Oprogramowanie  / News

Wielka aktualizacja Google Street View. Polskie miasta w końcu dostały nowe zdjęcia

117 interakcji
dołącz do dyskusji

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji map Google, dzięki której możemy wybrać się na wirtualny spacer w (prawie) dowolnym miejscu na świecie. Funkcja ta została właśnie zaktualizowana o najnowsze zdjęcia z polskich miast.

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 r. Od tamtego czasu w polskich miastach wiele się zmieniło. Np. w Gdańsku nie było jeszcze Muzeum II Wojny Światowej, szczecińska Filharmonia była w budowie, podobnie jak warszawski biurowiec Q22.

Aktualizacja Google Street View w Polsce.

aktualizacja google street view

Od dzisiaj wszystkie te obiekty dostępne są już w Mapach Google za sprawą aktualizacji opartej na zdjęciach wykonanych w 2017 i 2018 r. Odświeżony wygląd otrzymały m.in: Kraków, Trójmiasto, Szczecin, Poznań, Wrocław, Białystok, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn, Katowice i Warszawa.

Co więcej, Google nie usunął zdjęć tych samych miejsc z poprzednich lat, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak w ostatnich latach zmieniały się wybrane lokalizacje. Niektóre archiwalne zdjęcia pochodzą z 2011 r., więc jest co porównywać.

Google jak zwykle prosi o pomoc przy ulepszaniu Street View.

Wszystkie twarze przechodniów oraz numery rejestracyjne samochodów przedstawionych na zdjęciach Google Street View są domyślnie rozmywane. Zajmują się tym oczywiście algorytmy Google'a, którym od czasu do czasu zdarzy się coś przeoczyć. Dlatego jeśli zauważycie jakiś błąd możecie łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznajecie za nieodpowiednie. Wystarczy kliknąć na link „Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu w wersji Map Google dla komputerów.

I to tyle. Ogromnym plusem nowych zdjęć jest to, że (jak zwykle) zostały wykonane w cieplejszych porach roku, dzięki czemu człowiek może przypomnieć sobie, że ciemna polska zima jest tylko stanem przejściowym.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst