REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Kredyt online to nowa propozycja od Alior Banku dla mikro i małych firm

Warunki dofinansowania mają być szybkie i wygodne. To podstawowe założenie nowej oferty od Alior Banku. Tym razem chodzi o kredyt online dla mikro i małych firm.

30.01.2019
12:53
Kantor Walutowy Alior Bank
REKLAMA
REKLAMA

Małych i mikroprzedsiębiorstw w Polsce jest aż 1,94 mln. To 96 proc. wszystkich firm działających na terenie naszego kraju. Z najnowszego raportu SMEO i ERIF BIG “Bezpieczeństwo małych firm w Polsce” wynika, że polscy przedsiębiorcy przyzwyczaili się do zaciągania kredytów i pożyczek. Trudno się dziwić, skoro w ciągu ostatnich dwóch lat 63 proc. firm nie otrzymało zapłaty za wykonaną usługę.

Obecny rok ma być, przynajmniej według zapowiedzi rządzących, przełomowy dla małego biznesu. Powoli skrzydła rozwija Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wszyscy czekają też na faktyczne wypełnianie zapisów Konstytucji Biznesu, która ma ułatwiać zadanie przy okazji np. zakładania firmy czy zawieszania działalności. Od 1 stycznia obowiązuje już tzw. Pakiet MŚP. Czyli nic innego jak nowelizacja niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. To m.in. jednorazowe rozliczenie straty podatkowej do wysokości 5 mln zł czy uznanie wartości pracy małżonka za koszt podatkowy.

Alior Bank oferuje kredyt online.

Prowadzącym mikro i małe przedsiębiorstwa pomóc postanowił też Alior Bank. Wprowadzili do oferty pakiet kredytowy dla MŚP. Aby z niego skorzystać przedsiębiorca nie musi odwiedzać oddziału. Umowę na finansowanie może podpisać od razu w siedzibie swojej firmy. Cały proces odbywa się bowiem online.

Proponowany przez Alior Bank Pakiet Kredytowy dla mikro i małych firm łączy najważniejsze cechy, które są brane pod uwagę przez przedsiębiorców przy analizie ofert kredytowych. To m.in. możliwość uzyskania wysokiej kwoty finansowania w krótkim czasie, przy uproszczonej dokumentacji finansowej bez wymogu przedstawiania zabezpieczeń materialnych. W Alior Banku decyzję o przyznaniu kredytu do 600 tys. zł można otrzymać w trakcie jednego spotkania. Te, w zależności od preferencji klienta, może odbyć się w siedzibie jego firmy lub w banku. Sama decyzja kredytowa może być podjęta w ciągu 30 minut, a środki przelewane są na konto firmy nawet w ciągu 24 godzin od zawarcia umowy – przekonuje Joanna Biernat, dyrektor Działu Produktów Kredytowych Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Przyznany kredyt w trzech produktach.

REKLAMA

W ten sposób Alior Bank proponuje zaciągnięcie kredytu w postaci trzech możliwych produktów. Chodzi o Biznes Kredyt, kredyt w rachunku bieżącym oraz kartę kredytową. To pozwala na sporą elastyczność w przypadku wykorzystania przyznanych środków. Pieniądze mogą być spożytkowane zarówno na bieżącą działalność, jak i na spłatę innego zadłużenia.

Spłatę kredytu można rozłożyć nawet na 10 lat. Co trzeba zrobić, by z tej oferty móc skorzystać? Wystarczy skontaktować się z bankierem klienta biznesowego. Kredyt online w takiej postaci skierowany jest do nowych i dotychczasowych klientów biznesowych Alior Banku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA