REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung pokazał zegarek Galaxy Watch Active, opaskę Galaxy Fit i słuchawki Galaxy Buds

Samsung nie rezygnuje z technologii ubieralnej. Razem ze smartfonami z rodziny Galaxy S10 debiutują zegarek Galaxy Watch Active, opaska Galaxy Fit i słuchawki Galaxy Buds.

20.02.2019
20:59
Galaxy Watch Active, Galaxy Fit i Galaxy Buds. Nowe sprzęty Samsunga
REKLAMA
REKLAMA

Telefony komórkowe to nie jedyni bohaterowie dzisiejszej konferencji Samsung Unpacked. Producent zaprezentował oprócz trzech nowych telefonów z rodziny Galaxy S - Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus - trzy nowe sprzęty z kategorii wearables.

Galaxy Watch Active - smartwatch dla sportowców

Nowy zegarek marki Samsung służy przede wszystkim do rejestracji aktywności sportowej. Monitoruje też cały czas stan zdrowia użytkownika, w tym poziom stresu. Producent obiecuje, że pomoże go zredukować. Akcesorium poinformuje też, gdy puls użytkownika stanie się niepokojąco wysoki.

Galaxy Watch Active będzie też okresowo sugerował wykonywanie ćwiczeń oddechowych i może monitorować sen. Nie zabraknie też funkcji automatycznego wykrywania treningów i aktywności takich jak chód, bieganie, jazda na rowerze, wiosłowanie, orbitrek, trening dynamiczny czy pływanie.

Galaxy Watch Active jest kompatybilny z telefonami z systemami Android i iOS.

Obudowa urządzenia spełnia wymagania normy IP68 i jest wodoodporny (do 5 ATM2). Smartwatch waży przy tym zaledwie 25 gramów. Dostępny będzie w czterech kolorach: srebrny, czarny, morska zieleń i różowe złoto. Do tego będzie można wybrać jeden z wielu pasków.

Co ciekawe, Galaxy Watch Active można ładować bezprzewodowo… z wykorzystaniem smartfona z rodziny Galaxy S10. Nowe topowe smartfony marki Samsung mogą bowiem służyć jako mobilne ładowarki Qi dzięki funkcji PowerShare. Wystarczy położyć zegarek na smartfonie.

Galaxy Fit i Galaxy Fit e - opaski fitnesowe

 class="wp-image-890893"

Jeśli ktoś woli nosić klasyczny zegarek lub nie chce smartwatcha z dowolnego innego powodu, może kupić opaskę marki Samsung dla sportowców. Galaxy Fit i Galaxy Fit e pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej i automatycznie rozpoczynają rejestrowanie różnych rodzajów ćwiczeń.

Nowe opaski Samsunga bez ingerencji użytkownika rejestrują takie aktywności jak chód, bieg, jazda na rowerze, wiosłowanie, trening dynamiczny czy korzystanie z orbitreka. Oprócz tego można ręcznie wybrać jeden z blisko 100 innych rodzajów treningu. Pozwalają też na monitoring snu.

Opaski na wyświetlaczu pokazują takie informacje jak powiadomienia, wiadomości, alarmy, wpisy z kalendarza i informacje o pogodzie pobrane ze smartfona. Oba modele opasek są wodoodporne (5 ATM) i pracują na jednym ładowaniu od tygodnia (Galaxy Fit) do 10 dni (Galaxy Fit e).

Galaxy Buds - słuchawki bezprzewodowe

 class="wp-image-890638"

Trzecim akcesorium, które Samsung dzisiaj zaprezentował, są bezprzewodowe słuchawki wraz z etui ze zintegrowanym powerbankiem. Producent zadbał, by można było z nich korzystać bez całkowitej izolacji dźwięków z otoczenia, w tym np. nadjeżdżającego i trąbiącego samochodu.

Galaxy Buds potrafią pracować 6 godzin na jednym ładowaniu podczas słuchania muzyki. 15 minut ładowania słuchawek w etui pozwala na dodatkowe 100 minut odtwarzania audio. Zestaw można w dodatku ładować bezprzewodowo - w tym ze smartfonów z rodziny Galaxy S10 dzięki funkcji PowerShare.

Zobacz też nasze nowe filmy

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA