REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dobra wiadomość: będzie nowy Tony Hawk. Zła wiadomość: to kiepsko wyglądająca gra na smartfony

Tony Hawk’s Skate Jam to nowa odsłona wykorzystująca rozpoznawalność jednego z najlepszych skaterów świata. Gra tworzona przez Maple Media raczej nie będzie hitem pokroju Tony Hawk’s Pro Skater 2. Dlaczego jestem taki sceptyczny? Ponieważ w Skate Jam zagramy wyłącznie na smartfonach i tabletach.

05.12.2018
16:15
Tony Hawk’s Skate Jam to nowa gra deskorolkowa na smartfony
REKLAMA
REKLAMA

Większość z nas zapewne nigdy wcześniej nie słyszała o Maple Media. To deweloperzy wyspecjalizowani w grach mobilnych, którzy odpowiadają za kilkadziesiąt dotykowych tytułów. Warto dodać, że w portfolio studia jest seria gier poświęconych jeździe na deskorolce o nazwie Skateboard Party. Nie jest więc tak, że producenci zobaczą deskę pierwszy raz na oczy. Druga relatywnie popularna seria Maple Media to Drift Mania.

 class="wp-image-850916"

Tony Hawk’s Skate Jam będzie darmową grą na smartfony i tablety.

Aplikacja właśnie doczekała się swojej karty produktu w Google Play (Android) oraz App Store (iOS). Tam możemy podejrzeć pierwsze oficjalne grafiki reklamowe. Podrasowane zrzuty ekranu zdecydowanie nie zachęcają do zabawy. Tony Hawk’s Skate Jam wygląda fatalnie, nawet jak na standardy gier mobilnych. Grafika jest sterylna, surowa i pozbawiona charakteru. Siląc się na szukanie pozytywów, być może dzięki temu rozgrywka będzie niezwykle płynna oraz dynamiczna.

Analizując zrzut ekranu z interfejsem przypuszczam, że w Tony Hawk’s Skate Jam pojawią się przynajmniej trzy rodzaje wirtualnej waluty. To fatalna wiadomość, sugerująca silną koncentrację na mikro-transakcjach. Z tego, co widzę, przynajmniej dwa rodzaje waluty będzie można dokupić za prawdziwe pieniądze. Szkoda. Wielka szkoda. O wiele bardziej wolałbym wydać kilkadziesiąt złotych na port HD THPS4, THPS2 albo THUG w wersji na Nintendo Switcha.

 class="wp-image-850907"

Tam mam przynajmniej fizyczne przyciski.

REKLAMA

Dotykowe sterowanie pasuje do gry deskorolkowej jak pięść do nosa. Z drugiej strony Maple Media ma na swoim koncie ponad 10 gier o podobnej tematyce. Jeżeli ktokolwiek może mieć dobry pomysł na dotykowe sterowanie Tonym Hawkiem, to właśnie ekipa z tego studia. Nie pokładam w niej przesadnych nadziei, ale pocieszam się, że popularna licencja nie trafiła w ręce kompletnych żółtodziobów.

Tony Hawk’s Skate Jam zadebiutuje na Androidzie oraz iOS już 13 grudnia 2018 r. W grze pojawi się tryb kariery oraz rankingowe wyzwania sieciowe. Aplikacja zajmie 1,4 GB przestrzeni na urządzeniu mobilnym. Niemal nie mogę się doczekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA