1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Te sprzęty warto mieć w swoim domu. Przegląd ciekawych urządzeń AGD

Lokowanie produktu

Jakie sprzęty do domu kupić? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która wprowadza się do swojego nowego gniazdka. Oto kilka przydatnych wskazówek i zbiór sprzętów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. 

10.11.2018
19:33
Jakie sprzęty do domu kupić?
805 interakcji
dołącz do dyskusji

W tym tekście nie będę odnosił się do kwestii wyboru lodówki oraz płyty indukcyjnej, ponieważ robiłem to już wcześniej. Dlatego jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak wybierałem lodówkę oraz płytę indukcyjną, polecam zapoznać się z moimi poprzednimi publikacjami. Teraz krótko przejdziemy przez wybór pralki, suszarki, piekarnika oraz zmywarki. Krótko mówiąc, sprzętów, bez których trudno sobie wyobrazić nowoczesne mieszkanie.

Pralka

Czym warto kierować się wybierając pralkę? Jest wiele opcji, ale moim zdaniem newralgiczna jest klasa energetyczna. Klasa A++ lub wyższa oznacza, że mamy do czynienia z produktem energooszczędnym, który nie wywinduje przesadnie naszych rachunków za prąd. Oprócz tego warto zdecydować się na model, który mieści więcej niż standardowe 5 kg prania. Dzięki temu będziemy mogli robić większe pranie lub po prostu prać rzadziej. Sam jestem posiadaczem pralki z załadunkiem 10 kg, ale także wartość 8 kg będzie sensowna.

 class="wp-image-836192"

Warto zwrócić uwagę także na to, czy pralka oferuje możliwość prania parowego. Ta przyda się przede wszystkim alergikom oraz rodzicom małych dzieci. Sam, choć nie należę do żadnej z tych grup, co jakiś czas używam tego programu do odświeżania dawno nienoszonych ubrań. Wyjątkowo przydaje się też opcja zatrzymania prania w celu dołożenia do bębna brudnych ubrań.

 class="wp-image-836204"

Tanim i dobrym modelem spełniającym wszystkie te wymagania jest Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch. Osoby szukające pralki ładowanej od góry powinny za to zwrócić uwagę na model Whirlpool TDLR 65230, który jednak nie ma funkcji prania parowego i ma nieco mniejszy załadunek. Warto jednak dodać, że jest to model bardzo cichy i energooszczędny (klasa A+++).

Suszarka

Jeżeli nie jesteś właścicielem ogromnego domu z pralnią, warto dodatkowo zaopatrzyć się w suszarkę. Sprzęt ten potrafi zaoszczędzić mnóstwo czasu. Tak jak w przypadku pralki, warto zwrócić uwagę na niskie zużycie energii wynikającą z zastosowania pompy ciepła oraz dużą ładowność. Przydatna funkcja to także program pozwalający na wysuszenie prania bez powstawania zagnieceń.

 class="wp-image-836195"

Założone wymagania spełnia model Electrolux EW8H359SP. Wielu osobom może się wydawać, że jest to niepotrzebny sprzęt, jednak gwarantuję, że zmienicie zdanie po pierwszym suszeniu. Tym bardziej, że suszarka dostosowuje temperaturę i ruch bębna do rodzaju tkaniny. Dzięki temu ubrania nie tracą swojego kształtu. Dodatkowo ma program dla odzieży wierzchniej, który przywraca wodoodporność ubraniom.

Zmywarka

Przejdźmy do kuchni. Kolejnym bardzo przydatnym sprzętem jest zmywarka. Sam polecam model Siemens SR656X04TE, który jest tańszym wariantem posiadanej przeze mnie zmywarki Boscha. Sprzęt ten cechuje się niskim zużyciem energii (klasa A+++), bardzo intuicyjną obsługą oraz obecnością kilku ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest oddzielna szuflada na sztućce, aż dwa ramiona zraszające oraz sensor załadunku, który dopasuje ilość zużywanej wody do liczby naczyń znajdujących się w zmywarce. Rozwiązanie to sprawia, że mycie nawet małej liczby talerzy i garnków jest opłacalne.

 class="wp-image-836198"

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też projektor, który na podłodze wyświetla czas pozostały do zakończenia zmywania. Warto jednak pamiętać, by dobrze dopasować do niego meble. W mojej kuchni konieczne było przesunięcie cokołu, by obraz był widoczny na podłodze.

Piekarnik

Przyznam się bez bicia, że do niedawna nienawidziłem używać piekarnika. Zmienił to mój model Samsung Dual Cook, który jest Rolls Royce'em wśród piekarników. Jednym ze sprzętów należących do tej serii jest Samsung Dual Cook Flex NV75N7646RB, który został wyposażony w intuicyjny panel dotykowy, a także funkcję Dual Cook, która pozwala na podzielenie przestrzeni piekarnika na dwie komory. Dzięki temu można jednocześnie piec dwie potrawy. Uzupełnia ją funkcja Flex Door, która pozwala otwierać w razie potrzeby tylko górną połowę drzwi. W ten sposób jednocześnie można robić obiad i ciasto na deser.

 class="wp-image-836201"

Cieszy też obecność 50 przepisów zaprogramowanych w piekarniku, a także funkcje czyszczenia parowego oraz katalitycznego. Oczywiście nie sprawią one, że na zawsze zapomnicie o czyszczeniu piekarnika, jednak na pewno bardzo Wam to ułatwi.

Teraz wy napiszcie w komentarzach, jakie sprzęty do domu warto kupić i dlaczego. Czekamy na wasze propozycje!

*Tekst powstał we współpracy z RTV Euro AGD.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze