REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo Switch dostał nieoczekiwaną grę na wyłączność. Marvel Ultimate Alliance 3 tylko na przenośnej konsoli

Tego nikt się nie spodziewał. Gra cRPG Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order pojawi się w 2019 roku wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. W najbardziej dzikich przypuszczeniach nie wpadłbym na taki scenariusz.

07.12.2018
7:31
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order tylko na Nintendo Switch!
REKLAMA
REKLAMA

Marvel Ultimate Alliance to seria rewelacyjnych gier łączących komiksowych superbohaterów z gatunkami cRPG oraz hackn’slash. Trochę jak gdyby wziąć Kapitana Amerykę, Iron Mana i resztę, a następnie wrzucić ich do wirtualnego świata z mechaniką gry w stylu Diablo. Egzotyczne połączenie zdobyło uznanie krytyków, o czym świadczą wysokie oceny dwóch poprzednich odsłon.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order nie marginalizuje herosów spoza imperium Disneya.

Pamiętacie rozczarowujące Marvel vs Capcom Infinite? Bijatyka została oparta na dobrych fundamentach, ale fani byli rozwścieczeni doborem grywalnych postaci. W grze przepychano kolanem bohaterów wielkiego ekranu takich jak Strażnicy Galaktyki czy Czarna Pantera. Działo się to kosztem wojowników od dziesięcioleci związanych z serią, co by wymienić Wolverine'a, Cyklopa czy Venoma.

Zdaje się, że Disney do spółki z Marvelem wyciągnęli wnioski z tamtej licencyjnej kompromitacji. Na szczęście w Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order pojawią się zarówno Avengerzy, jak i X-Meni, Strażnicy Galaktyki oraz postaci powiązane ze Spider-Manem. To bardzo dobra wiadomość, która przekłada się na gigantyczną listę grywalnych postaci o unikalnych umiejętnościach do zdobycia i rozwinięcia.

Nikt nie przypuszczał, że nowe Marvel Ultimate Alliance to tytuł wyłącznie dla Nintendo Switcha.

 class="wp-image-852104"
REKLAMA

Decyzja jest naprawdę zaskakująca. Na tyle, że przez moment zacząłem się obawiać czy aby The Black Order nie jest niewypałem wciskanym Nintendo przed wydaniem na smartfony i tablety. Potem przeczytałem jednak, kto jest producentem Marvel Ultimate Alliance 3. Za grę odpowiada Team Ninja. To ekipa weteranów mająca na koncie takie tytuły jak Dead or Alive, Ninja Gaiden oraz Nioh. Jestem więc spokojny o jakość.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order pojawi się w 2019 r. jako gra na wyłączność dla konsoli Nintendo Switch. To druga po Octopath Travelerze tak wielka i tak głośna produkcja zewnętrznego studia, która debiutuje wyłącznie na hybrydowej konsoli Wielkiego N. Ciekawe, czy w przyszłości ten trend będzie się umacniał. Dobre wyniki sprzedaży handhelda mogą to sugerować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA