REKLAMA

Assassin’s Creed Rebellion już dostępne do pobrania. Gra wita nas nadużywaniem danych osobowych i... awarią serwerów

Assassin’s Creed Rebellion to nowa mobilna gra Ubisoftu, która właśnie trafiła na Androida i iOS. Można już ją pobrać, do tego za darmo.

20.11.2018 18.40
Assassin’s Creed Rebellion już dostępne do pobrania na smartfony
REKLAMA
REKLAMA

Assassin’s Creed Rebellion został zapowiedziany w czerwcu ubiegłego roku. To gra mobilna, która na pierwszy rzut oka wygląda jak połączenie serii Assassin’s Creed Chronicles z mobilną grą Fallout Shelter.

Tytuł jest grą free to play, nastawioną w dużej mierze na mikropłatności. W grze odblokowujemy kolejnych asasynów, zarówno dobrze znanych z gier wideo (Ezio Auditore), jak i nowe postacie, które właśnie dołączają do uniwersum. Nasze bractwo będzie mogło liczyć do 40 asasynów.

W tytułach serii Assasin’s Creed za każdym razem tło historyczne ma ogromne znaczenie dla fabuły, wyglądu świata, estetyki i mechaniki gry. Akcja Rebellion rozgrywa się w czasach hiszpańskiej inkwizycji.

Podobnie jak w dużych grach, także w mobilnej odsłonie mamy możliwość przechodzenia misji na wiele sposobów. Możemy wywołać otwarty konflikt lub zakraść się do naszego celu i załatwić sprawę pozostając w ukryciu.

Assassin’s Creed Rebellion pobierzesz już na urządzenia mobilne.

Gra właśnie pojawiła się do pobrania na Androida oraz na iOS. Tytuł jest darmowy, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, by sprawdzić go w praktyce.

Assassin's Creed Rebellion class="wp-image-842468"

Niestety na chwilę po udostępnieniu gry serwery są całkowicie przeciążone i nie można uruchomić rozgrywki. To raczej chwilowa zadyszka, więc warto co jakiś czas sprawdzać, czy Ubosoft uporał się z problemem.

Przy okazji warto dobrze sprawdzić, co klika się po pierwszym uruchomieniu tytułu. Ubisoft w bardzo sprytny sposób chce pozyskać nasze dane osobowe i, co gorsza, przekazywać je swoim partnerom. Aby tego uniknąć, należy rozwinąć opcję „I want to know more about my player experience” i odznaczyć dwie pozycje, które są domyślnie aktywne. To nieładne zagranie Ubisoftu.

Assassin's Creed Rebellion class="wp-image-842471"
REKLAMA
Assassin's Creed Rebellion class="wp-image-842474"

Mam nadzieję, że sama gra nadrobi grywalnością, choć mam niejasne przeczucie, że tytuł będzie zdominowany przez mikropłatności. Nie chcę jednak wydawać wyroków zanim sam zanurzę się w rozgrywkę, więc liczę na to, że problem z serwerami zostanie szybko rozwiązany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA