REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Zostań akcjonariuszem i zgarniaj rabaty na stacjach benzynowych. Rusza program Orlen w portfelu

Żeby móc skorzystać z nowego programu lojalnościowego Orlenu trzeba spełnić tylko jeden warunek: posiadać co najmniej 50 akcji paliwowego giganta na rachunku Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Wtedy „Orlen w portfelu” zagwarantuje zniżki na stacjach i inne przywileje.

15.11.2018
11:04
Promocja Orlen w portfelu
REKLAMA
REKLAMA

Orlen ma plan. Chce zaprzyjaźnić Polaków z giełdową rzeczywistością i poszerzyć ich wiedzę na temat inwestowania. Taki nadrzędny cel ma nowy program lojalnościowy „Orlen w portfelu”.

Zasada jest banalna i sprowadza się do stwierdzenia: jak masz nasze akcje - możesz liczyć na profity. Będzie z nich mógł korzystać każdy, kto posiada przynajmniej 50 akcji Orlenu - na rachunku Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, który jest partnerem programu. Promocja dotyczy klientów, którzy otworzą rachunek inwestycyjny w okresie od 2 listopada 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. (i na dzień 31 października 2018 r. nie posiadali takiego rachunku).

W najbliższych miesiącach z podobną ofertą Orlen ma też trafić do innych domów maklerskich. By skorzystać z premii Orlenu niezbędne będzie jeszcze wypełnienie stosownego formularzu na stronie paliwowego giganta.

Orlen w portfelu, czyli mniej za paliwo.

Jak tylko spełnimy podstawowe warunki promocji na każdej stacji Orlenu będziemy mogli poczuć się nieco lepiej. Głównie za sprawą tańszego paliwa. Uczestnicy programu lojalnościowego „Orlen w portfelu” zapłacą 10 gr mniej za litr paliwa Efecta oraz ze zniżką 15 gr za litr paliwa Verva. Miesięcznie w ten sposób można kupić maksymalnie 300 l paliwa miesięcznie.

Na tym nie koniec promocji. Posiadacze co najmniej 50 akcji Orlenu w DM PKO Bank Polski będą mogli korzystać również z 10-procentowego rabatu na produkty z oferty pozapaliwowej. Nie obejmą one jednak ani alkoholu, ani papierosów i doładowań kart telefonicznych. Wszystkie promocje w ramach „Orlen w portfelu” przyznawane będą na miesiąc i automatycznie przedłużane na kolejny taki okres, jak tylko uczestnik programu lojalnościowego nadal będzie posiadał wymaganą liczbę akcji Orlenu.

Z prawem do dywidendy.

Uczestnikom programu lojalnościowego „Orlen w portfelu” - podobnie jak wszystkim pozostałym akcjonariuszom Orlenu - przysługuje też prawo do dywidendy, której stopa dla paliwowego giganta wynosi obecnie 3,1 proc. Do tego można doliczyć dywidendowy rabat na paliwo - od 2 do 3 proc.

Jak informuje bankier.pl, na środowej sesji za jedną akcję Orlenu trzeba było zapłacić 97,8 zł. Licząc zakup przynajmniej 50 akcji i prowizję od tej operacji łatwo policzyć, że chcąc skorzystać z „Orlen w portfelu” trzeba na starcie wydać blisko 5 tys. zł.

Na uczestników czeka Akademia Inwestowania.

Orlen w ten sposób chce jeszcze bardziej rozpropagować swoje stacje paliw, ale też stawia na edukację uczestników programu „Orlen w portfelu”.

Akademia Inwestowania prowadzona będzie we współpracy z CFA Society Poland, polską gałęzią globalnej organizacji grupującej profesjonalistów z branży inwestycyjnej. W ramach tej edukacyjnej inicjatywy uczestnicy programu otrzymają podręczniki i specjalne webinaria do samodzielnej nauki. W Akademii Inwestowania możliwe będzie zdawanie egzaminów i uzyskiwanie certyfikatów CFA Society Poland. Szczegóły dotyczące samej Akademii mamy poznać na początku 2019 r.

REKLAMA

Jak zapowiada prezes Obajtek, niewykluczone, że w przyszłości, w ramach programu „Orlen w portfelu” i samej Akademii Inwestowania odbędzie się dzień inwestora lub czaty z inwestorami indywidualnymi, poświęcone omówieniu wyników koncernu.

*Powyższy materiał jest informacją dot. programu lojalnościowego PKN Orlen i nie ma charakteru doradztwa inwestycyjnego lub prognozy rynkowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA