REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Zrób zakupy teraz, zapłać w ciągu trzech tygodni - tak imoje walczy o sklepy internetowe i ich klientów

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej systemów płatności online, z których mogą skorzystać sprzedawcy oraz klienci. Jednym z nich jest imoje od ING Banku Śląskiego. Internauci, którzy z niego skorzystają, mogą zapłacić za zakupy nawet za 3 tygodnie.

28.01.2019
19:08
Twisto karta płatnicza
REKLAMA
REKLAMA

Bywalcy sieci pewnie kojarzą takie usługi jak PayU, DotPay, Przelewy24 czy PayPal. Pozwalają one szybko i wygodnie płacić za zakupy w sieci. Młodszym od nich, ale również wartym uwagi, jest serwis imoje. To pierwszy polski system płatności online przygotowany przez bank, a konkretnie przez ING Bank Śląski. Niech to jednak was nie zmyli - skorzystać z niego mogą również klienci innych banków.

imoje – jak to działa?

Skorzystanie z systemu płatności imoje podczas robienia zakupów online jest bardzo proste. Wystarczy zaznaczyć na stronie sklepu odpowiednią opcję pod koniec procesu zakupowego. Otworzy się wtedy specjalna strona, na której można bezpiecznie dokonać płatności - i to na kilka sposobów.

Znajdziemy tu oczywiście BLIK-a. Na stronie sklepu wystarczy podać kod wygenerowany w aplikacji mobilnej własnego banku, a następnie potwierdzić płatność na smartfonie. Po chwili pieniądze znajdą się na koncie sprzedawcy.

imoje twisto płatności ing online class="wp-image-878248"

Kolejną opcją są przelewy online. Na liście znalazło się ponad 25 różnych banków, z których można dokonać przelewu. Nie mogło również zabraknąć opcji płacenia kartami. Standardowo wystarczy podać jej numer, datę ważności oraz imię i nazwisko posiadacza, a także trzycyfrowy kod zabezpieczający.

imoje wśród operatorów płatności online wyróżnia dodatkowa metoda, czyli płatności z Twisto: „kup teraz, zapłać później”.

Twisto, czyli współpracujący z  ING Bankiem Śląskim system płatności online, pozwala na późniejszą zapłatę  za zakupy bez zbędnych formalności. Internauta ma do 21 dni na opłacenie wybranych produktów i nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Nie ma to oczywiście wpływu na sprzedawców. Sklep internetowy otrzymuje płatność następnego dnia roboczego. Ryzyko bierze na siebie Twisto. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego algorytmu, który weryfikuje klienta, do dokonania zakupu z Twisto potrzebne jest jedno kliknięcie.

Dzięki temu internauta nie tylko nie wydłuża procesu zakupowego, ale też nie kupuje kota w worku.

Klient sklepu internetowego, dzięki skorzystaniu z Twisto w ramach usługi imoje, dostaje szansę, by zobaczyć kupowany produkt, zanim pieniądze wypłyną z jego konta w banku – może go dotknąć, przymierzyć, sprawdzić jakość i zgodność z zamówieniem.

Nie trzeba się rejestrować, podawać wrażliwych danych jak numer PESEL, ani podpisywać żadnych dokumentów. Taki sposób kupowania online jest nowością w Polsce, ale często korzystają z niego sprzedawcy za granicą. W razie niezadowolenia z zakupu nie trzeba czekać na zwrot pieniędzy.

imoje twisto płatności ing class="wp-image-876814"

Na uwagę zasługuje czytelny ekran płatności imoje.

Interfejs jest świeży i zaprojektowany zgodnie z duchem najnowszych trendów w UX designie. Wykorzystano kolorystykę charakterystyczną dla ING, która łączy jasne tła z pomarańczowym tekstem i przyciskami w tym kolorze. W przypadku starszych usług, które dawno nie były odświeżane, strony transakcji zaczynają trącić myszką.

Co ważne, strona finalizowania transakcji jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także funkcjonalna. W prawej kolumnie znalazły się wszystkie istotne informacje na temat transakcji: kwota, numer i nazwa zamówienia, pole do akceptacji regulaminu, informacje o kupującym oraz podmiocie będącym odbiorcą pieniędzy, a także duży przycisk potwierdzający zamówienie.

Przez imoje można wygodnie płacić nie tylko na komputerach osobistych, ale również na smartfonach i tabletach. Nie da się tego powiedzieć o wszystkich systemach płatności online. Szczególnie prosta w obsłudze na smartfonach jest opcja „kup teraz, zapłać później” - zakupy finalizuje się jednym kliknięciem, bez wstukiwania dodatkowych informacji ani wypełniania formularzy.

imoje i Twisto to świetna alternatywa dla okopanych na rynku systemów płatności.

Usługa wygląda nowocześnie i działa szybko zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Proces zakupowy został uproszczony do minimum, a za bezpieczeństwo transakcji odpowiada ING Bank Śląski. imoje oferuje wszystkie najważniejsze metody płatności - BLIK, przelew, karta - dodając do tego dodatkową opcję, czyli zakupy z Twisto.

Rośnie liczba sklepów, które udostępniają imoje z opcją Twisto. Można z niej skorzystać m.in. w eastend.pl, ravelo.pl, primamoda.pl czy szopi.pl. Wdrożenie tego systemu płatności online zapowiadają również kolejni sprzedawcy, co może okazać się dla nich strzałem w dziesiątkę. Zaoferowanie klientom metody płatności, w której płatność następuje dopiero po 3 tygodniach od zakupu, może przekonać ich do skorzystania z oferty tego konkretnego sprzedawcy.

REKLAMA

Na stronach banku można znaleźć witrynę opisującą krok po kroku, jak wygląda implementacja systemu imoje w sklepie internetowym, co zajmuje tylko kilka chwil. Można tam zobaczyć również jak wygląda w praktyce panel administracyjny, który przypomina wizualnie bankowość online ING Banku Śląskiego.

  • Tekst powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA