REKLAMA

Niantic zepsuł system EX Raidów w Pokemon Go. Niektóre rajdy na Deoxysa zostały odwołane chwilę przed startem

Deoxys zawitał do Pokemon Go. Stworek ten jest dostępny wyłącznie w ekskluzywnych raidach, w których mogą wziąć udział tylko zaproszone wcześniej osoby. Ja dysponowałem takim zaproszeniem, więc mogłem walczyć z Deoxysem, a następnie go złapać.

02.10.2018 18.04
Przy okazji wejścia Deoxysa do Pokemon Go zepsuł system EX Raidów
REKLAMA
REKLAMA

Deoxys to pokemon dostępny w czterech formach: normalnej, atakującej, szybkiej i defensywnej. Trenerzy przez długi czas zastanawiali się, czy różne formy Deoxysa będą pojawiać się losowo, czy może w tym samym czasie dostępna będzie tylko jedna forma tego stworka. Druga ewentualność okazała się prawdziwa.

Deoxys niestety jest rozczarowującym Pokemonem.

Deoxys to Pokemon typu psychicznego, który choć jest legendarny, pod względem możliwości niestety mocno ustępuje Mewtwo, który do tej pory był obecny w EX Raidach. Dlatego, jeżeli nie zależy wam na kolekcjonowaniu pokemonów, tylko na stworzeniu silnej drużyny, możecie go sobie odpuścić. Deoxys to wyłącznie wpis do Pokedeksu, więc nie czuję motywacji do tego, by polować na zaproszenia i łapać go jak najczęściej.

 class="wp-image-813257"

W przypadku Mewtwo wyglądało to zupełnie inaczej, a każda możliwość pokonania stworka była sporym wydarzeniem. Znam ludzi, którzy brali wolne w pracy, żeby tylko mieć możliwość złapania jeszcze jednego Mewtwo i zdobycia cukierków do ulepszenia go.

System EX Raidów się zmienił.

Od tej edycji możliwe jest nie tylko otrzymanie zaproszenia za wykonanie zwykłego raidu na specjalnie oznaczonej arenie znajdującej się na terenach zielonych lub miejscach sponsorowanych. Teraz każda osoba zaproszona na rajd może dodatkowo zaprosić do walki jeszcze jednego trenera, pod warunkiem, że jest z nim na co najmniej trzecim poziomie przyjaźni.

Sam miałem dwa zaproszenia na EX Raidy. Jedno zdobyłem samodzielnie, drugie dostałem od znajomego. Pierwszy raid zrobiłem bez problemu, ponieważ Deoxys nie należy do silnych stworków, a dwudziestu trenerów zbiło go w nieco ponad 30 sekund. To była bardzo szybka walka, którą zakończyłem złapaniem Deoxysa. Niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Łapanie go jest o wiele trudniejsze niż w przypadku Mewtwo na poprzednich EX Raidach. Twórcy nie zdecydowali się na zwiększenie szans na złapanie go względem innych legend.

Z kolei drugi EX Raid… w ogóle się nie odbył.

Niecałą godzinę przed rozpoczęciem zaproszeni trenerzy otrzymali wiadomość, że EX Raid się nie odbędzie. Prawdopodobnie był to błąd wynikający z tego, że w trakcie założonej godziny odbywał się tam zwykły rajd. Na pocieszenie Niantic rozdał trenerom po dwa zwykłe raid passy oraz 1000 jednostek stardusta. Równowartość niecałych 6 zł.

REKLAMA
 class="wp-image-813248"

Wiele osób było zdenerwowanych, bo zwalniały się z pracy i szkół, by mieć szansę na złapanie Deoxysa. Część z nich była już w drodze na raid, gdy otrzymali nieszczęśliwą informację. Nie dość, że nie mieli szansy go zrealizować, to Niantic dodatkowo dał im śmieszną rekompensatę, która bardziej ich rozsierdziła, niż ucieszyła. Nie tak powinno to wyglądać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA