REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chrome udowodni ci, jak złym rysownikiem jesteś. Nowa funkcja to tablica do rysowania

Jeśli z jakiegoś względu chcesz w łatwy sposób zapisywać swoje szybkie szkice, przenosić je ze smartfona na komputer albo wysyłać innym osobom, Chrome ma od teraz tablicę do rysowania.

22.12.2018
18:50
Chrome udowodni ci, jak złym rysownikiem jesteś. Nowa funkcja to tablica do rysowania
REKLAMA
REKLAMA

Google jest znany z całego szeregu prostych aplikacji działających pomiędzy smartfonami, a komputerami. W ten sposób możemy zapisywać notatki w Google Keep, czy listę zadań w aplikacji… Lista zadań Google. Teraz do tych drobnych usług dochodzi tablica do rysowania, w formie webowej aplikacji w przeglądarce Chrome.

Rysować każdy może, czasem lepiej, czasem gorzej.

chrome canvas tablica do rysowania class="wp-image-861359"

Aby zacząć rysowanie, wystarczy wejść pod adres canvas.apps.chrome. Naszym oczom ukaże się tablica do rysowania z bardzo podstawowymi narzędziami: ołówkiem, piórem, mazakiem i węgielkiem. Do tego jest też gumka.

 class="wp-image-861350"

Dla każdego narzędzia można dobrać grubość i przezroczystość. Można też edytować kolory z istniejących palet oraz wybierać własne.

chrome canvas tablica do rysowania class="wp-image-861347"

Wszystkie obrazki są przechowywane na koncie Google i są dostępne na wszystkich urządzeniach, na których się zalogujemy. Dotyczy to zarówno komputerów, tabletów, jak i smartfonów. Można też rozpocząć pracę na jednym urządzeniu, a skończyć na innym. Jeżeli któreś z twoich urządzeń obsługuje rysik, możesz go używać w aplikacji.

chrome canvas tablica do rysowania class="wp-image-861353"

Tablica do rysowania pozwala też importować zdjęcia i robić na nich opisy, dzięki czemu można coś szybko wyjaśnić drugiej osobie. Wielu osobom to rozwiązanie może oszczędzić długiego klikania w klawisze, bo przecież jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. A co dopiero zdjęcie z opisem i strzałkami!

Brakuje mi tylko jednej funkcji.

chrome canvas tablica do rysowania class="wp-image-861356"

Jest nią łatwy sposób udostępniania rysunku. Chrome pozwala jedynie zapisać obrazek w pamięci urządzenia, a następnie musimy go wysłać drugiej osobie w innej aplikacji. Przydałby się mechanizm udostępniania jednym kliknięciem, bez opuszczania usługi, tak jak wygląda to np. w Zdjęciach Google.

Tym razem jest to jednak niemożliwe z uwagi na fakt, że aplikacja Canvas działa tylko w przeglądarce Chrome, więc link byłby bezużyteczny dla osób pracujących np. na Safari, czy Edge.

REKLAMA
chrome canvas tablica do rysowania class="wp-image-861362"

Takiej usługi naprawdę brakowało w Google’u. Jeżeli chcesz skorzystać z tablicy do rysowania, znajdziesz ją na stronie canvas.apps.chrome. Możesz ją dodać do zakładek albo ustawić skrót na ekranie głównym Androida.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA