REKLAMA

Dobra wiadomość: w Fortnite można już wysyłać prezenty. Jeszcze lepsza wiadomość: potrzeba do tego 2-stopniowej weryfikacji

W Epic Games właśnie odkręcono kurek od zupełnie nowego dopływu pieniędzy. Po wielu miesiącach oczekiwania społeczność Fortnite nareszcie może się wzajemnie obdarowywać prezentami. Niech żyje magia świąt, niech żyją bogaci koledzy.

27.11.2018 20.40
Dobra wiadomość: w Fortnite można już wysyłać prezenty
REKLAMA
REKLAMA

Wysyłanie prezentów to nic nowego w branży gier. Od kiedy tylko pamiętam żebrałem wśród kolegów z klanu o złoto do World of Warcraft. Sam sprawiłem kilka prezentów na Steam, uszczęśliwiając w ten sposób młodszego kuzyna. Wirtualne prezenty z wirtualnymi przedmiotami to dla wielkiego fana konkretnej gry naprawdę miły upominek. Oczywiście o ile wie się, czego dana osoba potrzebuje.

Nic dziwnego, że społeczność Fortnite chciała mieć możliwość wzajemnego obdarowywania się.

W najpopularniejszej aktualnie sieciowej strzelaninie na świecie istnieje masa, MASA elementów kosmetycznych. Stroje, bronie, tańce, paralotnie, naklejki, a ostatnio nawet czworonożni towarzysze - Fortnite posiada masę elementów, które można sobie sprawić za prawdziwe pieniądze. Skórki nie są jednak tanie, przez co dysproporcje między bogatymi fanami, a ich mniej zasobnymi w portfelach kolegami jak najbardziej bywają widoczne.

 class="wp-image-846548"

Na szczęście od 27 listopada 2018 r. osoby z gestem mogą uszczęśliwiać swoich towarzyszy broni. Wraz z aktualizacją 6.31 do gry został zaimplementowany system prezentów. Od teraz każdy przedmiot kosmetyczny znajdujący się aktualnie w sklepie (cyfrowe witryny mają ograniczoną pojemność, a zmiana towarów odbywa się co jakiś czas) może zostać zamieniony na prezent. Epic Games włączyło ten mechanizm na próbę. Pierwsze testy potrwają zaledwie tydzień.

System prezentów niesie ze sobą kilka ograniczeń. Po pierwsze, prezentem mogą być tylko te kosmetyczne przedmioty, które aktualnie znajdują się na wystawie sklepowej. Po drugie, prezenty można wysyłać wyłącznie graczom znajdującym się na liście znajomych od minimum 48 godzin. Po trzecie, w ciągu jednego dnia można ofiarować maksymalnie trzy prezenty. Po czwarte w końcu, wysyłka prezentów jest zarezerwowana wyłącznie dla graczy z włączoną dwuetapową weryfikacją konta.

 class="wp-image-846554"

Konieczność włączenia dwuetapowej weryfikacji to świetna decyzja Epic Games.

Fortnite jest najpopularniejszą grą sieciową, w którą gra wiele młodych, nie do końca świadomych niebezpieczeństw dzieci. System wręczania prezentów to idealny mechanizm, aby niejako wymusić na takich graczach aktywację zaawansowanych mechanizmów obronnych dla własnego konta. Wielu użytkowników nie aktywowało dwustopniowej weryfikacji z lenistwa lub ignorancji. Wirtualne prezenty to przyjemny powód, aby zmienić swoje nastawienie.

Czym jest dwuetapowa weryfikacja w Fortnite? To system zabezpieczeń konta wychodzący poza klasyczny login i hasło. Epic Games wykorzystuje w nim adres mailowy, na jaki założone jest konto Epic Games. Jeśli uruchamiasz Fortnite na nowym urządzeniu lub po ponad 30 dniach detoksu, będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem kodu otrzymanego w wiadomości e-mail. Tyle wystarczy aby zwiększyć bezpieczeństwo konta o ponad 60 proc.

REKLAMA
 class="wp-image-846545"

Aby włączyć dwuetapową weryfikację konta w Fortnite, wystarczy wejść pod ten bezpieczny adres i postępować zgodnie ze wskazówkami w języku polskim. Nie zajmie wam to więcej niż kilkadziesiąt sekund.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA