REKLAMA

Instagram uruchomił Nametag - twoją wizytówkę do Insta. Podpowiadamy, jak z niej skorzystać

Na Instagramie nigdy nie było trudności z udostępnieniem swojego profilu innym osobom, ale teraz jest to jeszcze prostsze. Dzięki nowej funkcji Nametag (Znacznik nazwy) udostępnisz profil nie tylko online, ale też w realu.

05.10.2018 08.05
odchodzą założyciele Instagrama
REKLAMA
REKLAMA

Wyobraź sobie, że opuściłeś bezpieczną przystań internetu i wybrałeś się na spotkanie z drugą osobą w prawdziwym świecie. Temat schodzi na zdjęcia, a w końcu pada pytanie o Instagram. Tak się składa, że twój profil nosi nazwę Xx_Pr_o_photography_xX, co dość trudno podyktować drugiej osobie. Instagram uznał, że jest to na tyle palący problem, że należy go rozwiązać poprzez wprowadzenie Nametagów.

Jak działa Nametag (Znacznik Nazwy) na Instagramie?

nametag na instagram class="wp-image-815360"

Polska nazwa nowej funkcji to „Znacznik nazwy”, ale jestem pewien, że w powszechnym użyciu przyjmie się znacznie prostsza nazwa „Nametag”. Jest to swoista wizytówka instagramowa zawierająca link do konta, który można spersonalizować na wiele sposobów, dodając naklejki, tła, emoji i wszelkiej maści inne dodatki, które znamy np. z sekcji Stories.

Całość działa na bardzo podobnej zasadzie do kodów QR, z tym że mamy znacznie szersze możliwości personalizacji. Podobny system udostępniania profilu znajdziemy m.in. na Snapchacie, Twitterze, a także na Facebooku i Messengerze.

Jak utworzyć własny Nametag na Instagramie?

W tym celu należy przejść do swojego profilu i wybrać ikonkę trzech kresek w prawym górnym rogu, a następnie wybrać „Znacznik Nazwy” z menu. Pojawi się krótki tutorial informujący, jak personalizować Nametag. Możemy zmieniać kolory, tworzyć mozaikę z emoji, albo dodać swoje selfie.

Jak zeskanować Nametag znajomego?

Jeśli chcemy podzielić się swoim kontem, po prostu pokazujemy gotowy Nametag znajomym, a oni mogą go zeskanować aplikacją Instagram. W celu zeskanowania wystarczy przejść do funkcji Znacznik Nazwy tak jak w poprzednim kroku i kliknąć przycisk „Skanuj znacznik nazwy”.

Drugim sposobem skanowania jest skorzystanie z kamery wbudowanej w Instagram. Musimy ją włączyć, skierować smartfon na Nametag i przytrzymać go na ekranie. Pojawi się stosowna plakietka z możliwością przejścia do profilu. Możecie zobaczyć jak to działa na przykładzie mojego Nametagu.

REKLAMA
nametag na instagram class="wp-image-815363"

Jak widać, Nametagów można używać też online, ale przecież znacznie szybszym sposobem jest wysłanie prostego linka do swojego profilu. Nametagi przydadzą się przy spotkaniach na żywo. Widzę tu spory potencjał np. u fotografów spotykających się z klientami. Ci pierwsi będą mogli szybko udostępnić drugim swój profil. A kto wie, może Nametagi zagoszczą na stałe na fizycznych wizytówkach fotografów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA