Oprogramowanie  / News

Chrome udowodni ci, jak złym rysownikiem jesteś. Nowa funkcja to tablica do rysowania

Jeśli z jakiegoś względu chcesz w łatwy sposób zapisywać swoje szybkie szkice, przenosić je ze smartfona na komputer albo wysyłać innym osobom, Chrome ma od teraz tablicę do rysowania.

Google jest znany z całego szeregu prostych aplikacji działających pomiędzy smartfonami, a komputerami. W ten sposób możemy zapisywać notatki w Google Keep, czy listę zadań w aplikacji… Lista zadań Google. Teraz do tych drobnych usług dochodzi tablica do rysowania, w formie webowej aplikacji w przeglądarce Chrome.

Rysować każdy może, czasem lepiej, czasem gorzej.

chrome canvas tablica do rysowania

Aby zacząć rysowanie, wystarczy wejść pod adres canvas.apps.chrome. Naszym oczom ukaże się tablica do rysowania z bardzo podstawowymi narzędziami: ołówkiem, piórem, mazakiem i węgielkiem. Do tego jest też gumka.

Dla każdego narzędzia można dobrać grubość i przezroczystość. Można też edytować kolory z istniejących palet oraz wybierać własne.

chrome canvas tablica do rysowania

Wszystkie obrazki są przechowywane na koncie Google i są dostępne na wszystkich urządzeniach, na których się zalogujemy. Dotyczy to zarówno komputerów, tabletów, jak i smartfonów. Można też rozpocząć pracę na jednym urządzeniu, a skończyć na innym. Jeżeli któreś z twoich urządzeń obsługuje rysik, możesz go używać w aplikacji.

chrome canvas tablica do rysowania

Tablica do rysowania pozwala też importować zdjęcia i robić na nich opisy, dzięki czemu można coś szybko wyjaśnić drugiej osobie. Wielu osobom to rozwiązanie może oszczędzić długiego klikania w klawisze, bo przecież jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. A co dopiero zdjęcie z opisem i strzałkami!

Brakuje mi tylko jednej funkcji.

chrome canvas tablica do rysowania

Jest nią łatwy sposób udostępniania rysunku. Chrome pozwala jedynie zapisać obrazek w pamięci urządzenia, a następnie musimy go wysłać drugiej osobie w innej aplikacji. Przydałby się mechanizm udostępniania jednym kliknięciem, bez opuszczania usługi, tak jak wygląda to np. w Zdjęciach Google.

Tym razem jest to jednak niemożliwe z uwagi na fakt, że aplikacja Canvas działa tylko w przeglądarce Chrome, więc link byłby bezużyteczny dla osób pracujących np. na Safari, czy Edge.

chrome canvas tablica do rysowania

Takiej usługi naprawdę brakowało w Google’u. Jeżeli chcesz skorzystać z tablicy do rysowania, znajdziesz ją na stronie canvas.apps.chrome. Możesz ją dodać do zakładek albo ustawić skrót na ekranie głównym Androida.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst