REKLAMA

Jak w starym, dobrym 1998 r. Masz 30 minut i jedno podejście. Potem Resident Evil 2 przestaje być grywalne

Już 11 stycznia na PS4, XONE oraz PC pojawi się wersja demonstracyjna długo oczekiwanego horroru Resident Evil 2. Nie liczcie jednak na klasyczne demo, które pozwoli wam dokładnie zapoznać się z nadchodzącą produkcją.

09.01.2019 16.11
Demo Resident Evil 2 - masz tylko jedno podejście i 30 minut
REKLAMA
REKLAMA

Capcom chce nadać demu Resident Evil 2 wyjątkowego charakteru. Dlatego testową wersję programu będzie można uruchomić wyłącznie raz i grać w nią przez maksymalnie 30 minut. Zero wyjątków. Zero odstępstw od tej zasady. Po upłynięciu dozwolonego czasu program przestanie nadawać się do użytku. Graczom pozostanie deinstalacja dema, co by nie zajmować niepotrzebnie przestrzeni dyskowej.

Niewykluczone, że gracze na PC znajdą sposób na obejście zasad wymyślonych przez Capcom.

 class="wp-image-867052"

W końcu Windows to najbardziej otwarty z systemów, pozwalający na największe modyfikacje kodu źródłowego. Nie zdziwiłbym się, gdyby szybko powstała złamana wersja dema Resident Evil 2, pozwalająca zagrać dłużej niż 30 minut, bądź częściej niż tylko raz. Dlatego wątpię, aby półgodzinne demo zawierało pełen świat, po którym gracz bez licznika czasowego może się swobodnie przespacerować.

Ciekawi mnie, do którego momentu demo będzie grywalne. Do wejścia na komendę policji Raccoon City? Do odwiedzin w sklepie z bronią i amunicją? Jestem przekonany, że na Twitchu oraz YouTubie błyskawicznie powstaną materiały tak zwanych speedrunnerów, ścigających się z czasem oraz ograniczeniami wersji demonstracyjnej. Wszakże między nią, a premierą pełnej gry, są dwa tygodnie przerwy. Społeczność RE na pewno będzie miała co robić.

Czasowe demo Resident Evil 2 to ukłon w stronę oryginalnej gry z 1998 r.

 class="wp-image-867049"

Pierwsze Resident Evil 2 dla PSX-a również dostało ograniczoną czasowo wersję demonstracyjną. Tak jak dwadzieścia lat później, tak i wtedy posiadacze szarych konsol PlayStation mogli spędzić z grą maksymalnie 30 minut. Capcom mruga w ten sposób do starszych fanów, którzy być może pamiętają swoją przygodę z hitem minionego wieku. Teraz, po ponad 20 lat od wydania Resident Evil 2, będą mogli doświadczyć podobnej przygody.

REKLAMA

Będąc przy podobieństwach - Resident Evil 2 jest reklamowane jako niezwykle wierna adaptacja oryginału z 1998 r. Co jednak ciekawe, producenci nowego horroru zdecydowali się dodać do gry zupełnie unikalną lokację: sierociniec. Ciekawy wybór, chociaż muszę przyznać, że akurat takie miejsce bardziej pasuje do takich serii jak Silent Hill czy Fatal Frame niż Resident Evil. Nie zmienia to oczywiście faktu, że już nie mogę się doczekać, aby poznać sekrety nowej lokacji.

Resident Evil 7 zadebiutuje na PS4, XONE oraz PC już 25 stycznia 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA