REKLAMA

PES 2019 oraz PUBG na Xboksie One są darmowe. Dodaj gry do cyfrowej biblioteki

Dwie gry dla konsoli Xbox One - PUBG oraz Pro Evolution Soccer 2019 - stały się darmowe. To prezent od Microsoftu oraz zaplanowana akcja, która poprzedza imprezę X018.

07.11.2018 16.43
PES 2019 oraz PUBG na Xboksie One za darmo przez krótki czas
REKLAMA
REKLAMA

Zarówno PUBG, jak również Pro Evolution Soccer 2019 to pełnowymiarowe, płatne tytuły dostępne w sklepie Microsoftu dla Xboksa One. Żadna z tych gier nie została objęta promocją Games with Gold dedykowaną posiadaczom abonamentu Live. Mimo tego, przeglądając ofertę sklepu z poziomu przeglądarki na komputerze lub smartfonie, obie gry można dodać do biblioteki za darmo:

Sprawa nieco się komplikuje, jeżeli każdy z tych tytułów chcemy dodać do własnej kolekcji bezpośrednio z poziomu konsoli. Wtedy również udało mi się pobrać Pro Evolution Soccer 2019 bez ponoszenia kosztów, ale już jako ograniczoną czasowo usługę w stylu Live Gold. Chociaż program instalował się do pamięci mojego Xboksa, wciąż mogłem go kupić na wyłączność za ponad 200 zł.

PES 2019 został przypisany do mojego katalogu cyfrowych gier, tak jak każda inna produkcja zakupiona w sklepie Microsoftu. Symulator piłki nożnej mogę w każdym momencie pobrać na konsolę. Nawet bez abonamentu Live Gold. Rozegrałem kilka meczów i z całkowitą pewnością potwierdzam: działa. Stałem się posiadaczem Pro Evolution Soccera 2019, do którego mam dostęp nawet po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu produkcji. Zdaje się, że gra na dobre została przypisana do mojego konta.

 class="wp-image-834854"

Dlaczego gry PUBG oraz PES 2019 na konsoli Xbox One stały się darmowe?

Może to być błąd na platformie cyfrowej dystrybucji Microsoftu. Ciekawsza wydaje się jednak teza, że twórcy Xboksa One pospieszyli się z celebracją nadchodzącej imprezy X018 - wydarzenia zaplanowanego na 10 i 11 listopada 2018 r. W czasie jego trwania poznamy nowe gry oraz atrakcje, jakimi Microsoft planuje uraczyć posiadaczy konsol w ciągu następnych miesięcy.

Możliwe, że darmowy PES 2019 oraz PUBG dla wszystkich graczy miał być jedną z zaplanowanych atrakcji. Coś jednak poszło nie tak i oba tytuły stały się bezpłatne już na kilka dni przed rozpoczęciem X018. Niezależnie od prawdziwego powodu takiego stanu rzeczy, warto dodać każdą z tych gier do swojej kolekcji. Dzięki Microsoft.

REKLAMA

Aktualizacja:

Czasowa promocja to cześć strategii Microsoftu. Tekst powstawał w czasie, gdy żadna oficjalna informacja na ten temat nie była jeszcze podana do publicznej wiadomości, a obie darmowe gry zostały odkryte przez społeczność Xboksa na Reddicie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA