REKLAMA

BlizzCon 2018: oto najważniejsze nowości ogłoszone w czasie ceremonii otwarcia

Tradycją BlizzConu jest ogłaszanie najważniejszych nowości w trakcie ceremonii otwarcia, a następnie poświęcenie im dodatkowych sesji w ciągu dwudniowej imprezy. W tym roku, podobnie jak w 2017, ceremonia otwarcia odbywała się na kilku scenach równocześnie.

02.11.2018 20.19
BlizzCon 2018: oto najważniejsze nowości ogłoszone w czasie ceremonii otwarcia
REKLAMA
REKLAMA

Było to podyktowane tym, że na konferencję przybyło więcej osób niż zwykle, bo aż 40 tysięcy. Umożliwiła to niedawna przebudowa centrum konferencyjnego w Anaheim, gdzie zazwyczaj odbywa się BlizzCon.

Pożegnalna mowa Mike'a Morheima

Zanim ogłoszono jakiekolwiek nowości, całość otworzył, jak zwykle, prezes Blizzarda, Mike Morheim. Jak wiadomo, Mike odchodzi ze stanowiska, więc poświęcił kilka minut na wspomnienie 27 lat w firmie, podziękowanie fanom i rodzicom. Wspomniał również kilka miłych rzeczy o nowym prezesie - J Allenie Bracku. Zażartował też, nawiązując do jego słynnej wypowiedzi o Vanilla WoW: You think you know J but you don't. Mike powiedział również ciekawą rzecz:

Wkrótce nowy i stary prezes symbolicznie wymienili się na scenie. Miejsce Mike'a Morheima zajął J Allen Brack. Oto najważniejsze z nowości, które zostały ogłoszone w trakcie Opening Ceremony.

 class="wp-image-832937"

Data premiery World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic to funkcja, na którą czekało wielu miłośników waniliowego WoW. Zapowiedziano ją na zeszłorocznym BlizzConie. Nostalgiczni gracze będą mogli zmierzyć się z podobno bardziej satysfakcjonującą i trudną rozgrywką już latem 2019 r. Dość dużo czasu na danie nam 15-letniej gry...

Przed tą datą też można pograć: jeśli posiadasz Virtual Ticket na BlizzCon, umożliwiający oglądanie na żywo i on demand materiałów z konferencji, możesz również grać w domowym zaciszu, używając swojego konta BattleNet.

Dowiedzieliśmy się też, że rozgrywka nie będzie objęta osobną subskrypcją - w Classica będą mogli grać wszyscy z abonamentem WoW.

StarCraft II

W tym roku StarCraft obchodzi 20-lecie. W trakcie ceremonii otwarcia ogłoszono nowego dowódcę. Wspomniano również o badaniach AI prowadzonych przez Google. Oszczędzono niestety szczegółów, odsyłając do późniejszego panelu poświęconemu StarCraftowi.

Diablo Immortal

Na nowości w Diablo wszyscy czekali. Tym bardziej, że poprzedni Blizzcon pod tym względem był niedopieszczony. Tym razem zapowiedziano nową grę: Diablo Immortal. Zgodnie z oczekiwaniami, będzie ona przeznaczona na urządzenia mobilne.

 class="wp-image-832931"

Gra będzie dziać się fabularnie po Diablo II Lord of Destruction a przed Diablo III. Będzie umożliwiać granie z każdym i wszędzie. Gra będzie miała formułę MMO, a zagramy jedną z sześciu dostępnych klas postaci.

Warcraft III Reforged

Klasyczna gra RTS doczeka się swojego remastera - jest to kontynuacja polityki Blizzarda udostępniania ich klasycznych gier. Premiera przewidywana jest na przyszły rok, na BlizzCon można również zagrać w demo.

 class="wp-image-832982"

Na zaprezentowanym wideo gra prezentuje się świetnie - mapy i modele postaci stworzone są na nowo, a do gry ma być dołączony edytor. Obsługiwana będzie rozdzielczość 4K.

Nowy dodatek do Hearthstone

Popularna gra karciana umieszczona w uniwersum Azeroth doczeka się kolejnego dodatku. Tym razem będzie to inspirowana miejscówką w World of Warcraft o nazwie Gurubashi Arena Rastakhan Rumble. Miłośnicy trolli, cieszcie się.

 class="wp-image-832952"

Nowa treść do World of Warcraft w patch 8.1

Podsumowano nowości, które czekają nas w patchu 8.1 Tides of Vengeance. Nie było to jednak nic, czego zapaleni gracze nie wiedzieliby wcześniej.

Cinematic Battle for Azeroth: Lost Honor

Mieliśmy również okazję zobaczyć nowy film zapowiadający fabułę nowego patcha. Przedstawia on spotkanie Anduina z więzionym Saurfangiem. Przywódca Przymierza proponuje orkowi współpracę...

Nowości w Heroes of the Storm

Do Heroes of the Storm trafi nowa bohaterka grywalna: Orphea. Tym razem nie pochodzi ona z istniejącej serii Blizzarda, lecz została stworzona specjalnie do gry. Mitologicznie jest ona córką Raven Lorda. Orphea będzie darmowa dla wszystkich uczestników BlizzConu oraz użytkowników Virtual Ticket.

 class="wp-image-832955"

Zapowiedziano również zmiany do blizzardowej DOTA w formie modyfikacji XP, mechanik oraz zbroi.

Overwatch

Po krótkim podsumowaniu ostatniego roku w Overwatch, mieliśmy okazję zobaczyć kolejny ze świetnych krótkich filmów w uniwersum - Reunion, poświęcony Jessemu McCree, nawiązujący do klasycznego westernu W samo południe.

 class="wp-image-832961"

Zapowiedziano również nowego bohatera grywalnego do Overwatch - mówiącą z teksańskim akcentem Ashe.

Najmniej spodziewana rzecz ogłoszona na BlizzCon 2018? Płatki LucioOhs

Dotychczas fikcyjne płatki LucioOhs pojawią się w sklepach w Stanach Zjednoczonych, dzięki współpracy Blizzarda z firmą Kelloggs.

 class="wp-image-832964"

Diablo III na Nintendo Switch

Wszyscy wiedzieliśmy to wcześniej, ale jednym z ogłoszeń w trakcie ceremonii otwarcia było ponowne podkreślenie portu słynnego hack n slasha na Switcha.

Destiny 2 za darmo dla wszystkich graczy BattleNet

Od dziś aż do 18 listopada Destiny 2 będzie dostępne dla wszystkich graczy logujących się do BattleNet. Wystarczy w tym czasie przypisać grę do swojego konta, a zostanie ona na nim na zawsze.

Warto pamiętać, że jest to jedynie podstawowa wersja gry, bez dodatków.

12,7 mln dol. na fundację walki z rakiem piersi

REKLAMA

Kupując skórkę do gry Overwatch lub t-shirt (oba w kolorze różowym), gracze mogli wspomóc fundację badania raka piersi. Zebrano w ten sposób 12,7 mln dol., co jest największą pojedynczą donacją od firmy w historii fundacji.

Podsumowując, ceremonia otwarcia tegorocznego BlizzConu nie przyniosła specjalnych rewelacji. Diablo na urządzenia mobilne się spodziewaliśmy, podobnie było z remasterem Warcraft III. Obyło się bez niespodzianek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA