REKLAMA

Do przeglądarki Chrome zmierza przydatne grupowanie kart. Funkcja wjechała już do Chrome Canary

W kanale deweloperskim Canary przeglądarki Chrome pojawiła się nowa jej wersja, która wprowadza bardzo przydatne grupowanie kart. Niestety, nie możemy jeszcze go przetestować. Jest się jednak na co cieszyć.

30.01.2019 18.27
Chrome 70 nie będzie już wymuszał logowania, ale i tak założy, że go chcesz
REKLAMA
REKLAMA

Otwierane w kartach przeglądarki aplikacje webowe stają się coraz popularniejsze u większości z nas. Niektórzy wręcz niemal nie korzystają z tych natywnych, polegając niemal wyłącznie na internetowych usługach. Problem w tym, że gdy otworzymy wiele takich aplikacji, zarządzanie i nawigacja nimi staje się uciążliwa.

Są na to różne sposoby. W przypadku Chrome’a warto przeczesać repozytorium Chrome Web Store w poszukiwaniu odpowiadającego nam rozszerzenia do zarządzania kartami. Na szczęście już niedługo to będzie co najwyżej szukanie alternatyw względem natywnego rozwiązania.

Google wprowadzi do przeglądarki Chrome grupowanie kart.

Wiemy o tym za sprawą nowej wersji przeglądarki Chrome w kanale testowym Canary i ukrytej w niej funkcji, którą jako pierwszy odkrył Techdows. Gdy udamy się do menu konfiguracyjnego chrome://flags i włączymy funkcję Tap Grouping, pojawią się nowe funkcje w kontekstowym menu, widocznym chociażby po wciśnięciu prawego przycisku myszy na tytule karty.

chrome grupowanie kart class="wp-image-878482"

Te nowe funkcje to dodawanie kart do grupy, można przy tym tworzyć kilka grup kart. Niestety, na razie to tyle: ze stworzenia takiej grupy nic nie wynika, nie możemy tego w żaden sposób wykorzystać. Zgrupowane karty nie są też w żaden sposób wizualnie wyróżnione. Pamiętajmy jednak, że to bardzo wczesna wersja testowa przeglądarki. A widoczność nowej funkcji w interfejsie jest o tyle istotna, że stanowi potwierdzenie, że Google pracuje nad dodaniem natywnego mechanizmu ułatwiającego odnalezienie się w dziesiątkach otwartych aplikacji webowych.

Logowanie na wiele kont w Chrome OS.

Inną nowością, jaką odkryto w Chrome Canary, jest ta przeznaczona wyłącznie dla użytkowników systemu Chrome OS. Jest to możliwość logowania w jednej sesji użytkownika na kilka kont równocześnie. Do tej pory jedyną drogą na przełączenie się między Kontami Google było przelogowanie całej sesji na innego użytkownika.

REKLAMA

Co więcej, po dodaniu dodatkowego konta w tej samej sesji użytkownika ustawienie jest zgodne z aplikacjami dla Androida zainstalowanymi na Chrome OS. Możemy w nich decydować do którego konta mają się odwoływać po uruchomieniu.

Jeszcze nie wiadomo kiedy wspomniane nowości trafią do użytkowników końcowych. Z doświadczenia można jednak oszacować, że jest to kwestia kilku tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA