REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayerUnknown’s Battleground na PS 4 pojawi się 7 grudnia. Nowe battle royale zdąży przed świętami

Sony zdradziło datę premiery PlayerUnknown’s Battleground na konsole z rodziny PlayStation 4. Protoplasta trybu battle royale z Fortnite’a trafi do sprzedaży jeszcze przed Świętami.

13.11.2018
20:45
pubg ps4 data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Było już kilka strzelanek, które zrzucały na jedną mapę multum graczy i oczekiwały aż zostanie tylko jeden - niczym w powieściach i filmach z cyklu Hunger Games - ale to PlayerUnknown’s Battleground spopularyzował gatunek battle royale. Jak to jednak często bywa, doczekał się licznych naśladowców. PUBG szybko utracił koronę na rzecz Fortnite’a.

To właśnie Fortnite zdobył serca graczy na całym świecie, zwłaszcza po udostępnieniu go na wszystkie konsole nowej generacji i urządzenia mobilnem. PUBG stracił na znaczeniu. Niewykluczone, że ze względu na umowę wydawcy z Microsoftem - po debiucie na komputerach trafił na urządzenia mobilne i na konsole, ale wyłącznie te z rodziny Xbox One.

PUBG po roku od premiery na Xboksie zmierza na PlayStation 4, a Sony zdradziło dzisiaj datę premiery.

Umowa na wyłączność z Microsoftem wygasła, a PlayerUnknown’s Battleground trafi na PlayStation 4 już 7 grudnia, czyli za niecały miesiąc. Podobnie jak w wersji na komputery, konsole konkurencji oraz smartfony i tablety na serwerach Sony setka graczy będzie rywalizować o kurczaka.

Trudno jednak oczekiwać, że PUBG zdetronizuje obecnego lidera po opóźnionym debiucie na konsoli Sony. Gracze będą musieli nie tylko opłacić abonament PlayStation Plus, aby zagrać, ale również zapłacić za samą grę. Tryb battle royale w Fortnite jest darmowy na każdej z platform.

PlayerUnknown’s Battleground na PS4 zaoferuje graczom dostęp do trzech map: Erangel, Miramar i Sanhok.

REKLAMA

PUBG na PS4 można zamówić przedpremierowo w wersji płytowej i cyfrowej. W sklepie PlayStation Store dostępne będą różne wydania. W droższych edycjach można liczyć na bonusy w postaci tzw. Survival Passa, paczkę wirtualnej waluty i dodatkowe skórki inspirowane m.in. seriami Uncharted i The Last of Us.

Co ciekawe, Sony nie dzieli się żadnymi informacjami na temat cross-play i możliwości logowania się na sprzęcie Sony do kont PUBG, które gracze utworzyli wcześniej na innych platformach. Wygląda na to, że chociaż na edycję na PlayStation 4 trzeba było czekać rok, to i tak będzie, przynajmniej na starcie, w tyle za Fortnite’em.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA