REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

RealtimeBoard jest już hitem. To potężna wirtualna tablica do pracy zdalnej

Niektórych rzeczy nie da się opisać w słowach, trzeba je zobaczyć. Narzędzie cyfrowe pomaga zespołom rozproszonym pracować efektywniej. Wirtualna tablica to świetne miejsce na schematy, pomysły i wizualizacje.

19.11.2018
19:29
RealtimeBoard
REKLAMA
197 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W maju 2018 roku zostały ujawnione wyniki badań, z których wynika, że 70 proc. pracowników na świecie przynajmniej raz na tydzień pracuje zdalnie. Uzbrojeni w laptop, ładowarkę i Wi-Fi możemy wykonywać pracę w każdym miejscu na Ziemi.

Natomiast firmom wciąż brakuje specjalnych cyfrowych narzędzi do prowadzenia efektywnej współpracy zdalnej. Może właśnie dlatego startupy, tworzące podobne narzędzia, przyciągają coraz większe inwestycje. Dla przykładu, startup Assana, który skupia się na podniesieniu produktywności i zarządzaniu zadaniami, zebrał 75 mln dol. na początku tego roku. Monday.com dostał z kolei 50 mln dol. na tworzenie narzędzi następnej generacji do pracy grupowej.

Jak działa RealtimeBoard?

Startup został założony w 2011 r. w rosyjskim mieście Perm przez Andreya Khusida i Olega Shardina. Firma może się pochwalić ponad 2 mln użytkowników. 8 tys. z nich wykupiło płatny dostęp do rozszerzonej wersji narzędzia. Wśród klientów startupu znaleźć można gigantów: Netfliksa, Twittera, Skyscanner, Airbnb i Upwork.

Teraz pojawiła się informacja , że platforma whiteboarding, która pozwala zespołom współpracować zdalnie, dostała 25 mln dol. dofinansowania.

RealtimeBoard pełni funkcję wirtualnej tablicy do umieszczania na niej pomysłów, wizualizacji, schematów itp. Platforma również integruje się z innymi narzędziami, w tym G Suite, Slackiem, Jirą, Trello, Dropboksem itp. Użytkownicy mogą zamieszczać na tablicy notatki, obrazy, pliki wideo, arkusze kalkulacyjne, interaktywne prototypy, linki, szkice projektów stron internetowych lub aplikacji.

Tablica jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, co pozwala nie tylko być na bieżąco wszystkim członkom zespołu, ale również prowadzić online prezentacje dla drużyny. Aby dodać nowych członków do wirtualnej tablicy, wystarczy kliknąć „Udostępnij”, wpisać email osoby i wybrać prawa do edytowania, komentowania lub oglądania treści.

Do RealtimeBoard można dodawać pliki ze smartfona lub laptopa. Działa to również w drugą stronę - możemy pobrać każdy zamieszczony plik lub dodać go do prywatnej biblioteki w serwisie i wrócić do niego w przyszłości. Warto odnotować, że narzędzie ma też swoją rosnącą bibliotekę różnych obiektów, w tym obrazków, a także szkiców do tworzenia stron internetowych lub aplikacji mobilnych. Sposób zarządzania treściami jest bardzo prosty, polega na zasadzie chwyć i upuść. Do tego ułatwiają korzystanie już znane nam narzędzia jak pędzel lub gumka. Na tablicy nie zabraknie miejsca, wystarczy zmniejszyć jej rozmiar, by pojawiło się mnóstwo nowej przestrzeni do działania. Po zakończeniu pracy efekt można zapisać w pliku PDF.

Platforma może być pomocna dla wszystkich pracowników firmy, zaczynając od marketingowców i menedżerów, kończąc na projektantach i inżynierach. Za pomocą wirtualnej tablicy pracownicy mogą planować, projektować, wyjaśniać, uzgadniać sprawy bieżące, przy tym przebywając w dowolnym miejscu na świecie. RealtimeBoad daje mnóstwo możliwości dla zespołowej pracy online. Szereg funkcji platformy ciągle rozrasta się, dlatego twórcy platformy regularnie zamieszczają pomocnicze filmiki z instrukcją do korzystania na swoim kanale w YouTube oraz prowadzą webinary.

Założyciel i CEO startupu Andrey Khusid twierdzi, że dziś coraz częściej spotykane są rozproszone zespoły, więc celem firmy jest ich połączenie i umożliwienie efektywnej współpracy, jakby pracownicy siedzieli obok siebie.

- Istnieje realna rosnąca tendencja na rozproszone zespoły w organizacjach, wierzymy, że narzędzie do wizualnej współpracy RealtimeBoard jest najlepszym produktem do ich zjednoczenia – dodaje partner Accel Luciana Lixandru, która dołączyła do rady dyrektorów RealtimeBoard.

Cena za korzystanie z narzędzia

REKLAMA

RealtimeBoard działa w modelu freemium. Bezpłatny plan oferuje pięć wirtualnych tablic z możliwością edycji oraz integrację ze Slackiem. Płatny dostęp, który nazywa się Team Plan, zaczyna się od 40 dol./mies. dla pięciu pracowników i do 800 dol./mies. dla 100 osób. Płatny dostęp uwzględnia kilka dodatkowych funkcji, w tym nieograniczoną liczbę tablic, możliwość udziału gości, czat wideo itp.

Jedno z biur RealtimeBoard znalazło się oczywiście w jego rodzimej Rosji, jednak około 150 pracowników pracują również w głównym biurze w San Francisco, a także w Los Angeles i Amsterdamie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA