REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nie, Orange nie będzie odcinał ludzi od internetu według własnego widzimisię. To fake news, który łyknął i Wykop, i Twitter

Orange przyłączył się do walki z tzw. patotreściami w internecie. To bardzo dobra wiadomość. Niestety jakieś trolle przekręciły słowa rzecznika Orange i trąbią na lewo i prawo, że Orange zamierza odcinać ludzi od dostępu do Internetu. To totalna bzdura.

07.12.2018
11:37
Orange nie będzie odcinał ludzi od internetu. To fake news, który łyknął Wykop
REKLAMA
REKLAMA

Co miał rzekomo powiedzieć rzecznik Orange?

 class="wp-image-852236"
 class="wp-image-852239"

Co naprawdę powiedział rzecznik Orange?

W notce na blogu Orange, Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange Polska, opublikował tekst: Przyłączyliśmy się do walki z „patotreściami” w internecie.

W tej krótkiej notce blogowej rzecznik wyjaśnia, w jaki sposób Orange włączy się do akcji i jak sieć będzie walczyła z patologicznymi treściami w internecie:

Nie ma tu ani słowa o odcinaniu internetu. Ale czytamy dalej o tym, jak będzie przebiegała zapowiadana walka:

Ponownie - jest edukacja i nie ma odcinania internetu.

W komentarzach pod tekstem pojawiła się opinia użytkownika o nicku Popieram. Napisał on tak:

Na komentarz swojego czytelnika rzecznik Orange odpisał:

Tyle. Koniec. Finito.

Skąd zatem krążąca po internecie rzekoma wypowiedź rzecznika: „Rozważamy odcięcie internetu Danielowi Magicalowi, bo to rodzina patologiczna”?

Trudno powiedzieć. W całym tekście, który pojawił się na blogu Orange, oraz w komentarzach pod nim zamieszczonych, nie padają ani razu takie stwierdzenia jak „odcięcie internetu” czy „rodzina patologiczna”.

REKLAMA
 class="wp-image-852242"

Najwyraźniej jakiś twitterowy troll wkroczył do akcji i próbował swoim fake newsem zyskać 5 minut sławy. Udało się, bo choć jego tweet ma tylko kilka podań dalej i polubień, to parę godzin później ktoś postanowił wrzucić tę samą informację na Wykop. A tam sprawy potoczyły się szybko - Wykopki w myśl zasady „widzisz plusy, dajesz plusa” błyskawicznie wykopały informację zatytułowaną: „Rzecznik Orange: Rozważamy odcięcie internetu patostrimerowi”. Obecnie znalezisko to ma ponad 400 wykopów i mimo że wrzucono je 14 godzin temu, do teraz nie zostało oznaczone jako informacja nieprawdziwa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA