REKLAMA

Nie wierzcie w darmowego Netfliksa na Facebooku. W 20 minut oszuści złapali ponad 10 tys. osób

Po Facebooku krążą naciągacze na darmowy abonament Netflixa. Wyciągają dane od nieświadomych użytkowników w ramach facebookowych grup i scamowych formularzy.

02.11.2018 15.03
Nie wierzcie w darmowego Netfliksa na Facebooku. W 20 minut oszuści złapali ponad 10 tys. osób
REKLAMA

Grupa o wdzięcznej nazwie „🍀 ODBIERZ ABONAMENT 🍀” powstała 20 minut temu, a już ma ponad 10 tys. członków. Mnie zaprosił znajomy, który zapewne nieopatrznie klinął w niebezpieczny link i rozesłał zaproszenie swojej siatce społecznościowej.

REKLAMA

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że grupa jest legitna. Założyło ją konto Netfliksa, a link do zapisów też jest związany z tą platformą streamingową. Są nawet komentarze zadowolonych użytkowników. Kilka kliknięć wystarczy jednak, aby zdemaskować oszustów.

Konto powstało minutę przed założeniem grupy i prawie nie ma fanów. Link prowadzi do prymitywnej strony z formularzem. Wyłączone są wszystkie komentarze.

Formularz daje użytkownikowi kuszonemu wizją darmowego Netfliksa możliwość zostawienia danych tele-adresowych. Ostatni zrzut ekranu jest doskonałą wizytówką całej akcji - subskrypcja na cudowne plastry odchudzające przyciąga wzrok od razu po zaznaczaniu wszystkich zgód marketingowych.

Jeśli nie chcesz być nękany telefonami od marketerów i mailowym spamem nie wypełniaj formularza swoimi danymi.

REKLAMA

Celem konkursu nie jest wylosowanie szczęśliwców, którzy przez rok będą oglądali Netfliksa za darmo, a zebranie danych do późniejszej monetyzacji. Przed hurra-optymistycznym rzucaniem się do takich promocji przestrzegamy zwłaszcza początkujących użytkowników, którym trudniej jest sprawdzić wiarygodność konkursu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokładnie działają tacy oszuści zapraszam innego mojego wpisu: „Dziwne reklamy prowadzące do jeszcze dziwniejszych stron. Tak się robi duże pieniądze”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA