REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Kolory będą bardziej naturalne. Do Windows 10 trafi odpowiednik funkcji True Tone znanej ze sprzętu Apple'a

True Tone to nazwa własna technologii w urządzeniach mobilnych Apple’a, która dostosowuje temperaturę kolorów na wyświetlaczu do oświetlenia, w jakim się aktualnie znajdujemy. Coś podobnego ma trafić do sprzętów z Windows 10.

14.12.2018
19:30
windows 10 19h1
REKLAMA
REKLAMA

True Tone to bardzo ciekawa funkcja obecna w iPadach Pro, iPhone'ach i MacBookach Pro (oraz w wybranych monitorach LG). Mechanizm ten zmienia temperaturę barw wyświetlacza dostosowując się do otoczenia, w którym aktualnie się znajduje.

Jeśli więc jesteśmy w biurze z zimnym oświetleniem LED-owym, temperatura barwna ekranu praktycznie nie będzie zmieniona. Jeśli korzystamy z iPhone’a wieczorem, przy ciepłym żarowym świetle lampki nocnej, ekran stanie się znacznie bardziej pomarańczowy. Zmiany zachodzą dynamicznie, bez naszego udziału i niezależnie od pory dnia i warunków.

W efekcie barwy na ekranie urządzeń Apple’a po włączeniu True Tone stają się bardziej naturalne. Nie mamy sytuacji, kiedy wszystko staje się karykaturalnie żółte. True Tone działa niezależnie od funkcji Night Shift odpowiedzialnej za redukcję światła niebieskiego w godzinach nocnych.

Windows 10 zaproponuje swój odpowiednik True Tone, jeżeli sprzęt na to pozwoli.

REKLAMA

Odkrył to jeden z użytkowników Twittera, przeglądając zbiór API w testowej wersji aktualizacji 19H1 do Windows 10, która ma trafić do użytkowników w pierwszej połowie przyszłego roku. Warto zauważyć, że Microsoft się (jeszcze) tą nowością nie chwalił. Należy więc pamiętać, że sam fakt testowania tej funkcji nie daje jeszcze stuprocentowej pewności, że ta trafi do produkcyjnej wersji aktualizacji.

Rozwiązanie Microsoftu, podobnie jak Apple True Tone, wymaga oczywiście zgodnego z nim sprzętu. To oznacza, że funkcja ta będzie dostępna wyłącznie dla komputerów i tabletów wyposażonych w stosowne czujniki oświetlenia. Użytkownicy pozostałych sprzętów będą musieli się obejść smakiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA