REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Robot odkurzający od Xiaomi teraz kosztuje mniej niż 1000 zł! To bardzo dobra promocja

W sklepie Gearbest pojawiła się interesująca promocja na odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum pierwszej generacji. Ten bardzo dobry sprzęt można kupić już za mniej niż 1000 zł i to z wysyłką z polskiego magazynu. Oznacza to, że zostanie dostarczony w ciągu kilku dni.

21.11.2018
19:31
Odkurzacz Xiaomi teraz kosztuje mniej niż 1000 zł! To bardzo dobra promocja
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi Robot Vacuum pierwszej generacji to jeden z najtańszych robotów odkurzających, jakie warto kupić. Uwagę zwraca jego minimalistyczna obudowa, która świetnie prezentuje się nie tylko w nowoczesnych mieszkaniach. Jest to też sprzęt bardzo dobrze wykonany. Mocne plastiki po kilku miesiącach pracy prezentują się naprawdę ładnie, trudno im cokolwiek zarzucić. Ba, po takim czasie na odkurzaczu nie widać nawet jednej rysy.

Jak sprząta Xiaomi Mi Robot Vacuum?

Warto zwrócić szczególną uwagę na świetny system mapowania. Większość tanich odkurzaczy jeździ w sposób losowy. Z jednej strony jest to dobry sposób, ponieważ pozwala pokryć praktycznie całą powierzchnię mieszkania. Jednak z drugiej strony jest nieefektywny. Odkurzacz pozbawiony systemu mapowania kilka razy musi jeździć w to samo miejsce na wszelki wypadek, żeby ograniczyć prawdopodobieństwo pominięcia niektórych miejsc. Z tego powodu czas pracy takiego odkurzacza jest dłuży. Roomba z serii 600 jeździ około godzinę, zaś chiński iLife A6 aż 3-4 godziny, aż całkowicie się rozładuje.

 class="wp-image-713115"

Odkurzacz z systemem mapowania, taki jak Xiaomi Mi Robot Vacuum, jeździ znacznie bardziej systematycznie. Przy każdym przejeździe tworzy dokładną mapę mieszkania, do której następnie się odnosi, żeby skutecznie omijać wszelkie przeszkody, na przykład psie miski. W każdym miejscu jest tylko raz (chyba że wykryje spore zabrudzenie), po czym wraca do bazy. Jego czas przejazdu w moim mieszkaniu jest krótszy niż pół godziny. To spodoba się przede wszystkim osobom pracującym z domu, które nie chcą przez kilka godzin słuchać jeżdżącego robota.

 class="wp-image-713124"

Sam mechanizm sprzątania jest banalnie prosty, standardowy do bólu, by nie powiedzieć - prymitywny. Mamy tutaj do czynienia z jedną szczotką boczną, która zgarnia brud do szczotki głównej, wprowadzającej nieczystości bezpośrednio do urządzenia. Proces ten przebiega bardzo sprawnie, ponieważ odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum ma silnik zasysający brud z siłą 1800 paskali. To wynik gorszy niż w najlepszych i najdroższych Roombach, ale lepszy niż w tanich odkurzaczach. Krótko mówiąc: testowany robot sprząta naprawdę dobrze.

Nie zabrakło też ciekawych dodatków.

Odkurzaczem Xiaomi można sterować z poziomu aplikacji Mi Home. Proces konfiguracji sprzętu przeznaczonego na rynek chiński może trochę potrwać, najlepiej poprosić kogoś obeznanego o przeprowadzenie go lub skorzystać z jednego wielu poradników dostępnych w sieci. Jednak po kilkudziesięciu minutach pracy będziemy mogli zapomnieć o konfiguracji.

 class="wp-image-713127"

Robotem będzie można łatwo sterować i będzie on mówił do nas nie po chińsku, ale piękną angielszczyzną. Przyznam jednak, że do aplikacji zaglądam bardzo rzadko, ponieważ po ustawieniu harmonogramu sprzątania robot sam uruchamia się, sam sprząta i sam wraca do bazy. Ja muszę pamiętać tylko o regularnym opróżnianiu pojemnika na nieczystości. Jako że jest naprawdę duży, robię to raz na tydzień.

 class="wp-image-714927"

Xiaomi Mi Robot Vacuum to jeden z najciekawszych robotów sprzątających dostępnych na rynku. Jest ładny, dobrze wykonany i naprawdę nieźle sprząta. Nie brakuje mu też inteligentnych funkcji i jeżeli ktoś szuka dobrego odkurzacza automatycznego, który nie zrujnuje jego kieszeni, powinien rozważyć jego kupno. W swojej regularnej cenie byłby on zaledwie dobry, jednak w wielu promocjach można go nabyć za około 1000 zł. I w tej cenie robot od Xiaomi nie ma jakiejkolwiek konkurencji.

Gdzie kupić odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum?

REKLAMA

Możecie go kupić za 985 zł (259,99 dol.) w sklepie Gearbest. By uzyskać taką cenę, nie trzeba wpisywać żadnego kodu promocyjnego. Należy tylko wybrać magazyn Fast-08, który znajduje się w Polsce. Dzięki temu przesyłka będzie do was dostarczona szybciej, a wy unikniecie jakichkolwiek dodatkowych opłat. Jeżeli zamierzacie zamówić ten odkurzacz, zróbcie to szybko. Nie wiadomo bowiem, jak długo potrwa promocja. Jednak nawet jeżeli się skończy, to warto będzie rozważyć kupno tego urządzenia. Odkurzacz Xiaomi jest bowiem dobrym sprzętem nawet w swojej standardowej cenie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA