1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Doogee S80 nie jest smartfonem dla kanapowych mieszczuchów. To telefon do zadań specjalnych

Doogee S80 wytrzymały telefon

Doogee S80 to smartfon do zadań specjalnych. Wysoka odporność czy funkcja krótkofalówki sprawiają, że skierowany jest do bardzo konkretnej grupy odbiorców.

Specyfika grupy docelowej Doogee S80 wymaga specyficznych rozwiązań. Dlatego telefon można zamienić w krótkofalówkę. Operuje ona na częstotliwościach 400 - 460 MHz i ma wysoką czułość odbiornika -120 dBm. Można przez nią prowadzić rozmowy grupowe. Maksymalna odległość, na którą się skomunikujemy wynosi 5 do 10 km poza miastem i 4 do 6 km w mieście.

Z łatwością potrafię wyobrazić sobie sytuacje, w których tego typu funkcja może okazać się nie tylko przydatna, ale niezbędna. Zwłaszcza w terenie. W lasach, na pustkowiach, w miejscach odciętych od świata, a za takie można uznać te, w których nie ma zasięgu sieci komórkowej, a konieczna jest komunikacja. Rozwiązanie sprawdzi się również tam, gdzie koszty roamingu są wysokie.

Producent zapewnia, że Doogee S89 nie przestraszy się gorąca (wytrzymuje do 60 stopni Celsjusza), chłodu (do -30), brudu (jest odporny na kurz) czy wody (może leżeć przez dwa tygodnie na głębokości półtora metra ). Nie boi się upadków z dużej wysokości czy rozjechania przez samochód. Jest odporny na ciśnienie wody do 100 barów. To nie jest smartfon dla kanapowych mieszczuchów, którzy całymi dniami klikają w klawiaturę przy biurku, a sporty ekstremalne znają tylko z ekranów telewizorów. To coś dla ludzi pracujących w trudnych warunkach, uprawiających sporty ekstremalne lub posiadających małe dzieci.

Doogee S80 smartfon do sportów ekstremalnych

Doogee S80 to nie tylko wytrzymałość.

Na temat wyglądu tego telefonu można mieć różne opinie, jedno jest jednak pewne: Doogee S80 nie ma wyglądać najpiękniej na świecie. To ma być telefon przede wszystkim praktyczny i wytrzymały. Obudowa Doogee S80 składa się ze stopu aluminium, reszta została zrobiona z wysokiej jakości plastiku. Ekran o proporcjach 18:9 ma 5,99 cali i rozdzielczość FullHD+. Producent podkreśla, że można go obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Za działanie telefonu odpowiada procesor Mediatek Helio P23 współpracujący z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Kolosalna bateria o pojemności 10080 mAh gwarantuje, że telefon będzie gotowy do użytku przez 1380 godzin od naładowania, jeśli nie będzie wykorzystywany lub przez 136 godzin, jeśli zadzwonicie do wyjątkowo gadatliwego kumpla, który zapragnie wam streścić wszystkie sezony Mad Manów. Wzmocniona głośność, sprawi, że nawet pracując w hałaśliwym otoczeniu, nie uronicie słowa na temat przygód Dona Drapera. Doogee S80 działa pod kontrolą Androida Oreo.

Z przodu znajduje się aparat z matrycą 16 MP. Z tyłu dwa sensory tworzą duet 12 + 5 MP z przesłoną f/1.8.

Doogee S80 ma czytnik linii papilarnych, złącze USB C i obsługuje płatności zbliżeniowe, więc wszystkie podstawowe atrybuty współczesnego telefonu, do tego jest po prostu niemal niezniszczalny. W Polsce pojawi się na początku grudnia.