REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ruszyła przedsprzedaż iPhone’a XR, czyli tego tańszego telefonu Apple’a

Zgodnie z zapowiedziami miesiąc po debiucie iPhone’a XS klienci mogą już zamawiać iPhone’a XR. Ruszyła przedsprzedaż w sklepie Apple’a i u pierwszego polskiego operatora.

19.10.2018
8:11
iphone xr
REKLAMA
REKLAMA

Plotki się potwierdziły, a we wrześniu Apple zaprezentował nie jeden, a trzy nowe telefony komórkowe. iPhone X doczekał się dwóch następców w postaci iPhone’a XS o tych samych gabarytach co poprzednik oraz iPhone’a XS Max z ogromnym, 6,5-calowym wyświetlaczem i pojemniejszym akumulatorem.

Oprócz tego na prezentacji pojawił się iPhone XR, który kosztuje sporo mniej od topowych modeli.

W zeszłym roku, gdy zadebiutowały iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, nie wszystkie telefony trafiły do sprzedaży tego samego dnia. Najpierw do sklepów dotarły oba tańsze modele, a dopiero po mniej więcej dwóch miesiącach do portfolio dołączył nowy iPhone X. W tym roku sytuacja jest podobna, z tą różnicą, że teraz to ten tańszy telefon debiutuje jako drugi.

iphone xr przedsprzedaż class="wp-image-803104"
iPhone XR - przedsprzedaż

Oczekiwanie na nowy model było krótsze niż rok temu i trwało tylko miesiąc. W dodatku iPhone’a XR będzie można kupić w Polsce już w dniu światowej premiery - w przeciwieństwie do iPhone’a XS i iPhone’a XS Max, które trafiły do nas z tygodniowym opóźnieniem. Od dzisiaj, czyli 19 października 2018 roku od godz. 9:00, klienci mogą składać zamówienia.

Urządzenia trafią do pierwszych szczęśliwców równo tydzień później, czyli 26 października.

iPhone XR jest nowym, bardziej przystępnym cenowo mobilnym urządzeniem w ofercie Apple’a. Ma tym samym nieco gorsze parametry niż iPhone XS i iPhone XS Max. Producent zdecydował się na 6,1-calowy wyświetlacz typu LCD o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 1792 na 828 pikseli z tzw. notchem, czyli wycięciem na kamerę True Depth, głośnik i czujniki.

iPhone XR class="wp-image-803113"
iPhone XR - przedsprzedaż

Obudowa urządzenia została wykonana nie ze stali, a z aluminium i spełnia normę IP67, a nie IP68. Nowy tani telefon Apple’a ma jednak dokładnie ten sam procesor i ten sam główny aparat, co iPhone XS i iPhone XS Max. Pod niektórymi względami jest więc lepszy, a pod innymi gorszy od wycofanego ze sprzedaży zeszłorocznego iPhone’a X.

iPhone XR - przedsprzedaż w Polsce

Nowy telefon Apple’a można kupić w online’owym sklepie Apple Store. Przedsprzedaż ruszyła o 9:00. Dostępne są wszystkie wersje kolorystyczne (biały, czarny, czerwony, żółty, niebieski, koralowy) i pojemnościowe.

iPhone XR class="wp-image-823694"

Ceny prezentują się następująco:

  • iPhone XR 64 GB - 3729 zł;
  • iPhone XR 128 GB - 3999 zł;
  • iPhone XR 256 GB - 4479 zł.
 class="wp-image-823697"

To całkiem sporo, jeśli porównać iPhone’a XR nawet z topowymi telefonami z systemem Android, ale dla porównania iPhone XS w podstawowej wersji z pamięcią o pojemności 64 GB to wydatek rzędu 4979 zł. Z kolei za iPhone’a XS Max w wariancie 64 GB trzeba zapłacić aż 5479 zł.

iPhone XR dostępny będzie też w ofercie tzw. resellerów, czyli firm zajmujących się sprzedażą głównie produktów marki Apple oraz w sklepach z elektroniką. W ich przypadku nie mamy jednak jeszcze informacji o przedsprzedaży i niewykluczone, że po prostu staną się dostępne do zakupu z dniem 26 października.

iPhone XR w Play - znamy ceny.

Klienci będą mogli zamówić nowego iPhone’a również od przynajmniej jednego polskiego operatora. Cennikami podzielił się jak na razie Play. Na odpowiedź T-Mobile i Orange jeszcze czkamy, a w przypadku Plusa raczej nie ma co się spodziewać oferty, skoro nie trafił do niej jeszcze iPhone XS.

Play oferuje iPhone’a XR w wariancie 64 GB lub 128 GB w czarnej, białej, czerwonej, żółtej i koralowej wersji kolorystycznej. Niebieski model będzie można nabyć tylko w wariancie 128 GB. Do tego będzie dostępny iPhone XR o pojemności 256 GB w obudowie o czarnym kolorze. Cennik można znaleźć na stronie operatora.

Cena telefonu zależy od wybranej taryfy, ale co do zasady iPhone XR jest ok. 700 zł tańszy od zeszłorocznego iPhone’a X i ok. 1150 zł tańszy od tegorocznego iPhone’a XS. Warto też pamiętać, że to cena w przedsprzedaży. W przypadku iPhone’a XS po jej zakończeniu cenniki zmieniły się na niekorzyść abonentów.

REKLAMA

iPhone XR w T-Mobile - jest już cennik.

Play jako pierwszy wprowadził iPhone’a XR do swojej oferty w przedsprzedaży, ale T-Mobile nie pozostał konkurentowi dłużny. Około 15:00 pojawiła się informacja, że nowy telefon Apple’a będzie można kupić również w tej sieci. Z cennikiem można zapoznać się na stronie internetowej operatora.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA