REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Infinity Blade było ikoną gier na urządzenia Apple'a. Teraz bezpowrotnie znika z App Store'a

Seria Epic Games, która od 2010 roku wyznaczała growe standardy na urządzeniach Apple'a, przestaje istnieć na rynku.

11.12.2018
13:20
Bez Infinity Blade AppStore będzie biedniejszy. Wszystkie trzy gry znikają z rynku
REKLAMA
REKLAMA

Bez żadnych zapowiedzi i ostrzeżeń wszystkie trzy części Infinity Blade zniknęły z AppStore'a. Swego czasu były to pozycje obowiązkowe dla każdego gracza posiadającego iPhone'a. Seria ograniczała się bowiem tylko do iOS-a, święcąc tam triumfy - zarówno pod względem finansowym, jak i krytycznym.

Pierwszy Infinity Blade ukazał się w 2010 roku, powalając oprawą graficzną (pierwszy tytuł na iPhone'a zbudowany na Unreal Engine 3). Był to miks bijatyki i action RPG, w którym wędrując przez zrujnowany zamek toczyliśmy pojedynki z monstrami, które stawały nam na drodze. To właśnie podczas walki gracz zyskiwał kontrolę nad ruchami bohatera, dbając o odpowiednie cięcia mieczem czy uniki.

Gra zdobyła taką popularność (półtora miliona dolarów w cztery dni od premiery), że doczekała się czterech darmowych rozszerzeń, a potem - kolejno w 2011 i 2013 roku - dwóch pełnoprawnych sequeli. Każda nowa część była większa i lepsza od poprzedniej. I choć Infinity Blade III ukazał się dobre pięć lat temu, wciąż mógł robić wrażenie jako świetna, rozbudowana gra na urządzenia mobilne.

 class="wp-image-853904"

Teraz Infinity Blade to już przeszłość. Zupełnie jakby z biblioteki PlayStation zabrać Uncharted.

Jeśli ktoś w przeszłości zakupił którąkolwiek część Infinity Blade, wciąż będzie mógł w dowolnej chwili ją ściągnąć i grać. Oczywiście już bez mikrotransakcji, które zostały zdezaktywowane. W Infinity Blade III przez najbliższy miesiąc będą natomiast jeszcze pojawiać się ostatnie atrakcje. Niestety, jeśli ktoś akurat planował dopiero kupić sobie te tytuły, to już nie ma jak.

Epic Games w oficjalnym oświadczeniu tłumaczy, że aktualne projekty sprawiły, że nie byli już w stanie wspierać Infinity Blade na poziomie, który by ich satysfakcjonował. Dlatego z całą miłością do serii postanowili się z nią pożegnać. Z nazwy dwukrotnie wymieniony jest też Spyjinx, czyli nowa, nadchodzącą gra twórców Infinity Blade. Zapowiedziano ją już w 2015 roku, a powstaje we współpracy ze studiem J.J. Abramsa - Bad Robot.

Niestety, data premiery Spyjinx wciąż nie jest znana.

REKLAMA

Smutne ogłoszenie Epic Games kończy się informacją, że Infinity Blade może jeszcze wyskoczyć w miejscach, których się nie spodziewamy. Nie ma jednak co się nastawiać - chodzi po prostu o to, że tytułowy miecz pojawi się w nowej aktualizacji Fortnite'a... który swoją drogą może być jedną z przyczyn decyzji Epica. Bo czymże teraz są te dawne miliony Infinity Blade w porównaniu z oszałamiającym sukcesem Fortnite'a?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA