sieciowa przyjechała do Katowic, stanowiąc część atrakcji związanych z finałami IEM 2019. Producenci Fortnite nie szczędzili środków, tworząc najbardziej efektowną strefę w przestrzeni wystawowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Właśnie to miejsce chciałbym wam pokazać.

Strefę Fortnite widać zaraz po wejściu do hali wystawowej

 class="wp-image-892591"

Gigantyczny napis zaprasza do odwiedzenia miejsca, które wygląda jak wyciągnięte prosto z hitu battle royale. Organizatorzy ESL Katowice Royale dołożyli wszelkich starań, aby strefa budziła skojarzenia z lokacjami w grze wideo.

Niczym zamek Disneya, twierdza Fortnite kusi już z daleka

 class="wp-image-892555"

Fortyfikacja od razu rzuca się w oczy. Jest wysoka, jest podświetlona i trudno oderwać od niej wzrok. Na jej szczycie znajduje się gigantyczny pomidor - element dekoracyjny doskonale znany bezpośrednio z gry wideo.

Na wejściu do strefy stoi pojazd prosto z gry wideo

 class="wp-image-892579"

Czterokołowa maszyna to jeden z nowszych dodatków do Fortnite. Za moich czasów, gdy rozpoczynałem przygodę z tym tytułem, w świecie gry był dostępny wyłącznie wózek na zakupy. Trzeba zauważyć, że pojazd w rzeczywistym wymiarze jest niezwykle wierną repliką cyfrowego oryginału. Brawo za dbałość o szczegóły.

Oczywiście odwiedzający mają możliwość zagrania w Fortnite

 class="wp-image-892573"

ESL Katowice Royale to dwie gigantyczne strefy rozgrywki. Co godzinę rozpoczyna się otwarty turniej dla gości z nagrodami pieniężnymi. Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani, którzy mają 16 lub więcej lat. Z boku znajduje się z kolei obszar swobodnej rozgrywki. Tutaj gracze próbują pobić rekord fragów. Kto zyska ich najwięcej, wygrywa konsolę PS4.

Zwycięzcy rozgrywek są ogłaszani na wielkiej scenie

 class="wp-image-892567"

Oczywiście w świetle reflektorów i przy epickich fanfarach. Nagrodę wręcza profesjonalny prowadzący, a ceremonię obserwują wszyscy oglądający oficjalny kanał Fortnite na Twitchu. Można się poczuć jak prawdziwa gwiazda e-sportu.

Oczywiście turniej Fortnite nie odbyłby się bez lam

 class="wp-image-892537"

Zwierzęta wypełnione cennymi broniami i gadżetami licznie odwiedziły Katowice. Lamy znajdziecie w przynajmniej kilku miejscach. Każdy może sobie z nimi zrobić zdjęcie, ale obsługa niezbyt przychylnie reaguje na próby rozbicia obiektu i dostania się do skarbu znajdującego się w środku.

Próbowałem dostać się do środka twierdzy. Bezskutecznie

 class="wp-image-892546"

Nawet przepustka dla mediów nie pozwoliła mi zajrzeć do środka. Ochrona była błyskawiczna. Tylko nieliczni wybrańcy z legitymacjami obsługi technicznej mogą wchodzić do tego miejsca. Co znajduje się w środku? Dlaczego ta strefa jest zakazana? Musiałem wiedzieć.

Zacząłem pokonywać schody obok, chcąc odkryć prawdę

 class="wp-image-892552"

Okazało się, że wnętrze fortecy prowadzi na wielki balkon. Na nim znajduje się prawdziwe centum dowodzenia. Stąd nadają na żywo prowadzący. Pracują tutaj kamery. Jeśli będziecie oglądać ESL Katowice Royale na Twitchu, obiektywy skierują was właśnie w to miejsce.

Schodząc ze stopni, zachwycałem się dbałością o detale

 class="wp-image-892549"
 class="wp-image-892543"
 class="wp-image-892558"

Strefa Fortnite została wyposażona w rekwizyty pochodzące bezpośrednio z gry. Nie tylko lamy, ale również pochodnie, skrzynie, głazy. Nawet równo przystrzyżona trawa po której stąpa publiczność wygląda jak wycięta bezpośrednio z zielonej areny wewnątrz gry wideo.

Moje serce skradły balony ze skrzyniami zaopatrzenia

 class="wp-image-892561"

Supply crates to główne źródło najpotężniejszych broni i gadżetów w grze Fortnite. Ileż to razy zginąłem, próbując zdobyć cenny łup z tych skrzynek. Teraz widziałem je na własne oczy, podwieszone w strefie ESL Katowice Royale. Balony z zaopatrzeniem znajdują się w tle sceny, więc nie musisz się bać, że wielka skrzynia spadnie ci na głowę.

Jedną z atrakcji ESL Katowice Royale są cosplayerzy

 class="wp-image-892576"
 class="wp-image-892582"
 class="wp-image-892585"
 class="wp-image-892588"

Po scenie krąży wielu kapitalnie przebranych fanów gry. Cosplayerzy prezentują się w kreacjach, jakie można zdobyć grając w Fortnite. Tzw. skórki to jeden z głównych źródeł przychodu dla producentów darmowej gry sieciowej.

Zdjęcie z ulubioną postacią z Fortnite - bezcenne

REKLAMA
 class="wp-image-892594"

Cosplayerzy są niezwykle przyjaźnie nastawieni. Z chęcią pozują do zdjęć i nikomu nie odmawiają wspólnego foto. Spacerując po strefie, byłem świadkiem dziesiątek dziecięcych uśmiechów. Drodzy rodzice - jeżeli macie blisko do Katowic, warto zabrać swoje pociechy w to miejsce. Będą oczarowane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA