REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sposób na taniego iPhone'a, czyli odnowiony smartfon Apple bez tajemnic

Zakup odnowionego iPhone'a to okazja na zaoszczędzenie sporej kwoty. Własny program odnawiania sprzętu prowadzi Apple, ale robią to też firmy trzecie.

24.10.2018
16:46
Sposób na taniego iPhone'a - odnowiony iPhone (refurbished) bez tajemnic
REKLAMA
REKLAMA

Co oznacza określenie refurbished w przypadku urządzeń Apple'a? To odnowione iPhone'y, iPady czy Maki pochodzące ze zwrotów lub napraw i sprzedawane w tańszej cenie.

Producent prowadzi program Apple Certified Refurbished w ramach którego oferuje swoje sprzęty. Oferta różni się w zależności od kraju.

Obecnie w polskim Apple Store możemy nabyć odnowione iPady. Przykładowo iPad Air 2, Wi-Fi, 64 GB kosztuje 1599 zł. W Niemczech w ofercie sprzętu odnowionego znajdują się również MacBooki czy iPody Touch. W amerykańskim Apple Store można kupić całą gamę sprzętu, włącznie z iPhone'ami i Watchami. Odnowiony iPhone 7 Plus o pojemności 32 GB kosztuje tam 479 dol., gdy ten sam model w regularnej sprzedaży wyceniany jest na 569 dol. Łatwo policzyć, że różnica wynosi około 20 proc.

Wszystkie odnawiane produkty Apple są testowane, certyfikowane i objęte roczną gwarancją. Liczba dostępnych produktów jest ograniczona - czytamy nas stronie firmy.

Czym różni się iPhone odnowiony przez Apple od całkowicie nowego?

Różnice zobaczymy, gdy weźmiemy do rąk pudełko. Będzie ono białe i pozbawione grafik przedstawiających produkt. Na froncie opakowanie znajduje się nazwa sprzętu.

W sieci znajdziemy też poradniki, które polecają wejść w Ustawienia >> Ogólne >> To urządzenie i sprawdzić pozycję Model. Gdy zaczyna się literą F, mamy do czynienia z urządzeniem odnowionym.

Przy okazji warto wiedzieć, że Litera M oznacza nowe urządzenie, N - wymienione przez Apple lub autoryzowany serwis. P z kolei to urządzenia spersonalizowane z grawerunkiem.

Nie tylko Apple odnawia iPhone'y.

Odnowione iPhone'y możemy kupić np. na niemieckim Amazonie. Przykładowo iPhone'a 6S 16 GB nabędziemy za około 200 euro. Po wpisaniu w Google frazy „odnowiony iPhone” znajdziemy też oferty innych sklepów internetowych. Warto mieć się na baczności i wczytywać się w ich opisy, bo nie musimy mieć do czynienia z urządzeniem odnowionym w ramach programu Apple Certified Refurbished.

iPhone'y odnowione przez francuską firmę Remade zaoferuje w Polsce wkrótce CK Mediator, dystrybutor współpracujący z kilkoma sieciami detalicznymi m.in. Morele, Neonet czy Media Expert. Oferta jest na tyle interesująca, że urządzenia objęte będą dwuletnią gwarancją. Remade w ramach procesu odnowienia poddaje diagnostyce kilkadziesiąt elementów m.in. płytę główną, ekran, głośniki, kamery, mikrofony i przyciski.

Nie jest to jedyna ciekawostka. Oprócz iPhone'ów w standardowych kolorach oferowanych przez Apple, sprzedawane będą wersje przygotowane przez Remade, m.in. elektryzujący pomarańcz, różowy grejpfrut czy koralowy zielony.

Odnowiony iPhone - iPhone refurbished w Polsce class="wp-image-827201" title="Odnowiony iPhone - iPhone refurbished w Polsce"
REKLAMA

Najtańszy w ofercie będzie iPhone 6 o pojemności 16 GB. Zapłacimy za niego 999 zł. Wersja 64 GB wyceniona została na 1199 zł. Nabyć będzie można również nowsze smartfony Apple'a. Przykładowo iPhone X 64 GB kosztować ma 3999 zł, a iPhone 8 Plus 64 GB - 2999 zł. Oferta obejmuje iPhone'y 6 i 6 Plus, 6S i 6S Plus, 7 i 7 Plus, 8 i 8 Plus oraz X.

Odnowione iPhone'y to interesująca oferta dla tych, którzy chcą mieć produkt Apple'a, a jednocześnie przerażają ich wysokie ceny smartfonów amerykańskiego producenta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA