REKLAMA

Rozbijcie skarbonki. Xiaomi Mi Mix 3 będzie dostępny w Polsce od 11 stycznia

Xiaomi Mi Mix 3 będzie dostępny w Polsce od 11 stycznia. Poznaliśmy oficjalną cenę sprzedawanej nad Wisłą wersji urządzenia.

09.01.2019 11.23
Rozbijcie skarbonki. Xiaomi Mi Mix 3 będzie dostępny w Polsce od 11 stycznia
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi Mix 3 to prawdopodobnie najgorętsza premiera chińskiego producenta w ubiegłym roku. To również urządzenie stawiane przez Xiaomi na półce produktów premium, a jednocześnie na tyle tanie, by nie zdewastować budżetu nabywcy.

Mi Mix 3 wyróżnia się na kilku płaszczyznach.

Najważniejszą z nich jest konstrukcja. Mamy tu do czynienia ze sliderem, który skrywa przednie aparaty i czujniki, a także dodatkowe funkcje (np. możliwość odebrania połączenie poprzez przesunięcie slidera). Mechanizm był wskazywany przez komentatorów jako potencjalnie najsłabsza strona smartfonu. Xiaomi twierdzi jednak, że z przeprowadzonych testów laboratoryjnych wynika, że slider będzie działać nawet po 300 tys. cykli.

Wyobraźmy sobie, że taki cykl trwa 1 sekundę. Oznacza to, że po 83 godzinach permanentnego zsuwania i rozsuwania Xiaomi Mi Mix 3, mechanizm nadal ma działać niezawodnie. Czy to dużo? Zdecydowanie tak. Statystyki Czasu przed ekranem wskazują, że wybudzam swój smartfon średnio 94 razy dziennie. Łatwo policzyć, że slider Xiaomi powinien przetrwać w moim przypadku... prawie 9 lat.

Xiaomi Mi Mix 3 przyciąga uwagę wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Co istotne na ekranie nie znajdziemy notcha.

Pod maską umieszczono układ Qualcomm Snapdragon 845. Model sprzedawany na polskim rynku będzie dostępny w konfiguracji 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu urządzenia znajdziemy dwa aparaty z matrycami o rozdzielczości 12 megapikseli każda. Z przodu umieszczono podwójny aparat z matrycami o rozdzielczości 24 oraz 2 Mpix. Słabszą stroną jest akumulator o pojemności 3200 mAh

REKLAMA

Xiaomi Mi Mix 3 w Polsce.

Sprzedaż smartfonu w Polsce rozpocznie się 11 stycznia. Będzie on dostępny w konfiguracji 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej i dwóch wersjach kolorystycznych: zielonej oraz czarnej. Wyceniono go na 2699 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA