REKLAMA

Surface wkracza w świat czterech rdzeni. Polubił się też z czarnym

Zgodnie z przewidywaniami Microsoft nie pokazał dziś niczego przełomowego. Nie zmienia to jednak faktu, że za Surface Pro 6 i Surface Laptop 2 kryje się więcej niż tylko nowa, czarna wersja kolorystyczna. A i niespodzianki nie zabrakło.

02.10.2018 21.44
surface czarny
REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczne odświeżenie linii Surface jest relatywnie skromne. To oczywiście nie oznacza, że zmiany są kosmetyczne – mając do wyboru zeszło- i tegoroczne urządzenia tej linii, zdecydowanie warto wybrać te drugie. Jednak w zasadzie tylko i wyłącznie z uwagi na ich zwiększoną wydajność. I ewentualnie nową, czarną wersję kolorystyczną do wyboru.

Tablet z czterordzeniowym procesorem Core – oto Surface Pro 6.

Zgodnie z przewidywaniami i oczekiwaniami, Surface Pro 6 najnowszej generacji jest wyposażony w procesor Intel Core ósmej generacji, w tym w jego czterordzeniowej wersji. Niestety, nie zdecydowano się na dodanie złącza USB-C do tabletu.

Surface Pro 6 w swojej najwydajniejszej edycji ma być jednak o 67 proc. wydajniejszy od poprzednika, oferując maksymalnie 13,5 godz. czasu pracy na akumulatorze. Realnie ten czas należy ściąć co najmniej o 30 proc., jednak sam przyrost wydajności i większa liczba rdzeni obliczeniowych dają wystarczająco dużo powodów, by wybrać nowszą wersję nad zeszłoroczną.

Nie wiemy jeszcze, czy czarna wersja Surface Pro 6 trafi do Polski. Wiemy tylko, że najtańsza edycja Surface Pro 6 ma kosztować 899 dol. – a więc nieco mniej od poprzedniej. Dostępna będzie w sprzedaży od 16 października.

Surface Laptop 2 również w czarnym. I będzie jeszcze szybszy.

Podobnego liftingu doczekał się Surface Laptop. Również będzie dostępny między innymi w czarnym kolorze i również doczekał się wymiany podzespołów na te najnowszej generacji. A zatem będziemy mogli wybierać wśród procesorów Intel Core 8. generacji, w tym wśród czterordzeniowych układów.

Przyrost wydajności względem poprzedniego modelu ma sięgać 85 proc., przy zachowaniu 14,5-godzinnego czasu pracy na akumulatorze. Usprawniono też wyświetlacz komputera: poprawiono kontrast do 1500:1. Czekamy na informacje o dostępności w Polsce i dostępnych opcjach konfiguracyjnych – na razie wiemy, że najtańszy Surface Laptop 2 będzie kosztował 999 dol. W sprzedaży pojawi się 16 października.

Surface Studio 2 z szybszą kartą graficzną i jeszcze piękniejszym wyświetlaczem.

Także i tu doczekaliśmy się wymiany procesora, na Intel Core 7. generacji, co w przypadku tego komputera ma zapewnić 35-procentowy wzrost wydajności. W przypadku Surface Studio 2 aktualizacji doczekał się również układ graficzny. Desktop Microsoftu korzysta teraz z GPU opartego o architekturę Nvidia Pascal, co ma zapewnić mu dodatkowy, 50-procentowy wzrost mocy obliczeniowej w przeliczeniach graficznych.

Aktualizacji doczekał się i tak już fenomenalny wyświetlacz. Ma być o 38 proc. jaśniejszy, oferować o 22 proc. wyższy kontrast i oferować 13,5 mln pikseli. Pojawi się też nowa podwersja urządzenia, w której znajdziemy dwuterabajtowy dysk SSD zamiast stosowanego do tej pory napędu hybrydowego.

Nowy członek rodziny Surface. To... Surface Headphones.

Oferowane przez Microsoft słuchawki mają być klasy premium, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Cóż innego mieli powiedzieć - będziemy musieli to sprawdzić…

Słuchawki wyposażone będą w cztery mikrofony kierunkowe, które mają doskonale zbierać dźwięk. W urządzenie wbudowana też będzie asystentka Cortana (a więc nie będą dostępne w Polsce…) oraz funkcja wyciszania szumów otoczenia z możliwością jej regulacji. Słuchawki Surface będą też automatycznie pauzować utwór, jeżeli zdejmiemy je podczas odtwarzania. Ładowanie będzie odbywać się za pomocą USB-C, a kosztować one będą 350 dol.

REKLAMA

Ale to nie koniec!

Microsoft zaprezentował też kilka ciekawych rzeczy związanych z… telefonami. Nie chodzi jednak o urządzenia z Windows 10 Mobile, a te z iOS-em oraz w szczególności te z Androidem. Tym jednak zajmiemy się w osobnym wpisie. Będziemy też polować na polskie ceny i dokładne specyfikacje nowych urządzeń – opublikujemy je, gdy tylko te będą dostępne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA