Darmowe przelewy w EUR i USD na Ukrainę dla Ukraińców - nowa oferta Banku Pekao

Lokowanie produktu

Ukraińcy przekazują do domu więcej pieniędzy niż zagraniczni inwestorzy. Do lipca 2018 roku migranci zarobkowi przelali na Ukrainę 6,35 mld dol. Teraz mogą robić przelewy za darmo i z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

14.12.2018 17.16
pekao-bank-oszczędzanie

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 roku przelewy Ukraińców do domu pięciokrotnie przekroczyły inwestycje zagraniczne. A w zeszłym roku migranci zarobkowi przekazali do kraju ponad 9,3 mld dol. Ukraińscy migranci pozostają głównymi inwestorami i dostawcami waluty w kraju.

Jeszcze 10 lat temu transfery migrantów stanowiły jedynie 3,4 proc. PKB Ukrainy, jednak już w 2017 r. liczba ta znacznie wzrosła i wyniosła 8,3 proc. Dzięki tak rozwijającej się tendencji zyskują wszyscy: imigranci, gospodarka i banki lokalne.

Wybór sposobu przekazu jest kwestią ważną.

Mówiąc o przekazach SWIFT, warto zauważyć, że jest to międzynarodowy międzybankowy system przelewu, który został założony w 1973 r. w Brukseli przez 239 banków, pochodzących z 15 krajów świata. Codziennie przez ten system przelewów przechodzi ponad milion transakcji, o wartości 5 bil. dol..

Darmowe przelewy SWIFT w EUR i USD dla obywateli Ukrainy.

Zazwyczaj cena za SWIFT wynosi od 0,15 do 2 proc. od kwoty przelewu. Natomiast teraz polski Bank Pekao S.A. wprowadził specjalną promocję darmowych przelewów na Ukrainę w euro i dolarach amerykańskich, z której mogą korzystać wyłącznie osoby z obywatelstwem ukraińskim.

Jak skorzystać z promocji darmowych przekazów na Ukrainę, wystarczy:

  • posiadanie paszportu obywatela Ukrainy,
  • posiadanie konta osobistego oraz walutowego w EUR lub USD w Banku Pekao SA,
  • złożenie dyspozycji objęcia promocją w jednym z oddziałów banku lub telefonicznie w oddziale, w którym klient jest obsługiwany. Po złożeniu dyspozycji objęcia promocją można robić przekazy w każdym kanale obsługi: w oddziale, za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Konto prowadzone jest bezpłatnie dla osób do 26 roku życia. Osoby powyżej 26 lat nie poniosą opłaty za konto i kartę w przypadku realizacji wpływu na rachunek w wys. 500 PLN miesięcznie i 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub aplikacją PeoPay (dostępnej także w j. ukraińskim).

Bezpłatne przelewy w EUR i USD na Ukrainę.

Promocja obejmuje wszystkie rodzaje przekazów SWIFT, czyli zwykłe, pilne i ekspresowe. W przypadku przelewów w trybie zwykłym odbiorca dostanie przelew na konto w banku ukraińskim do 3 dni roboczych. W trybie pilnym — w następnym dniu roboczym. Natomiast w trybie ekspresowym — już w tym samym dniu roboczym, jeżeli dyspozycja klienta zostanie złożona w oddziale banku do godziny 12.00 lub w Pekao24 do godziny 13.45.

Warto pamiętać, że zasady księgowania wpłat na rachunku banku odbiorcy mogą się różnić i nieznacznie wydłużyć czas oczekiwania na przelew (np. środki pojawią się na koncie w kolejnym dniu roboczym).

Bonus dla klientów promocji z obywatelstwem ukraińskim.

Bonusem dla uczestników promocji jest możliwość skorzystania z usługi Wymiany Walut, która jest dostępna dla obywateli Ukrainy w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Pekao S.A. Usługa zakłada, że klient może kupować/sprzedawać walutę po obniżonej cenie. Ważne jest, aby pamiętać, że bank Pekao nie oferuje kupna/sprzedaży ukraińskiej waluty — hrywny.

Czy odbiorca na Ukrainie płaci prowizję?

To zależy od wybranej opcji przelewu. Promocja darmowych przekazów na Ukrainę dotyczy tylko opcji OUR, czyli odbiorca nie płaci żadnych prowizji, wszystkie koszty pokrywa Bank Pekao.

Powyższa informacja dotyczy kosztów związanych z przelewem. Natomiast bank odbiorcy na Ukrainie może pobierać inne prowizje i opłaty związane z obsługą rachunku, na który trafi przelew z Pekao S.A.

Warto korzystać z usług banku do realizacji przelewów środków na Ukrainę w bardzo bezpieczny sposób za pośrednictwem systemu bankowego. W tym przypadku klient zyskuje gwarancję bezpiecznego przelewu (który na rachunku odbiorcy może się pojawić w tym samym dniu) oraz nie ponosi za to żadnych kosztów. Promocja będzie dostępna do 30 czerwca 2019 r. Jest to dużo bezpieczniejsze niż osobisty przewóz lub przez znajomych ciężko zarobionych pieniędzy.

*Tekst powstał we współpracy z marką Pekao.

Lokowanie produktu
Najnowsze