REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W styczniowej ofercie Games with Gold wylądował jeden z najlepszych indyków 2018 r, wyścigi i kultowy FPS

Games with Gold na styczeń 2019 r. może nie obfituje w przesadnie głośne produkcje, ale każda abonamentowa gra stoi na wysokim poziomie i będzie warta waszego czasu.

20.12.2018
21:35
Styczeń 2019 z Games with Gold - doskonałe Celeste, WRC 6 i Far Cry 2
REKLAMA
REKLAMA

Najciekawszym punktem styczniowego Games with Gold jest dla mnie Celeste. To bez dwóch zdań jedna z najlepszych gier niezależnych w jakie miałem przyjemność zagrać tego roku. Celeste jest esencją tego, co najlepsze w produkcjach platformowych. Magia retro miesza się z doskonałą mechaniką rozgrywki, która zmusza gracza do pokonywania własnych barier i ograniczeń. Jeśli jednak tytuł wyda się za trudny, fizykę gry oraz modyfikatory rozgrywki można dopasować w ustawieniach zgodnie z własnymi możliwościami.

Nie dajcie się zwieść prostej warstwie graficznej. Dajcie Celeste 5 - 15 minut swojego czasu, a od razu wsiąkniecie po uszy. Prosta opowieść o zdobywaniu górskiego szczytu bardzo szybko zainfekuje was bakterią jeszcze tylko jednego podejścia. Sam w Celeste gram na Nintendo Switchu i uwielbiam mieć ten tytuł przy sobie podczas podróży pociągiem lub autobusem.

 class="wp-image-860708"

Poza Celeste w Games with Gold znalazły się gry: WRC 6, Far Cry 2 i Lara Croft and the Guardian of Light.

Dwie ostatnie pozycje to gry z Xboksa 360, działające na konsolach z rodziny Xbox One w ramach programu wstecznej kompatybilności. Sam strzelaninę Ubisoftu ograłem na nowo kilka tygodni temu i muszę stwierdzić, że paskudnie się zestarzała. Do tego system odradzających się przeciwników i posterunków stale uzupełnianych jednostkami wroga frustruje tak samo jak lata temu.

Złego słowa nie mogę za to napisać o darmowym WRC 6 FIA World Rally Championship. To poprawne rajdy, które mają u mnie wielkiego plusa za obecność polskiego pucharu i kilku tras zlokalizowanych w Polsce. Oczywiście nie jest to ten sam poziom grywalności co w przpadku Dirta, no ale wiecie jak to jest z tym darowanym koniem… Do tego WRC 6 prezentuje znacznie wyższy poziom niż poprzednia, piąta odsłona serii. Jeśli daliście szansę piątce, ale odbiliście się od tytułu - tym razem będzie lepiej.

 class="wp-image-860723"
REKLAMA
  • Celeste – gra dostępna pomiędzy 1-31 stycznia na konsoli Xbox One
  • WRC 6 FIA World Rally Championship – gra dostępna pomiędzy 16 stycznia-15 lutego na konsoli Xbox One
  • Lara Croft and the Guardian of Light – gra dostępna pomiędzy 1-15 stycznia na konsoli Xbox 360 oraz we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One
  • Far Cry 2 – gra dostępna pomiędzy 16-31 stycznia na konsoli Xbox 360 oraz we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One

Pierwsze dwie gry - Celeste oraz Lara Croft - pojawią się w zakładce Games with Gold już 1 stycznia 2019 r. Dwa tygodnie później oferta zostanie poszerzona o wyścigi WRC oraz strzelaninę w afrykańskim państwie. Aby zyskać dostęp do wszystkich wymienionych produkcji, należy posiadać aktywny abonament Xbox Live Gold. Jego sugerowana cena to 249 zł za rok subskrypcji lub 79 zł za trzy miesiące abonamentu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA