REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sześć nowych powodów, by dołączyć do Xbox Game Pass. I przynajmniej trzy bardzo dobre

Microsoft na swoim blogu podał listę gier, które od stycznia dołączają do usługi Xbox Game Pass. „Netflix dla gier” wzbogaci się między innymi o… interaktywny serial. I to z jego wszystkimi sezonami.

02.01.2019
20:12
xbox game pass styczeń 2019
REKLAMA
REKLAMA

Xbox Game Pass to obecnie sztandarowa konsumencka usługa Microsoftu. Jej abonenci w zamian za 40 zł miesięcznie otrzymują dostęp do ponad 140 gier bez dalszych opłat (można je dowolnie instalować i usuwać) oraz licznych rabatów. Dodatkowo, wszystkie gry wydawane przez Microsoft pojawiają się w tejże usłudze w dniu premiery.

Microsoft Studios nie jest jednak nieograniczenie płodnym tworem, a to oznacza, że właściciel platformy Xbox musi dbać o to, by w programie Xbox Game Pass uczestniczyli również zewnętrzni wydawcy. Trzeba przyznać, że na razie idzie to firmie bardzo dobrze. A gamepassowe nowości na styczeń prezentują się świetnie.

Xbox Game Pass – nowe gry na styczeń 2019 r.

Life is Strange – wszystkie sezony, w tym te przyszłe.

Life is Strange to szczególna seria gier. Teoretycznie są niezbyt angażujące. Jeżeli próbowalibyśmy je na siłę zakwalifikować do jakiegoś gatunku, najbardziej chyba pasują do gier przygodowych z banalnie prostymi zagadkami. Tyle że jakoś ten niski poziom trudności zupełnie mi nie przeszkadzał w angażowaniu się we wszystkie z tych gier. Life is Strange określiłbym jako interaktywne seriale. Z dobrą fabułą, ciekawymi postaciami i świetnymi „zdjęciami”. Na Xbox Game Pass trafiły właśnie pierwszy sezon, jego spin-off (Before the Storm), jutro pojawi się pierwszy odcinek drugiego sezonu. Kolejne pojawią się w usłudze, jak tylko zostaną wydane.

Ark: Survival Evolved

Jak tytuł sugeruje, Ark to gra survivalowa. Rzuci więc nas w niezbyt przyjazne terytorium, w którym będziemy się starać o przetrwanie, dbając o zasoby, wyposażenie i kondycję naszej postaci. A wspomnianym terytorium jest… tajemnicza, futurystyczna wyspa, zamieszkała przez dinozaury. To powinno dostatecznie przykuć naszą uwagę. Na dodatek o przetrwanie będziemy walczyć z innymi graczami – w sojuszu, lub niekoniecznie. Gra dostępna będzie od jutra.

Farming Simulator 17

Nigdy nie rozumiałem fenomenu tych gier. To znaczy pojmuję, że kogoś może relaksować i sprawiać przyjemność kierowanie – dla przykładu – wirtualnym kombajnem. Nie jestem jednak zielonego pojęcia dlaczego ten gatunek gier aż tak dobrze się sprzedaje. W każdym razie w Game Passie pojawił się (podobno) jeden z lepszych jego reprezentantów. Farming Simulator 17 da nam dostęp do ponad 250 pojazdów i sprzętów rolniczych, dzięki którym będziemy zbierać plony, dbać o zwierzynę i sprzedawać towary z naszej farmy. Gra dostępna od jutra.

Absolver

To ciekawie zapowiadająca się gra online, która jest mieszanką otwartej i prostej w swoich zasadach gry RPG z grą walki. Pozwoli nam się doskonalić w wielu sztukach walki, w tym w ich odmianach z broniami, a także na odkrywanie, jak zapewniają twórcy, bogatego i ciekawego świata gry. Motywacją do działania poza samą przygodą mają być drzewko rozwoju postaci i ciekawe skarby do zdobycia. Gra pojawi się 7 stycznia.

Just Cause 3

Tytuł ten zdobył ogromną popularność z uwagi na dawaną graczowi swobodę oraz na różnorodną, pełną wybuchów, strzelania i chaosu rozgrywkę. W Just Cause 3 będziemy siać zniszczenie na skalę masową, by obalić złowrogiego dyktatora jednej z karaibskich wysepek. Gra może niezbyt poważna, ale dająca mnóstwo radości. Dostępna będzie od 10 stycznia.

Aftercharge

REKLAMA

To propozycja dla tych, którzy szukają odmiany w sieciowych shooterach. Aftercharge dzieli graczy na dwa trzyosobowe zespoły. Jeden musi przedrzeć się przez mapę i zniszczyć sześć cylindrów. Drugi nie może do tego dopuścić. A wszystko to w futurystycznej estetyce. Gra dostępna będzie od 10 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA