REKLAMA

Kolejny dobry miesiąc z PS Plus. Dostaniemy egzotykę na najwyższym poziomie oraz polską produkcję

Członek najgroźniejszej japońskiej organizacji przestępczej czy weteran kopiący tyłki kosmitom? Dlaczego nie to i to. W listopadowej ofercie PS Plus gracze dostaną kapitalną grę Yakuza Kiwami, jak również tworzoną przez Polaków strzelaninę Bulletstorm, w wersji Full Clip Edition.

04.10.2018 15.20
PS Plus na listopad: egzotyczna Yakuza Kiwami i polski Bulletstorm
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym miesiącu oferta PS Plus nieco zwolniła, ale Sony ponownie rozpieszcza posiadaczy PlayStation 4. W listopadzie 2018 r. abonenci otrzymają dwie bardzo dobre gry. Każda z nich jest diametralnie inna, dzięki czemu każdy subskrybent znajdzie dla siebie coś ciekawego i wartościowego. Z oferty powinni być zadowoleni zarówno fani intensywnej akcji, jak również osoby szukające bardziej egzotycznych, oryginalnych doświadczeń.

 class="wp-image-814931"

PS Plus stwarza okazję, aby poznać kapitalną serię. Yakuza Kiwami to idealny początek przygody.

Yakuza, mylnie nazywana „GTA w Japonii“, przez wiele lat omijała zachodnie rynki. Wydawcy wydawało się, że w Stanach oraz Europie nie ma popytu na egzotyczne z naszej perspektywy produkcje, tak odmienne kulturowo od hamerykańskich tytułów. Na szczęście SEGA zweryfikowała swoje plany wobec zachodnich odbiorców, a Yakuza jest jedną z serii, która nareszcie pojawiła się na europejskich półkach sklepowych.

Jeżeli zawsze chcieliście dać szansę azjatyckim gangsterom, ale nigdy nie było wam z nimi po drodze, teraz macie doskonałą okazję. Yakuza Kiwami to stworzona na nowo pierwsza część cyklu. Wymarzony moment na start. Do tego gra została znacząco ulepszona oraz rozszerzona (m. in. o wiele mini-gier) względem oryginału. W Kiwami grałem kilka miesięcy temu i muszę przyznać, że byłem zachwycony. Jeśli lubicie od czasu do czasu zagrać w coś japońskiego, również będziecie zachwyceni. Bierzcie tylko pod uwagę, że Yakuza to przygoda na długie dziesiątki godzin.

 class="wp-image-541553"

Druga gra w ofercie PS Plus została stworzona przez Polaków. To Bulletstorm: Full Clip Edition.

Gdy Bulletstorm pojawił się na konsolach X360 oraz PS3, nie odniósł spektakularnego sukcesu. Gra Adriana Chmielarza oraz ekipy z People Can Fly zdobyła pozytywne recenzje, lecz z perspektywy marketingu oraz sprzedaży poniosła porażkę. Być może dlatego jej ulepszona wersja dla konsol nowej generacji również przeszła bez większego echa. Szkoda, bo to naprawdę solidna, intensywna i brutalna strzelanina nawiązująca do najlepszych korzeni gatunku.

Bulletstorm to jeden z tych zwariowanych shooterów, które można wrzucić do worka razem z DOOM-em, Wolfensteinem czy Shadow Warriorem. Tempo rozgrywki jest gigantyczne. Weterani gatunku trenujący na arenach Unreala oraz Quake’a mogą czuć się docenieni bonusowymi mechanizmami rozgrywki, jak na przykład finisherami oraz kombinacjami punktowymi.

REKLAMA

Wciąż nie wiadomo, jakie inne gry dostaniemy w ramach abonamentu PlayStation Plus.

Dwa powyższe tytuły trafiły do sieci w formie oficjalnej grafiki reklamującej subskrypcję na jednej z witryn Sony. Firma nie ogłosiła jednak pełnej listy abonamentowych tytułów, które będziemy mogli pobrać do pamięci PS4 bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście można sądzić, że pozostałe produkcje nie będą tak rozpoznawalne, grywalne i cenione przez krytyków jak Yakuza Kiwami oraz Bulletstorm.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA