REKLAMA

Chmura GoPro Plus od teraz nie ma limitów miejsca na zdjęcia i filmy

GoPro idzie na całość. Chmura GoPro Plus właśnie straciła limit przestrzeni, dzięki czemu za 5 dol. miesięcznie można przechowywać wszystkie zdjęcia i filmy.

31.01.2019 14.02
gopro hero 7 black recenzja
REKLAMA
REKLAMA

GoPro Plus to usługa, która zadebiutowała wraz z premierą kamer GoPro Hero 5 i wygląda na to, że zostaje z nami na dłużej. Niezależnie od tego, czy korzystasz z Hero 5, 6, czy najnowszej wersji Hero 7, możesz mieć nielimitowaną przestrzeń na dane w ramach GoPro Plus.

To bardzo duża zmiana w regulaminie. Wcześniej w usłudze można było przechować do 35 godzin materiału, co przekłada się na mniej więcej 250 GB danych, a do tego materiały mogły być nieco skompresowane podczas uploadu.

Nielimitowana przestrzeń za 5 dol., ale tylko dla użytkowników GoPro.

gopro hero 7 black recenzja class="wp-image-844817"

Nowe zasady zdejmują limity przestrzeni na zdjęcia i filmy. Znika też jakakolwiek kompresja, więc możemy przechowywać online oryginalne pliki wprost z kamer Gopro. No właśnie: tylko z kamer GoPro. Usługa pozwala na składowanie wyłącznie materiałów powstałych przy użyciu tych kamer sportowych (nie tylko najnowszej Hero 7, ale też starszych). Cena nie ulega zmianie i wynosi 5 dol. lub 6 euro miesięcznie.

Będąc subskrybentem usługi można też skorzystać ze zniżek na akcesoria GoPro. Wcześniej można było liczyć na rabaty w wysokości 20 proc., a teraz promocje sięgają 50 proc.

Obie zmiany w usłudze GoPro Plus są dostępne globalnie. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mają też dodatkową korzyść w postaci zniżek na kupienie nowej kamery, jeśli poprzednia uległa zniszczeniu.

Jak właściwie działa GoPro Plus?

gopro hero 7 black recenzja class="wp-image-844829"

GoPro Plus pozwala na automatyczne przesyłanie zdjęć i filmów do usługi w chmurze. Można to zrobić nie tylko z poziomu komputera, ale też ze smartfona, a upload może działać automatycznie. To oznacza, że jeśli nagrywamy GoPro i mamy podłączoną kamerę do smartfona, upload wykona się od razu po nagraniu.

REKLAMA

Następnie materiały można obrabiać w aplikacji GoPro na smartfonie lub na komputerze, bez potrzeby transferowania plików z karty pamięci. Samych kart można mieć też znacznie mniej. Automatyczny upload pozwoli też zachować część nagrań w skrajnych sytuacjach, np. kiedy kamera ulegnie zniszczeniu, co zdarza się w przypadku sprzętu pokroju GoPro.

Usługę można testować za darmo przez miesiąc. Na koniec 2018 roku z GoPro Plus korzystało 185 tys. osób.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA