REKLAMA

Nowa świąteczna promocja w Play - pół roku Netfliksa bez opłat i brak limitów danych na usługi VOD

Na klasyczną telewizję od fioletowego operatora jeszcze za wcześnie, ale sieć zaczyna coraz aktywniej działać na rynku wideo. Pora przywitać Netflix w Play - znamy już szczegóły oferty.

29.11.2018 11.36
Netflix w Play - pół roku bez opłat, nielimitowany transfer na usługi VOD
REKLAMA
REKLAMA

Plotki o rychłym starcie stacjonarnej telewizji od Play okazały się przedwczesne. Dekoracja na świątecznej konferencji sieci Play nie pozostawiała wątpliwości - operator intensywnie myśli o tym rynku. Po partnerstwie z serwisem Showmax i po wprowadzeniu do oferty telewizji internetowej Play Now, w ramach której można oglądać programy HBO, przyszła pora na kolejny krok.

Sala, na której Play zapowiedział nową promocję, była przyozdobiona logo firmy Netflix. To właśnie partnerstwo z największym serwisem VOD świata było tematem dzisiejszego spotkania przedstawicieli operatora z mediami. Nowa promocja ucieszy zresztą nie tylko klientów korzystających z Netfliksa, ale również abonentów innych usług wideo na żądanie.

Netflix w Play - szczegóły oferty.

Podstawą nowej promocji jest możliwość uzyskania dostępu do serwisu Netflix przez 6 miesięcy bez dodatkowych opłat. Usługa kierowana jest do obecnych i nowych klientów sieci, którzy zdecydują się na wykupienie abonamentu Play Internet jako dodatku do usługi głosowej.

netflix w play promocja święta 2018 pakiet nielimitowany internet transfer vod

Z promocji na dostęp do serwisu Netflix mogą skorzystać też użytkownicy stricte głosowych taryf Solo, Duet, Rodzina i Pokolenia. Play daje im możliwość wykupienia dodatkowego pakietu internetowego za 20 zł miesięcznie - zapewnia on 20 GB transferu danych do dowolnego wykorzystania oraz usługę Wideo Non Stop, czyli nielimitowany transfer w wybranych usługach VOD.

Dzięki temu klienci, którzy wykupią ten pakiet w Play, mogą do woli oglądać filmy, seriale i inne programy w ramach serwisów Netflix, HBO GO, Showmax i RedBull TV. Play przy tym wysyła sygnał do innych serwisów wideo na żądanie: Wideo Non Stop to usługa otwarta i inni dostawcy treści mogą do niej dołączyć.

netflix w play promocja święta 2018 pakiet nielimitowany internet transfer vod

Play nie zmusza klientów, by opłacali abonament u operatora.

Sieć nie wymaga też od swoich klientów zakładania nowego konta Netflix. Jeśli ktoś wcześniej korzystał z tej usługi wideo na żądanie, może podpiąć istniejące konto wraz ze swoją historią oglądania pod abonament operatora.

Po zakończeniu promocji klient również ma wybór: może dalej opłacać Netfliksa wygodnie poprzez dodanie opłaty za usługę do rachunku albo zdecydować się na opłacanie jej bezpośrednio u Netfliksa - a można wybrać dowolny z planów oferowanych przez usługę VOD.

netflix w play promocja święta 2018 pakiet nielimitowany internet transfer vod

Opłacanie dostępu do usługi bezpośrednio u jej twórców nie wyklucza przy tym możliwości korzystania z nielimitowanego transferu w ramach usługi Wideo Non Stop - nawet po zdecydowaniu się na opcję 4K.

Netflix w 4K? Play się go nie boi.

Play w ramach promocji oferuje abonament Netflix Standard, który zapewnia dostęp do treści w rozdzielczości HD. Można oglądać je na dwóch urządzeniach jednocześnie. Okazuje się jednak, że nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać droższy pakiet Netflix Premium.

netflix w play promocja święta 2018 pakiet nielimitowany internet transfer vod

Przejście na pakiet Netflix Premium zapewni użytkownikowi dostęp do wideo w 4K na czterech urządzeniach w tym samym czasie. Trzeba tylko pamiętać, że jeśli klient Play na tę droższą opcję się zdecyduje, okres promocyjny będzie wtedy proporcjonalnie krótszy.

Netflix w Play dostępny będzie już 30 listopada.

Ta data nie została wybrana przypadkowo. Właśnie tego dnia do oferty serwisu VOD dołączy serial 1983, czyli pierwsza polskojęzyczna produkcja Netflix Original kręcona w naszym kraju, z udziałem reżyserek z Polski. Więcej na jej temat przeczytacie na łamach SW Rozrywka.

Jak na razie nie wiadomo, czy będzie to stały punkt oferty sieci Play, czy też to tylko jednorazowa promocja. Operator potwierdził jedynie, że planuje oferować promocję na dostęp Netflix bez dodatkowych opłat przez pół roku do końca stycznia.

Co dalej z telewizją w Play?

Oferta wideo w sieci Play jest coraz lepsza. Po promocji na darmowy dostęp do serwisu Showmax, wprowadzeniu Play Now z HBO i ofercie dającej dostęp do serwisu Netflix czekamy na kolejny krok.

netflix w play promocja święta 2018 pakiet nielimitowany internet transfer vod
REKLAMA

Podczas konferencji Marcin Gruszka odniósł się też do plotek, jakoby Play ruszał ze stacjonarną telewizją. Jak na razie operator nie ma w tej sprawie nic do zakomunikowania.

Rzecznik sieci Play zasugerował, że może pojawić się ona już na początku przyszłego roku, bo sieć jest „gotowa do świadczenia usług telewizyjnych na poważnie”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA