REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Jedna taryfa, by wszystkimi rządzić. Mobile Vikings maksymalnie uprościł ofertę

Mobile Vikings zmienia swoją ofertę nie do poznania. Koniec z mnogością pakietów. Została już tylko jedna taryfa dla wszystkich klientów. Nie wszystkim przypadnie ona do gustu.

13.12.2018
19:59
mobile vikings
REKLAMA
REKLAMA

Ilekroć muszę wejść na stronę operatora telefonii komórkowej, tylekroć oblewa mnie zimny pot. Z doświadczenia wiem, że już po chwili ugrzęznę w trzewiach molocha. Wyszukiwarki nie radzą sobie z setkami podstron dla taryf i promocji, które wprowadzono lata temu. Znalezienie konkretów to zawsze droga przez mękę (i popsute linki, które kierują do komunikatu o błędzie 404).

Specjalnie mnie to nie dziwi. Operatorowi jest na rękę mieć w ofercie pakiety i usługi dla klientów, którzy szukają najniższych cen. Jednakże klient, który nie ma czasu ani chęci grzebać w dziesiątkach regulaminów i opisów promocji, zapewne wybierze mniej korzystną dla siebie umowę. W rezultacie będzie płacić więcej. Dla telekomu to przecież czysty zysk.

Miłą odskocznią są jednak witryny operatorów MVNO.

W większości przypadków stawiają na przejrzystość. Zwykle oferują góra kilka pakietów, zakończone promocje znikają ze strony, a klienci przenoszeni są na nowe i to zazwyczaj bardziej opłacalne taryfy. Mobile Vikings poszło jednak o krok dalej i zostawiło wyłącznie jedną ofertę, którą oferuje teraz wszystkim klientom niezależnie od ich indywidualnych potrzeb.

Do tej pory klienci Mobile Vikings mogli korzystać z pakietów Standard 19 i Standard 29 oraz No Limit 25 i No Limit 35 - gdzie numery to kwota zobowiązania miesięcznego w złotówkach. W pakietach Standard można było do woli korzystać z rozmów w ramach sieci Mobile Vikings i Play. W pakietach No Limit sieć nie miała zaś znaczenia.

W każdym wariancie oferty Mobile Vikings można było wysyłać i odbierać wiadomości niezależnie od sieci. Oferty Różniły się wielkością paczek internetu. Operator zapewniał 3 GB w ofercie Standard 19 i 15 GB w ofercie Standard 29. W przypadku usług opisanych jako No Limit było to 15 GB w wersji No Limit 25 oraz 25 GB w wariancie No Limit 35.

Mobile Vikings okroił jednak ofertę i zostawił tylko jeden pakiet, który oferuje to samo co poprzedni No Limit 25.

REKLAMA

Operator zapewni klientom w cenie 25 zł miesięcznie tym samym rozmowy i wiadomości w modelu no-limits oraz paczkę internetu o wielkości 15 GB. Jeśli ktoś wcześniej by uznał, że pakiet Mobile Vikings No Limit 25 jest dla niego, to nadal będzie mógł z takiej taryfy skorzystać. Na stronie operatora nie widać informacji o dodatkowych paczkach danych.

Niestety osoby, które mogła zainteresować wcześniej oferta No Limit 35 z wyższym pakietem danych, będą zapewne rozczarowane. Z kolei klienci, którzy chcieli skorzystać z tańszej opcji standard, bo zależy im tylko na internecie mobilnym, będą musiały zapłacić więcej. Na osłodę Mobile Vikings oferuje 10 GB transferu na start dla osób, które przeniosą numer do tej sieci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA