REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Jeden mobilny Internet na wynos poproszę. TOP 3 najlepsze oferty

Nagła sytuacja. Potrzebujesz karty SIM zapewniającej dostęp do Internetu. Nie na długo. Na tydzień, dwa, może miesiąc. Do którego operatora się zwrócić? Sprawdziliśmy najciekawsze oferty.

15.11.2018
19:22
jednorazowy internet na kartę
REKLAMA
174 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dostęp do Internetu wydaje się dziś być czymś równie oczywistym, co dostęp do ciepłej wody czy elektryczności. Coraz trudniej znaleźć gospodarstwo domowe, w którym nie pracuje jakiś ruter podłączony do stałego łącza. Nasze telefony również znacznie częściej posługują się transmisją danych niż głosu i SMS-ów. Życie pisze jednak różne scenariusze.

Powiedzmy, że na czas remontu musimy opuścić nasze mieszkanie – na przykład, bo remont. Albo właśnie się przeprowadziliśmy i jeszcze żaden operator kablówki nie jest w stanie zapewnić nam dostępu do Sieci. Powodów, dla których moglibyśmy potrzebować jednorazowego a mocnego doładowania Internetem, jest mnóstwo.

Najlepszy Internet na kartę – który wybrać?

Przejrzeliśmy oferty wszystkich operatorów komórkowych w kraju, szukając jak najlepszych ofert na mobilny Internet. Kryteria w wyborze kart SIM były proste:

  • Jak najwięcej danych za jak najmniejsze pieniądze.
  • Brak zobowiązań. Nie wiemy, czy jeszcze ta karta SIM nam się kiedyś przyda.
  • Rozmowy i SMS-y nas nie interesują.
  • Nie chcemy kombinować. Mamy wsadzić kartę do rutera, modemu, tabletu czy komputera i ma działać.

Wybraliśmy najlepsze z ofert, ignorując te blednące przy propozycjach konkurencji. Co znaleźliśmy?

Red Bull Mobile doda ci skrzydeł w cyberprzestrzeni.

Jaki internet mobilny na kartę? TOP 3 najlepsze oferty class="wp-image-683479" title="Jaki internet mobilny na kartę? TOP 3 najlepsze oferty"

Oferta tego wirtualnego operatora wydaje się uniwersalnie najbardziej atrakcyjna. W ramach Siema na kartę PL w zamian za jednorazową opłatę w wysokości 30 zł otrzymujemy aż 50 GB danych. Karta bez żadnego dodatkowego doładowania będzie ważna 30 dni od aktywacji, możemy też ją doładować nawet po upłynięciu 455 dni od zakupu. Jedyna wada, która może wpłynąć na bardzo nielicznych: karta nie zadziała poza granicami Polski, nie jest możliwe uruchomienie na niej roamingu.

Orange da mniej gigabajtów. Ale za to troszkę roamingu.

Jaki internet mobilny na kartę? TOP 3 najlepsze oferty class="wp-image-765322" title="Jaki internet mobilny na kartę? TOP 3 najlepsze oferty"

Jest przy tym nieznacznie tańszy od oferty Red Bull Mobile. W ramach oferty Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz 25 GB otrzymujemy 25 GB za 25 zł, a karta będzie ważna 31 dni bez dodatkowego doładowania. Może też przeleżeć w szufladzie 365 dni, zanim stracimy możliwość jej doładowania. Nie stanowi to żadnej korzyści w ramach wykoncypowanych przez nas kryteriów, ale warto zauważyć, że za jej pośrednictwem możemy również bez limitu dzwonić i wysyłać SMS-y. Możemy też z niej korzystać w sposób kontrolowany za granicą: otrzymujemy 1,61 GB pakietu danych w ramach roamingu UE.

Mobile Vikings da na start 25 GB. Choć każe złupić jedną skrzynię ze skarbami więcej.

REKLAMA
Jaki internet mobilny na kartę? TOP 3 najlepsze oferty class="wp-image-400780" title="Jaki internet mobilny na kartę? TOP 3 najlepsze oferty"

Dwie pierwsze oferty zasługują na wyróżnienie. Mobile Vikings niestety już nieco odstaje od konkurencji Orange’a i Red Bull Mobile. Wikingów Oferta na kartę bez urządzenia zapewni nam 25 GB danych, ważność karty na 31 dni i aktywność przez 365 dni bez doładowania. Operator również dorzuci nielimitowane rozmowy i SMS-y, których akurat w tym scenariuszu nie potrzebuje. Sieć żąda jednak za tę przyjemność 39 zł. I to bez darmowego roamingu na terenie UE.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA