1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wybieramy najlepszy zestaw do Apex Legends i innych gier sieciowych

Lokowanie produktu

Precyzyjna myszka, szybka klawiatura i wytłumiające otoczenie słuchawki z dźwiękiem przestrzennym. W Apex Legends można grać na słabszym sprzęcie, ale po co się męczyć.

28.02.2019
18:53
Wybieramy wypasiony zestaw do Apex Legends i innych gier sieciowych

Apex Legends to niebywały fenomen ostatnich dni. W nowe battle royale od EA w ciągu zaledwie 72 godzin zagrało aż 10 mln graczy, a liczba ta cały czas rośnie. Nowe osoby przyciągają sprawnie działające serwery, model free-to-play, a także dynamika rozgrywki. Aby być najlepszym potrzeba jednak nie tylko wytrenowanego refleksu, doskonałej spostrzegawczości i koordynacji oko-ręka. Przyda się również sprzęt dla wytrawnych łowców fragów, w czym wymiernie pomaga promocja jaką sklep EURO RTV AGD zorganizował na czas IEM-u. Przyjrzałem się przecenionym produktom i wybrałem trzy najciekawsze z każdej kategorii.

Logitech G PRO - wytłumione doświadczenie.

Zaczynamy z wysokiego „C”, czyli słuchawek stworzonych przy współudziale profesjonalnych e-sportowców. Swoje trzy grosze przy produkcji G Pro dorzucił m.in. Kenny kennyS Schrub, obecnie czołowy zawodnik G2 Esports, a kiedyś zespołowy kolega Neo i Taza.

Pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi na myśl podczas testowania tego urządzenia, jest znakomite tłumienie dźwięków otoczenia - mówił kennyS.

Logitech G PRO nie tylko dobrzy wytłumia dźwięki otoczenia (co gra istotną rolę w komunikacji zespołowej), ale oferuje również dźwięk przestrzenny pozwalający stwierdzić skąd nadchodzi przeciwnik słysząc tylko jego kroki.

 class="wp-image-889300"
O zbliżającym się niebezpieczeństwie poinformujemy członków zespołu z użyciem wbudowanego mikrofonu na elastycznym pałąku.

Słuchawki ważą 259 g, dzięki czemu głowa nie powinna zmęczyć się ich trzymaniem nawet podczas długich maratonów. Logitech G PRO przekonują uniwersalnością - dobrze sprawdzą się nie tylko w Apex Legends, ale również przy odsłuchu muzyki czy oglądaniu filmów. Teraz można je dodatkowo wyrwać w obniżonej cenie - 339 zł.

Logitech G213 Prodigy w promocji za 229 zł.

Słusznych rozmiarów przewodowa klawiatura o wysokim profilu dla graczy o nazwie Logitech G213 Prodigy, to kawał porządnego sprzętu. Ze słusznych wymiarów podstawą – 452 mm szerokości i 218 mm wysokości – została zintegrowana podkładka na nadgarstki. Klawiatura ma przy tym 33 mm szerokości i waży kilogram, a przewód ma 1,8 metra głębokości.

Klawiatura ma wszystkie niezbędne przyciski z przełącznikami Mech Dome – nie zabrakło tutaj oczywiście miejsca na sekcję numeryczną. Podświetlane są dzięki technologii LIGHTSYNC RGB. LED-y podzielono na 5 różnych stref. Nad klasycznymi przyciskami w Logitech G213 Prodigy umieszczone zostały dodatkowe guziki funkcyjne.

Logitech G213 Prodigy klawiatura dla graczy gamingowa do gier iem 2019 promocja class="wp-image-888490"

Wiele osób ucieszy fakt, że Logitech G213 Prodigy jest odporny na zachlapanie. Nie zaleca się wylewania na klawiaturę kilka razy dziennie wiadra, ale producent testował ten model na próbkach 60 ml i nic mu się po zalaniu taką ilością płynu nie działo. Potrącenie łokciem zapomnianej szklanki z niedopitą wodą to nie będzie koniec świata.

Producent wycenił ten model na 349 zł, ale w sklepie RTV Euro AGD klawiatura kosztuje normalnie nieco mniej, czyli 289 zł. W dodatku obecnie dzięki promocji z okazji IEM 2019 klawiaturę Logitech G213 Prodigy można nabyć za 229 zł. Trzeba jednak się spieszyć – promocja potrwa do 3 marca.

Logitech G603 - gryzoń kompletny.

Logitech G603 to myszka dla graczy o stonowanym wyglądzie. Ma przycisk do zmiany rozdzielczości i diodę świecącą kolorem przypisanym danemu profilowi. Pod kciukiem producent umieścił zaś dwa podłużne przyciski z funkcją wstecz i do przodu. Nie należy się jednak obawiać, że w ferworze walki wciśniemy je przypadkowo, bo leżą wyżej niż spoczywa zwykle palec.

Prawdziwa ciekawostka znajduje się na spodzie gryzonia. Mamy tam dwa przyciski. Jeden do przełączania się pomiędzy trybami USB i Bluetooth i drugi do sterowania częstotliwością odświeżania położenia myszy, co jest kluczowe dla graczy, a zwłaszcza e-sportowców.

W najmocniejszym ustawieniu myszka przekazuje swoja pozycję co 1 mc!

Możemy przy tym „w locie” zmieniać ustawienia dotyczące czułości w zakresie od 200 do 12 000 dpi. Dołączone do myszki oprogramowanie zapamiętuje trzy wartości, pomiędzy którymi przełączamy się przyciskiem poniżej rolki. W sumie daje to bardzo dobry punkt wyjścia przed meczami w Apex Legends.

Logitech G603 jest przy tym bardzo energooszczędny.

 class="wp-image-888631"

W najbardziej wymagającym trybie dwie baterie AA wystarczają na 500 godzin.

Obniżenie częstotliwości odświeżania do 8 ms daje już 1400 godzin – wyniki wcześniej nieosiągalne dla myszy tej kategorii. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu nowatorskiego czujnika HERO. Jego siła polega na dostosowywaniu szybkości przetwarzania klatek do szybkości myszy. Brzmi rozsądnie.

Baterie zapakujemy pod maskę podnosząc górną część obudowy, która utrzymywana jest magnetycznie. Magnes jest jednak na tyle mocny, że nie powoduje rozjeżdżania się elementów czy drgania. Baterie umożliwiają też lekką korekcję wagi myszki – ta do działania wymaga bowiem tylko jednego paluszka.

 class="wp-image-888634"

W promocji w czasie IEM-a Logitecha G603 można dostać już za 249 zł.

A mogę się założyć, że po meczach najlepszych Kanterowców na świecie w katowickim Spodku będziecie chcieli samodzielne powtórzyć ich zagrania. G603 na pewno w tym pomoże. Podobnie jak inne produkty przygotowane z myśl o najlepszych osiągach.

*Partnerem materiału jest sklep EURO RTV AGD.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze