REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook chce, żebyś listę prezentów zrobił w formie kolekcji. Później dyskretnie roześlesz ją rodzinie

Z okazji zbliżających się świąt Facebook pozwoli nam zaprosić znajomych do przeglądania, edytowania i komentowania kolekcji.

04.12.2018
21:24
Jak podzielić się kolekcją na Facebooku?
REKLAMA
REKLAMA

Mikołaje z czekolady już zalewają półki sklepowe, miasta ustawiają kolorowe dekoracje, rodziny zaczyna się kłócić, kto w tym roku robi święta. Magia tego wspaniałego czasu zachęca do dzielenia się więc Facebook... Nie nie, spokojnie, bez paniki, serwis nie podzielił się znów waszymi danymi z jakimiś podejrzanymi elementami. Platforma wprowadziła tylko nową funkcję. Teraz to wy będziecie mogli się podzielić z wybranymi znajomymi swoimi kolekcjami.

Zapisywać posty w kolekcjach można już od roku.

Facebookowe kolekcje służą do zbierania w jednym miejscu interesujących nas postów różnego rodzaju — to mogą być memy, zdjęcia naszego ex albo, jak sugeruje w poście na blogu Facebook, lista prezentów, które chcemy dostać na święta. Ponieważ lista taka zmarnowałaby się, gdybyśmy zachowali ją tylko dla siebie, serwis umożliwia nam podzielenie się nią z najbliższymi. Nic tak dobrze nie stymuluje świątecznej atmosfery, jak dyskretne przypomnienie, czego oczekujemy pod choinką. Najlepiej opatrzone informacją o tym, gdzie i za ile można to kupić.

Kolekcje pojawiły się na Facebooku rok temu. Klikając w trzy kropki przy postach, filmach, zdjęciach, a nawet reklamach, możemy je łatwo zapisać i przyporządkować do odpowiedniej grupy tematycznej. W ten sposób możemy tworzyć i edytować zbiory postów na różne interesujące nas tematy. Do tej pory jednak te skrupulatnie dobrane skarby można było trzymać tylko dla siebie. Właśnie się to zmieniło.

Kolekcje na Facebooku można już udostępniać.

REKLAMA

Żeby wejść do swoich kolekcji, trzeba z menu wybrać pole Zapisane. Tam, na samej górze pojawią się wszystkie zachowane przez nas kolekcje. Jeśli wejdziemy w jedną z nich, na samej górze zauważymy, że pojawiła się nowa opcja zaproszenia znajomego. Osoba, którą zdecydujemy się obdarzyć takim zaufaniem, będzie mogła od tej pory nie tylko na własne oczy doceniać nasze niebanalny gust w doborze zabawnych kotów i komentować go z uznaniem, ale także sam dodawać i edytować zdjęcia futrzaków.

Zmiana będzie się powoli pojawiała w tym tygodniu na kontach użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA