REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Opte Precision to urządzenie do pielęgnacji skóry, które działa jak Photoshop

Wyobraźmy sobie urządzenie do pielęgnacji skóry, które działa jak Photoshop, korygując jej niedoskonałości.

23.01.2019
13:52
Opte Precision to urządzenie do pielęgnacji skóry, które działa jak Photoshop
REKLAMA
REKLAMA

Consumer Electronics Show (CES) to w pewnym sensie barometr pokazujący, dokąd zmierza branża. Pisaliśmy o zginanych smartfonach, telewizorach 8K, asystentach głosowych i przygotowaliśmy przewodnik po najciekawszych laptopach z CES 2019.

Nie wspominaliśmy za to o wynalazku, który wydaje się naprawdę warty uwagi. Opte Precision Skincare to urządzenie do pięlęgnacji skóry, stworzone w inkubatorze startupów prowadzonym przez Procter and Gamble. Ten gadżet działa jak Photoshop, maskując przebarwienia, wyrównując kolor skóry i widocznie poprawiając wygląd twarzy. Dziennikarze, którym udało się wypróbować Opte podczas CES 2019, są zachwyceni efektem.

Makijaż pod mikroskopem. Jak działa Opte Precision Skincare?

Urządzenie jest w stanie zidentyfikować z wysoką dokładnością kolor i pigmentację skóry, by następnie zastosować niewielką dawkę podkładu dokładnie w tych miejscach, gdzie występują przebarwienia, bez wpływu na resztę skóry użytkownika.

Wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z niebieskimi diodami LED skanuje obszary skóry i rejestruje 200 obrazów na sekundę, co daje 24 tys. zdjęć analizowanych przy każdym użyciu. Ma być trzykrotnie czulszy na różnice w pigmentacji niż ludzkie oko.

Po uchwyceniu obrazów różnych części twarzy, urządzenie za pomocą algorytmu przetwarza około 70 tys. linii kodu w celu określenia rozmiaru, kształtu i intensywności obszaru przebarwień w porównaniu do otaczającej skóry.

Podkład dawkowany jest w bardzo małych, submilimetrowych, dawkach. Dysze mają grubość mniejszą niż ludzki włos. Dostarczają 1000 kropelek serum, aby uzyskać wysoce precyzyjne pokrycie wyznaczonego obszaru twarzy przy o 99 proc. mniejszej ilości podkładu nakładanego na skórę.

Oprócz podkładu wkład do Opte zawiera minerały i krem wybielający.

Serum wykorzystuje opatentowaną mieszankę pigmentów mineralnych i składników do pielęgnacji skóry, które nie tylko maskują przebarwienia, lecz sprawiają, że z czasem plamy znikają.

Podczas stosowania gadżetu laser wykonuje terapię światłem. Niebieskie światło ma zwalczać bakterie i poprawiać kondycję skóry. Wiadomo, że będą produkowane trzy rodzaje wkładów dla różnych odcieni skóry. Wkład wystarczy na dwa miesiące.

Jaka będzie cena urządzenia? Na razie nie wiadomo. Opte Precision Skincare ma trafić do masowej  produkcji w 2020 r.

Opte to jeden z pięciu produktów przedstawionych przez Procter and Gamble na targach CES 2019.

Firma pokazała również Olay Skin Advisor - platformę pomagającą użytkownikom zidentyfikować najzdrowsze obszary skóry oraz te, które potrzebują regeneracji. Żeby dokonać pomiaru, trzeba zrobić selfie i wypełnić krótki kwestionariusz. Platforma umożliwia użytkownikom wizualizację wyglądu ich twarzy w przyszłości. Symulator Olay Whips Simulator przewiduje kondycję skóry po regularnym korzystaniu z konkretnych produktów. Platforma została uruchomiona w zeszłym roku i ma już około 5 mln użytkowników.

REKLAMA

Kolejnym produktem jest Oral-B Genius X Toothbrush. Szczoteczka śledzi sposób szczotkowania zębów i oferuje spersonalizowane informacje zwrotne w aplikacji Oral-B, dotyczące obszarów jamy ustnej wymagających dodatkowej uwagi. Inteligentna szczoteczka pojawi się w sprzedaży we wrześniu 2019 r.

Heated Razor od P&G Gillette Labs to maszynka do golenia zapewniające uczucie zbliżone do korzystania ciepłego ręcznika. Końcówka osiąga temperaturę 110 stopni, ogrzewając piankę do golenia, a następnie skórę. Urządzenie będzie kosztowało 160 dol., jednak na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA